Kokteilis
Dzīvo

VIDEO: ielu intervijas – kāpēc cilvēki grib vai negrib atteikties no kaitīgiem ieradumiem?0

Foto: ekrānuzņēmums

Ieradumi ir ļoti atšķirīgi – gan labi, gan slikti, tomēr bez tiem mūsu ikdiena nav iedomājama. Tāpat ikvienam cilvēkam ir kāda rakstura īpašība, kas var noderēt dažādās dzīves situācijās vai, piemēram, atsakoties no lietām, kas kaitē viņu veselībai. Tāpēc kampaņas “Spēks pateikt NĒ!” vēstnesis Mārtiņš Kapzems devās noskaidrot, kādi ir cilvēku kaitīgie ieradumi, vai viņi ir gatavi no tiem atbrīvoties un kādas viņu stiprās puses palīdzētu to paveikt.

Kā izrādījās, ielās sastaptajiem cilvēkiem katram bija savs viedoklis par to, kā un cik ātri iespējams mainīt savus ieradumus. Kaut gan lielākā daļa uzskata, ka jauna ieraduma izveidei pietiek ar aptuveni 21 dienu vai mēnesi, patiesībā tam nepieciešamas vismaz 66 dienas. Turklāt šis skaitlis var kļūt arī lielāks, ja plānots mainīt kādu kaitīgāku vai spēcīgāk iesakņojušos ieradumu.

Kaut gan ikviens no uzrunātajiem cilvēkiem spēja nosaukt savus kaitīgos ieradumus, ne visi piekrita tam, ka ir gatavi no tiem atbrīvoties.

Taču, ja tomēr esi nolēmis kādu savu ieradumu mainīt, noteikti noderēs narkoloģes Maijas Jēkabsones sagatavotie ieteikumi.

Kāpēc cilvēki bieži vien atsakās no alkoholisko dzērienu lietošanas? Jo rūpējas par savu veselību un nevēlas izjust iedzeršanas atstātās sekas uz savu pašsajūtu! Šāds lēmums ir tikai apsveicams, jo statistikas dati rāda, ka pašlaik aptuveni 40% no kopējā slimību radītā sloga Latvijā saistīti ar dažādiem uzvedības riskiem, tostarp smēķēšanu un alkohola lietošanu. Līdz ar to, ja cilvēks atsakās no alkohola lietošanas, pastāv lielāka iespējamība izvairīties no dažādām traumām, slimībām un citām veselības problēmām.

Saistītie raksti

Runājot ar cilvēkiem par veidiem, kā atteikties no piedāvāta alkohola, biežāk minētais ierosinājums ir pateikt “NĒ”. Visi uzrunātie ir pārliecināti, ka katram no mums ir iespēja pieņemt savus lēmumus, izvirzīt sev jaunus mērķus vai stingri turēties pie nolemtā. Tāpēc, ja kāds piedāvā alkoholu, bet tu esi nolēmis, ka vēlies no tā atteikties, nav vajadzības meklēt vēl citus aizbildinājumus. Katrs no mums var izvēlēties pateikt “NĒ” alkohola lietošanai.

Veselības ministrija organizē kampaņu “Spēks pateikt NĒ!”, lai aicinātu jauniešus un sabiedrību kopumā atteikties no smēķēšanas un alkohola lietošanas. Kampaņas mērķis ir informēt par veidiem, kā risināt problēmsituācijas, kad nereti kā glābiņš tiek uzskatīts cigaretes dūms vai malks grādīga dzēriena. Vēlamies iedvesmot uz rīcību, kas pilnveido un nedara pāri veselībai. Kampaņas komanda aicina – parādi savu spēku pateikt „NĒ!”.

Video:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: no kādām dzīves pārmaiņām tu visvairāk baidies?
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Megana Mārkla atvaļinājuma laikā Kanādā strādājusi par brīvprātīgo virtuvē bezpajumtnieku patversmē
20 stundas
LE
LETA
Kokteilis
Pēc ilgstošas slimības mirusi “Roxette” soliste Marī Frēdrihsone
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
LM pieprasījusi Talsu pašvaldībai informāciju par divu personu nāvi pansionātā “Lauciene”
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Lemberga ēras beigas: kāpēc tieši šobrīd? 4
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Lembergs nokautā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Kāds laiks gaidāms pirms Ziemassvētkiem? Jaunākā sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
VARAM vērtēs, vai ASV noteiktās sankcijas var ietekmēt Ventspils pilsētas domes darbu
1 stunda