Kokteilis
Apbrīno

VIDEO: Japānis Masaki paviesojās Latvijā un iemīl to tik ļoti, ka mācās latviešu valodu, dziedot tautasdziesmas0

Foto no Masaki privātā arhīva

Japānis, kurš pēc trīs dienu būšanas Latvijā iemīlēja valsti tik ļoti, ka nolemj iemācīties valodu un, būdams Japānā, par godu Latvijas simtgadei iedziedāt latviešu tautasdziesmas.

 

View this post on Instagram

 

Rudens 🍁🍂⛰ #rudens #autumn #秋 #japan #view #auksti #japāna #m_voice

A post shared by Masaki Nakagawa (@masaki.lv) on


Japānis Masaki jau atzinis, ka viņam ļoti patīk Latvija. Viņam bijusi lieliska iespēja dzīvot Rīgā septiņus mēnešus kā apmaiņas studentam. Šo septiņu mēnešu laikā, Masaki ir paspējis iemācīties valodu, iepazīt latviešu kultūru un tradīcijas, un iemīļot latviešu nacionālo virtuvi. Šobrīd atgriezies Japānā viņš turpina mācīties un izkopt latviešu valodu, dziedot latviešu dziesmas, ar kurām viņš lepni dalās savā Youtube kanālā.


Pirms četriem gadiem, vēl būdams students, Masaki saņēmis uzaicinājumu no profesora piedalīties kultūras apmaiņas programmā Latvijā. “Es tad pirmo reizi dzirdēju par Latviju, tāpēc mani ļoti ieinteresēja to apmeklēt. Mēs apmeklējām Latviju tikai trīs dienas, bet es uzreiz tajā iemīlējos un gribēju palikt ilgāk!” sarunā atklāj japānis Masaki. Turklāt, pagājuši vien pāris mēneši, kad Masaki kļuva par pirmo studentu savā universitātē, kas dodas apmaiņas programmā uz Latvijas Universitāti.


“Man ļoti patika Latvijas skaistā daba un latviešu tradīcijas, un svētki! Pie mums Japānā nesvin valsts svētkus, Ziemassvētkus, Jāņus, Lieldienas un 31. decembrī nesagaida Jauno gadu! Mani šīs tradīcijas ļoti aizkustināja,” – saviļņots par piedzīvoto Latvijā stāsta Masaki. Un, protams, viņš uzsver, cik ļoti viņam garšojis latviešu ēdiens un latviešu alus!


Masaki turpina izkopt savas latviešu valodas prasmes arī atgriezies Japānā: “Es joprojām mācos, un man iet grūti! Latviešu valodas gramatika ir daudz grūtāka nekā japāņu valodā, kurā pat nav nākotnes laika!” Pēc vairāku mēnešu dzīves Latvijā, Masaki paspējis sadraudzēties ar vairākiem latviešiem, tostarp jar Japānas latviešiem, kas viņam palīdz mācīties latviešu valodu.


Jautāts, kāpēc viņš nolēmis dziedāt latviešu dziesmas, īpaši latviešu tautasdziesmas, Masaki atbild, ka jau kopš bērnības gribējis kļūt par mūziķi, bet īsti neesot sanācis. “Kad sāku mācīties latviešu valodu, man bija ļoti grūti, jo man nepatīk mācīties no grāmatām.

Es nolēmu mācīties, dziedot latviešu valodā!

Man ļoti patīk dziedāt dziesmas, kurām ir vēsture un īpaša nozīme, un es gribu ar tām dalīties! Tāpēc es pievērsos latviskām dziesmām un latviešu tautasdziesmām,” – sarunā atklāj Masaki.

Šogad Latvija svin īpašu jubileju, Latvijai 100 gadi un jāatzīst, ka mūsu vēsture ir bijusi stāstiem un notikumiem bagāta, mums ir spēcīga tauta un mums tiešām ir ar ko lepoties. “Kaut gan es nebūšu Latvijā 100 gadu svinībās, tā būs manās domās un manā sirdī, un es ceru, ka ar savu mūziku es spēšu būt daļa no šīs vēsturiskās dienas!” stāsta Masaki, kurš ir iemīlējis Latviju un ir kā piemērs ikvienam no mums.

Video:LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas