Japānis Masaki jau paspējis iemantot latviešu uzticību un mīlestību. Šorīt LNT raidījumā 900 sekundēs japānis atzina, ka ir patiesi pieķēries Latvijai. Masaki jau sen atzinis, ka viņam iepatikusies latviešu valoda, Latvijas valsts un tās cilvēki, tieši tāpēc viņš sācis apgūt latviešu valodu un dziedāt dziesmas latviešu valodā.

“Es sapņoju par dzīvi Latvijā. Tiešām! Man patīk valoda, cilvēki, ēdiens un kultūra. Man tiešām patīk Latvijā, tāpēc es mācos visu, kas saistīs ar Latviju,” sarunā 900 sekundēs teica Masaki.

Portāls kokteilis.lv jau informēja, ka Latvijā pirmo reizi viesojās 2015. gadā, kad kā apmaiņas students apmeklēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti. Kopš tā laika Masaki turpina pilnveidot savas latviešu valodas zināšanas, dziedot dziesmas latviešu valodā.

Masaki latviešu valodā iedziedājis arī grupas MUSIQQ dziesmu “Sekundes”. Viņš par dziesmu izteicies, ka viņam patīk tās ritms. Japāņa sniegumu novērtējis arī grupas MUSIQQ dziesmu autors un mūziķis Marats Ogļezņevs: “Izbrīna tā viņa valoda, dikcija un visi uzsvari. Viss pat ļoti labi!”

Video:


Marats 900 sekundēm arī atklājis, ka ar dziesmu kaverversijām nemaz tik bieži nenāk sastapties, un šī esot viena no tām kaverversijām, kuru ir interesanti noklausīties.

Masaki iedziedājis arī daudzas citas dziesmas latviešu valodā. Tostarp vairākas Mārtiņa Freimaņa dziesmas. Viņš veltījis dziesmu Valtera Frīdenberga piemiņai. Iedziedājis vairākas grupas Prāta Vētra dziesmas un neskaitāmas latviešu tautas dziesmas.

Japānis arī atklājis, ka pavasarī viņš ieplānojis apciemot draugus Latvijā. Turklāt grupas MUSIQQ mūziķis Marats Masaki iedvesmots atklājis, ka labprāt uzaicinātu viņu uz kādu no grupas koncertiem, lai uz skatuves kopā nodziedātu dziesmu “Sekundes”.

Video: