Kokteilis
Baudi

VIDEO: klajā nācis video, kurā nofilmējušās 100 skaistākās Latvijas meitenes0

Foto: Jānis Romanovskis

17. jūlija vakarā kultūras bārā «Sapņi un kokteiļi» notikusi krāšņa ballīte, kurā prezentēts, iespējams, šīs vasaras karstākais mūzikas video.

Katrīnas Gupalo dziesmas «SVĀRKI?» videoklipā piedalījušās vairāk kā 100 meitenes, un katrai no tām, filmēšanas komanda vēlējusies radīt neaizmirstamu piedzīvojumu – atkārtot slaveno mirkli no kinofilmas «Septītā gada drudzis», kur Merilinai Monro, stāvot virs pazemes metro lūkas, svārki aizplīvo pa gaisu.

«Jautājuma zīme dziesmas nosaukumā nav tā pat vien – tā simbolizē šobrīd tik aktuālos jautājumus par sievietes tiesībām, par sabiedrības uzspiestajiem stereotipiem, par sievišķību un robežu, kur tā var tikt zaudēta. Rotaļīgajā un pat draiskajā dziesmas priekšplānā ir 21. gs. meitene, kura ļoti skaidri zina, ko vēlas. Šobrīd sievietes visā pasaulē cīnās par tiesībām pateikt ‘‘nē’’, pateikt, ko viņas nevēlas. Bet varbūt ir laiks sev atļaut skaļi pateikt arī to, ko vēlamies? Tas ir jautājums par balansu starp sievišķību un spēku, starp maigumu un spēju būt par savas dzīves noteicēju. Tāpēc dziesmas tiešie un trāpīgie teksti tiek izdziedāti tik ārkārtīgi maigā veidā.» – par dziesmas vēstījumu stāsta dziedātāja un dziesmas autore Katrīna Gupalo.

Dziesmu “SVĀRKI?” Katrīna Gupalo sarakstīja aptuveni pirms diviem gadiem. Mūzikas līdzautors ir pianists Andrejs Osokins, bet teksta līdzautors ir Jānis Romanovskis – viņš arī mūzikas video režisors. Sākumā dziesma tika izpildīta akustiskā versijā ar grupu, tā skanējusi Radio Star Fm un Radio SWH, koncertzālē Palladium iesildot Emeliju Sandē un citur. Tieši pirms gada tika pieņemts lēmums dziesmu ierakstīt sadarbībā ar kādu producentu, bet dziesma nepakļāvās nevienam no viņiem. Rezultātā Katrīna nonākusi pie secinājuma, ka pašai jāiet dziļāk producēšanas jautājumā un galu galā pati izveidojusi dziesmas aranžiju. Pēc ļoti daudziem eksperimentiem ar formu, instrumentiem, pat cenzētiem tekstiem (no kā galu galā viņa atteikusies), tika radīta fināla versija, kura sākas ar rokmūzikas skanējumu, bet jau pēc brīža pārtop pop-dance gabalā, kuru varētu nosaukt par 21.gs disko. Dziesma ierakstīta sadarbībā ar Aleksandru Volku «Wolk Recording Studios» ierakstu studijā. Ģitāras partiju iespēlējis Miķelis Vanags, basu – Kristiāns Kosītis, bungas – Mareks Logins.

Saistītie raksti

Jau šobrīd dziesmu ir iespējams noklausīties Spotify, iTunes un citos straumēšanas un lejupielādes servisos visā pasaulē.

Mūzikas video filmējušās dejotājas no Līgas Libertes dejas teātra, tautas deju kolektīva «Zalktis», Elzas Kronbergas «Vibe» deju studijas, «KARMA dancers», Stellas Upacieres «Pole & Harmony» studijas, Latvijas Nacionālās operas baleta māksliniece Anna Russke, RTU karsējmeitenes, stepa dejotāja no «Soul Tap» studijas, kā arī flautiste Sniedze Prauliņa, fotogrāfe Aiga Rēdmane, pianistes Marta Balode un Roksana Tarvide, grāmatu blogere Spīgana Spektore un vēl desmitiem talantīgas un apburošas sievietes. Horeogrāfiju veidojusi Maija Sukute. Video filmēts Tallinas ielas kvartāla koncertzālē «Tu jau zini Kur». Dziesmai tapis arī Jāņa Raituma un Mārtiņa Rozenberga «Making-of» video, kurā dokumentēts dinamiskais filmēšanas process divu dienu garumā.

Mūzikas video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Nedēļas nogalē “Engure Cafe” pagalmā bezmaksas koncertā uzstāsies “The Sound Poets” un “Laika Suns”
20 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Katrīne Sauliete: “Brīži, kad sēžu noraudājusies vai rāju bērnus, – tas paliek ārpus mana profila. Sociālajā vidē vajag laimīgus cilvēkus”
Intervija 21 stundas
ZD
Zane Dzene
Kokteilis
VIDEO: īsais kurss Itālijas kino vēsturē
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Cīņa par latviskiem bērnudārziem Rīgā vairs nav bezcerīga?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas un Slovākijas Tatros dzīvību zaudējuši pieci cilvēki
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj prezidenta Egila Levita padomnieku algas
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zināms, cik no 47 glābējsilītes bērniem atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Diena gaidāma silta un vējaina
1 stunda