Latviešu ekonomiste, politiķe, starptautiskās tirdzniecības un ārlietu eksperte, un Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere sestdien savā Facebook kontā publicējusi emocionālu video kā piemiņu savam ģimenes mīlulim Robertam. Roberts 16 gadus bija uzticams Ineses Vaideres ģimenes kaķis.

“Paldies, Robert, ka Tu biji kopā ar mums! Tev neviens koks nebija par augstu un neviena pele – par ātru. Tu biji īsts, varens kaķis – cēls, tīrīgs un inteliģents. Visus šos 16 gadus biji neatņemama ģimenes sastāvdaļa. Tevis pietrūks. Ļoti. Lai tev tur gaiši!” Inese Vaidere raksta savā Facebook kontā.

Vēl pavisam nesen, 14. janvārī, Vaidere atzīmēja mīļā kaķa vārda dienu.  Savā Twitter kontā viņa rakstīja: “Šodien vārda diena manam lieliskajam kaķim Robertam! Viņš ir mājas mīlulis – ļoti gudrs un tīrīgs. Daudzi ir teikuši, ka Roberts varētu būt galvenajā lomā veļas pulvera reklāmā: viņa ķepas, vēderiņš un krūtiņa ir spodri balti!”

Ticējumi vēsta, ka rudi kaķi nesot mājās naudu. Deputāte smejot reiz atklājusi, ka varbūt tiešām kaķis viņai palīdzējis tikt Eiroparlamentā, jo par materiālo nodrošinājumu viņa nevar sūdzēties. Bet ne jau tas ir galvenais. Viņa bieži ir lepojusies ar to, cik ļoti skaists ir viņas kaķis! Viņam bija dzeltenas acis, arī spalva dzeltena. Ne reizi vien viņa uzsvērusi, ka Roberts ir īsts modelis, kurš savas dzīves laikā paspējis sadarīt arī ne mazums nedarbu. Taču, tos vienmēr piedevusi, jo kā lai tik mīļam un īpašam kaķim nepiedod.