Kokteilis
Baudi

VIDEO. Eirovīzijas dziesmu konkursā 1.vietu gūst Izraēlas pārstāve – Netta0


Izraēlas pārstāve Netta ar dziesmu “Toy” kļūst par Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāju, 12.05.2018.
Izraēlas pārstāve Netta ar dziesmu “Toy” kļūst par Eirovīzijas dziesmu konkursa uzvarētāju, 12.05.2018.
Foto – AFP/LETA

Lisabonā, 12.maijā, 63.starptautiskā dziesmu konkursa “Eirovīzija 2018” lielajā finālā sīvā konkurencē uzvarēja Izraēlas pārstāve Netta ar dziesmu “Toy”.  Kopējais punktu skaits, ko saņēma Izraēla, – 529, apsteidzot Kipru – ar 436 un Austriju – ar 342 punktiem.

Izraēlas pārstāve Netta nespēja valdīt prieku un emocionāli tiešraidē no Lisabonas paziņoja: “Es esmu tik laimīga! Liels paldies, ka izvēlējāties mūs, ka pieņemiet mūs, ka esam savādāki!”

Otrā vieta tika daiļajai Eleni Fureirai no Kipras ar dziesmu “Fuego”, bet trešā vieta – Sesaram Sampsonam ar dziesmu “Nobody But You”.

Kā ziņo LETA, Igaunijas pārstāve Elīna Nečajeva ar dziesmu “La Forza” ieguva 245 punktus un 8.vietu, bet Lietuvas pārstāve Ieva Zasimauskaite ar dziesmu “When We’re Old” iekļuva 12.vietā ar 181 punktu.

Par biļeti uz finālu kopumā šogad cīnījās 19 valstu pārstāvji. Finālam automātiski kvalificējās trīs dalībvalstis: Portugāle, Lielbritānija un Spānija.

Sestdienas vakarā kopā ar mūsu kaimiņiem – Lietuvu un Igauniju, par uzvaru cīnījās Albānija, Austrālija, Austrija, Bulgārija, Čehija, Dānija, Francija, Izraēla, Īrija, Itālija, Kipra, Lielbritānija, Moldova, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Serbija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ukraina, Ungārija, Vācija, un Zviedrija.

Skaitot punktus, vienu brīdi vakara vadītāji gandrīz jau sveica Austriju, kas izvirzījās pirms Zviedrijas un Izraēlas, ieņemot pirmo vietu, taču – pēc galīgā balsojuma laurus tomēr plūca Izraēla. No Latvijas 12 punkti tika Zviedrijai, no Igaunijas un Lietuvas 12 punkti tika Austrijai.

Saistītie raksti

“Eirovīzijas 2018” konkurss vēl turpinājās pēc pusnakts, un dziesmu cīņa bija karsta. Šeit video – preses konference tiešraidē pēc konkursa:

10.maija vakarā uzstājās arī Latvijas pārstāve – Laura Rizzotto ar dziesmu “Funny Girl”, kas nesavāca pietiekamu punktu skaitu un finālā neiekļuva. Līdz ar to Latvijas dalība Eirovīzijas dziesmu konkursā beidzās.

LA.lv