Kokteilis
Baudi

VIDEO: festivālā Botānika uzstāsies dziedātāja no Maskavas Varvara Vizbora0

Publicitātes foto

Festivāls Botānika piedāvā jaunu vasaras programmas pasākumu – lielu neordinārās un savdabīgās Maskavas dziedātājas Varvaras Vizboras koncertu, kas notiks 19.jūlijā plkst. 20:30 Latvijas Universitātes Botāniskā dārza brīvdabas estrādē. Skatītāji varēs izbaudīt īstu festivālu dzīvi: dzīvo mūziku, dejas, ziedus, kā arī mākslas studijas IZO Art plenēru, street food stacijas no kompānijas Resto-Rātors, pop-up bāru no kompānijas Noble Wine, Kronenbourg 1664 Blanc lounge zonu, Rīgas jazz-funk grupas FunCoolio uzstāšanās, foto stūrīšus un laimes pārpilnu atmosfēru. Ieeja pasākumā no plkst. 18:00.

Varvara Vizbora ir dziedātāja no Maskavas, kurai piemīt neatkārtojams balss tembrs. Viņa ir izveidojusi savu mūziķu kolektīvu. Varvaras Vizboras grupa veido neatkārtojamus muzikālos rakstus no fanka un roka, estrādes džeza un urbānistiska folka, padomju estrādes dziesmām un autordziesmu pērlēm. Korsešveida kleitas, kas atklāj plecus, saules griezuma svārki, masīvi auskari, augsti papēži — Varvaras Vizboras tēls atgriež mūs 50.gados, vissievišķīgākajā ХХ gs. desmitgadē. Taču vienlaikus viņa izskatās visnotaļ moderni, pateicoties platīnblondiem matiem un izdzītiem deniņiem. Tik spilgta romāna ar modi mūsu estrādē nav bijis ļoti sen. Koncertā Rīgā skanēs skaņdarbi no trīs solo albumiem (“Zemenes”, “Cimds”, “Daudzbalsība”) un, protams, arī visu iemīļotās dziesmas, kuru autori ir Varvaras populārie vecvecāki – Jurijs Vizbors un Ada Jakuševa. 60.gadu klasiskās bardu dziesmas dziedātāja izpilda džeza, soula un fanka stilā.

Saistītie raksti

“Neskatoties uz to, ka vecmāmiņas un vectētiņa radītie skaņdarbi vienmēr ir kopā ar mani, vēlējos tos mazliet pārveidot, šo to pievienot, piesātināt ar jaunām krāsām. Nu esmu sapratusi, ka Jurija Vizbora un Adas Jakuševas dziesmas labi skan jebkurā stilā. Mani klausās ļoti dažāda vecuma cilvēki, kuriem ir atšķirīgi uzskati un muzikālā gaume. Man tas ārkārtīgi patīk. Jo arī manā mūzikā valda absolūts žanru sajaukums un eklektika. Patīkami, ja cilvēki zina dziesmas, dzied līdzi, bet viņu acis mirdz,” stāsta Varvara Vizbora.

Plašāka publika dziedātāju Varvaru Vizboru iepazina, pateicoties populārajam šovam “Golos”. Jauniete izpildīja sava populārā vectētiņa, barda Jurija Vizbora aizkustinošo dziesmu “Bet ziema būs liela”, taču neviens no žūrijas locekļiem nepagriezās. Tūkstošiem cilvēki rakstīja sašutuma pilnas vēstules raidījuma veidotājiem, taču vēl vairāk sajūsminājās par dziedātājas talantu, kas iekaroja to sirdis ar savu balsi un neatkārtojamu, patiesu izpildījuma manieri. Tomēr tieši pēc piedalīšanās konkursā Varvaras Vizboras cienītāju loks strauji paplašinājās. Ja blogos bija daži simti sekotāju, radās tūkstoši. Bija kamerzāles, tagad – lielas koncertzāles. Nu arī liels solo koncerts Rīgā, 19.jūlijā Latvijas Universitātes Botāniskā dārza brīvdabas estrādē.

Biļetes uz Varvaras Vizboras koncertu var iegādāties Biļešu Serviss tīklā.

Varvaras uzstāšanās šovā “Golos”:

LA.lv