Portāls kokteilis.lv jau rakstīja par japāni Masaki Nakagavu, kurš iemīlot Latviju, nolēma mācīties latviešu valodu un, būdams Latvijā, iedziedāt latviešu tautasdziesmas par godu Latvijas simtgadei.

Tieši pirms nedēļas Masaki sava sociālā tīkla Youtube kontā publicēja kādu īpašu dziesmu, ko viņš veltījis pāragri mūžībā aizgājušajam, latviešu iemīļotajam dziedātājam Valteram Frīdenbergam. Masaki iedziedājis kaverversiju grupas Putnu Balle dziesmai “Spārni un vējš”.

Pats Masaki savā Youtube kontā raksta: “Es vēlos dalīties ar jaunu video, kas ir ļoti īpašs! Es dziedu skaisto Putnu Balles dziesmu “Spārni un vējš”, un šo video es veltu Valtera Frīdenberga piemiņai! Ļoti gribētos, lai šī dziesma nonāktu līdz viņam debesīs!”

Diemžēl, nu jau gandrīz pirms mēneša, zeltainā rudens dienā, 17. oktobrī, Valtera dvēsele pameta sāpju nomocīto ķermeni un tas nenoliedzami bija šoks un sāpju pilns mirklis ne vien Valtera tuvajiem, bet arī daudziem, daudziem citiem, kas ļoti mīlēja Valteru un cerēja uz viņa atlabšanu.

Jāatzīst, ka japānis Masaki ar šīs dziesmas iedziedāšanu un veltīšanu to Valteram, izrādījis patiesi aizkustinošu, sirsnīgu un cieņpilnu žestu. Japānis, kurš Latviju iemīlēja dažās dienās, nolēma atgriezties Latvijā uz 7 mēnešiem. Šo mēnešu laikā viņš apguva latviešu valodu. Turklāt iemīlēja arī latviešu daiļradi, tostarp Valtera Frīdenberga un grupas Putnu Balle repertuāru.