Kokteilis
Baudi

VIDEO: “Autobuss debesīs” aicina uz jubilejas koncertu0

Foto: Jānis Deinats

Kandavā, Brīvdabas estrādē “Ozolāji”, 10. augustā izskanēs viens no grupas “Autobuss debesīs” 20 gadu jubilejas koncertiem. Grupa piedāvās daudzpusīgu muzikālu retrospekciju, kurā varēs dzirdēt daudzas tautā iemīļotas komponista Imanta Kalniņa dziesmas un vairākus pašu grupas dalībnieku komponētus skaņdarbus no karjeras laikā tapušā grupas repertuāra.

Grupai paredzēti 15 jubilejas koncerti dažādās Latvijas vietās. Grupas pārstāvis Kārlis Auzāns atklāj, ko klausītāji dzirdēs šajā koncertā: “Viens no īpašajiem muzikālajiem notikumiem koncertā būs grupas pirmā albuma “Viņa pastarā diena” dziesmu izpildījums, kas par godu dzejnieka Vika 80. jubilejai šogad iestudēts no jauna.”

Kārlis arī neslēpj, ka pa šiem gadiem ir auguši un mainījušies un visu laiku bijuši radoši aktīvi: “Mēs pašlaik strādājam pie jauna labāko dziesmu ieraksta, kur fiksēsim dziesmas, kas bieži skanējušas koncertos, bet nekad nav ierakstītas, kā arī visiem zināmas dziesmas jaunā skanējumā. Esam sapratuši, ka ar gadiem šo dziesmu interpretācija ir mainījusies un arī grupas skanējums ir krietni mainījies.”

Saistītie raksti

Ar laiku grupas “Autobuss debesīs” dalībnieki paši sāka komponēt dziesmas. Vai pašu komponētās mūzikas izpildīšana ir citāda nekā Imanta Kalniņa? “No izpildījuma viedokļa nekas īpaši neatšķiras, jo esam profesionāli mūziķi, kas mācījušies izpildīt un interpretēt dažādu žanru mūziku,” nosaka Kārlis.

“Autobusa debesīs” 20 gadus krātā repertuāra klāstā ir septiņi skaņu ierakstu albumi, kuros iekļautās dziesmas šo gadu laikā kļuvušas ne vien par plaši pazīstamām melodijām, bet arī zīmīgu sava laika simbolu, īpaši akcentējot Imanta Kalniņa 90. gadu un mūsu gadsimta pirmā gadu desmita radošo posmu. Jau kopš dibināšanas 1999. gadā grupa ir piedzīvojusi ievērojamus panākumus, kļūstot par vienu no populārākajām latviešu mūzikas grupām. “Domāju, tādas īpašas dziesmas, ko klausītāji vienmēr grib dzirdēt un bez kurām nav iedomājams neviens koncerts, ir vairākas, piemēram, “Sitiet bungas”, “Manu eņģel”, “Autobuss debesīs”, “Ar straumēm uz jūru”,” atklāj Kārlis. Viena no pirmajām grupas dziesmām “Autobuss debesīs” kļuva arī par grupas nosaukumu. “Jā, dziesma “Autobuss debesīs” ir grupas nosaukuma pamatā, šo nosaukumu Marts Kristiāns Kalniņš ar Emīlu Zilbertu izdomāja pirms kāda no pirmajiem koncertiem,” atceras Kārlis un nosaka: “Kolektīvs radās 1998. gadā, kad bijušie skolas biedri Marts Kristiāns Kalniņš un Emīls Zilberts nolēma īstenot sen lolotu sapni un nodibināja grupu, kuras repertuāra pamatā galvenokārt būtu Imanta Kalniņa mūzika – gan populārākās dziesmas no dažādiem komponista daiļrades posmiem, gan speciāli sacerējumi tieši šim izpildītāju sastāvam.”

Videoklips dziesmai “Ir tikai tveice”:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
“Visa celtniecība notiek ap Rīgu, laukos nav pirktspējas.” INTERVIJA ar “Arco Real Estate” vadītāju Aigaru Šmitu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Izmantoja dažādas viltības, lai dzēstu pēdas. Ķuzis pastāsta sīkāk par “spridzinātāju”
52 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kurzemniekam par bērna seksuālu izmantošanu tiesa mīkstina sodu mūža ieslodzījuma vietā
32 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Igaunijā iespējams iegādāties dzīvokli par 50 eiro
50 minūtes