Kokteilis
Baudi

VIDEO: klajā nācis ģitāras virtuoza Vjačeslava Mitrohina jaunais video dziesmai “Laimes meklētājs”0

Publicitātes foto

Izcilais mūziķis un ģitāras virtuozs Vjačeslavs Mitrohins, gatavojoties koncerttūrei un jubilejas pasākumiem, laiž klajā video dziesmai ” Laimes meklētājs” . Šis ir pirmais ieskats nākamajā gadā gaidāmajiem jubilejas koncertiem ” Ceļš uz mājām” .

Mākslinieks stāsta, ka melodija tika uzrakstīta vēl pirms dziesmas teksta. ” Ilgu laiku nevarēju to pabeigt, jo pietrūka galvenā doma un sajūta. Gatavojoties nākamā gada koncertiem, mans labs draugs dzejnieks Leons Vītols uzrakstīja tekstu ” Laimes meklētājs” . Kad to izlasīju, tad dziesma kā puzle uzreiz salikās galvā un bija tikai jāpieraksta” , stāsta V.Mitrohins.

Mūzikas video režisēja Anna Mitrohina, ideja nāca no dziesmas vārdiem. “Šis ir ļoti mūsdienām relatīvs stāsts par laimes meklētājiem, kas atstāj savas mājas, ģimenes , radu, visu līdzšinējo dzīvi un dodās meklēt laimi citur. Tomēr, šai ceļojumā bieži paliek vientuļš. Tādēļ arī video ir redzama tikai viena persona, kas tomēr līdz mūža galam skumst pēc savas zemes. Šīs skumjas ir izteiktas caur dabas skatiem mūzikas video” , skaidro V. Mitrohins.

Līdztekus gatavošanās procesam nākamā gada jubilejas pasākumiem, Vjačeslavs šī gada oktobra un novembra mēnesī dodas koncerttūrē pa Latvijas pilsētām, gan ar iemīļoti programmu ” Latviešu būzi”. Koncertā skan Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā.

Atskārsme par to, ka lielā daļā latviešu popmūzikas dziesmu rodamas apslēptas blūza vai spiričuela harmonija, ritmika un forma, ģitāristam Vjačeslavam Mitrohinam radās pirms vairākiem gadiem, vienlaikus ar ģitāras meistaru Aivaru Hermani, un abi ķērās pie pašmāju hitu blūza versiju izstrādāšanas. Dažas no tām ģitāristu dueta priekšnesumos izskanēja jau mūzikas un mākslas festivāla Bildes koncertos, liekot sajūsmināties par latviešu skaņražu prasmi iekodēt blūza atslēgu pat četrdesmit gadus senos sacerējumos. Šie priekšnesumi ļāva cerēt, ka ar laiku latvisko blūzu virkne tiks iemūžināta arī albumā, un beidzot šis skaistais brīdis sagaidīts!

Saistītie raksti

Tāpat Latvijas pilsētās šoruden izskanēs koncertprogrammu LAI IET!, kas apvieno labākas dziesmas latviešu valodā un ārzemju hītu cover versijas izcilā un neatkārtojamā Vjačeslava Mitrohina ģitārspēlēs stilā, ka arī autordziesmas no no pagājušā gadsimta un jaunus sacerējumus.

Koncerti notiks:

10. septembrī Jelgavā
12. septembrī Bauskā
25. oktobrī Ventspilī
1. novembrī Tukumā
2. novembrī Krustpilī
9. novembrī Valmierā
22. novembrī Alūksnē
23.novembrī – Kuldīgā

Biļetes pieejamas www.bilesuparadize.lv .

Jaunais video skatāms šeit:

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
14 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas