Kokteilis
Baudi

VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”0

Publicitātes foto

Pie klausītājiem nonākusi dziesma “Pipars”, kas tapusi “Fonda Līdzskaņa” sociāli radošajā nometnē. Dziesmas autori un izpildītāji ir Katrīna Dimanta, Herberts Blumbergs (Herbe), Jānis Bērziņš un Andis Ansons, kas apvienojušies kā Katrīna Dimanta and “The Consonants” (no angļu val., Līdzskaņi). Dziesmas angļu versija ar nosaukumu “Heartbeats” tiks virzīta konkursam “Supernova”, Latvijas pārstāvēšanai “2020. gada Eirovīzijas dziesmu konkursā”.

Dziesma “Pipars” ir par kaislīgu mīlestību, kas reizēm ilgst vien mazu brīdi, bet, ja liktenis ir vēlīgs, tad īstais “pipars” katram ir blakus visu mūžu. Kā stāsta dziesmas autori – mēs katrs kādam esam īsts pipariņš – vai nu šobrīd blakus, vai esam bijuši tādi pagātnē vai tikai vēl būsim nākotnē. Mūziķu apvienības dalībnieks Herberts Blumbergs, kas skaņdarbā spēlē basu, raksturo dziesmu īsi, bet ļoti trāpīgi: “Dziesma ir par mīlestības dedzināšanu kā mūžīgu un karstu liesmu.”

Par dziesmas tapšanu Katrīna Dimanta stāsta: “Satikāmies ar puišiem “Fonds Līdzskaņa” nometnē un domājām, pie kādas mūzikas mēs paši gribētu dejot un ko gribētos klausīties. Jānis Bērziņš sāka spēlēt dziesmas akordu salikumu, man uzreiz galvā sāka skanēt piedziedājuma melodija un, aidā!, dziesmas mūzika jau piepildīja telpu. Atlika vien pievienot vārdus.”

““Pipars” dzima sociāli radošās nometnes pēdējā dienā, kad šķita – jau ir sacerētas daudz brīnišķīgas dziesmas un būs grūtāk sacerēt vēl kādu labu gabalu. Par pārsteigumu, šī dziesma mums visiem nāca viegli. Visi kopā arī labi izsmējāmies par dažādām teksta variācijām, līdz nonācām līdz pēdējai – īstajai. Jāmin gan, ka piedziedājuma teksts bija tas, kas mudināja uz dziesmas pamatdomas rašanos,” papildina Jānis Bērziņš.

Saistītie raksti

Līdz ar dziesmas “Pipars” iznākšanu, Katrīna Dimanta sevi piesaka kā solo mākslinieci un 2020. gada sākumā gatavojas jaunā albuma “KRĀSAS” izdošanai. Albumā tiks iekļautas dziedātājas sarakstītas dziesmas, kā arī divas “Fonds Līdzskaņa” sociāli radošās nometnes ietvaros tapušās kompozīcijas – “Pipars” un “Meža meitiņa”. Albums tiek atbalstīts ar AKKA/LAA autorstipendiju.

Līdz šim Katrīna Dimanta ir bijusi dalībniece vairākās mūzikas apvienībās, tostarp, “Māsas Dimantas” (2012. gadā izdots albums “Māsas Dimantas Sisters”), “ImantaDimanta un draugi” (albumi: “Izauga mātei brīnuma meita”, 2017. gadā un “LĪGO”, 2019. gadā), “Ārzemnieki” (mini albums “Aarzemnieki”, 2014. gadā), “Ducele”, “Camillas”.

Dziesma “Pipars”:

LA.lv
LE
LETA
Kokteilis
Grupa “Purple Negative” nodod klausītājiem pirmo videoklipu
7 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Tiek pārcelts “The Neighbourhood” koncerts
7 stundas
IP
Inga Prūse
Kokteilis
Sportiski, glīti, bagāti. Pelnošāko Latvijas basketbolistu jaunākā topa virsotnē – Porziņģis ar teju 15 miljoniem eiro
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 55 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām”
40 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts pārņems Rīgas un Ventspils ostas
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Kurucu turpina “svaidīt” no komandas uz komandu
1 stunda