Kokteilis
Baudi

VIDEO: amizantās animācijas filmiņas “Mīluļu slepenā dzīve” turpinājums jau skatāms kinoteātros0

Publicitātes foto

Tik ļoti ienesīgās animācijas filmas “Mīluļu slepenā dzīve” turpinājums beidzot sagaidīts. Autori nav pūlējušies no jauna izdomāt nosaukumu, bet vecajam pielikuši ciparu 2, toties ar dažnedažādiem piedzīvojumiem gan nav skopojušies. Interesantos ceļos aizdodas gan Maksis, gan Žizele, gan Pūciņš, kurš nolēmis paspēlēties ar supervaroņa ampluā.

Ar minioniem slavu guvušā režisora Krisa Reno animācijas filma “Mīluļu slepenā dzīve” pirmizrādi svinēja pasaules slavenākajā animācijas filmu festivālā, kas norisinās Francijā, Anesī pilsētā, un tur sapelnītie aplausi kalpoja par grūdienu iepriekš jau dāsni promotētajam kinodarbam, kļūstot par vienu no visu laiku ienesīgākajām filmām. 2016. gadā tā bija sestā ienesīgākā, oriģināluzstādījums teju pieprasīja uzslavas un aplausus (Amerikas Kinoakadēmijas biedri gan klusēja), un nebija nekāds brīnums, ka jau pāris mēnešu pēc filmas nonākšanas distribūcijā studija paziņoja par plāniem veidot nākamo daļu.

Godu vēlreiz ieskaņot galvenā varoņa Maksa balsi zaudēja komiķis Lūiss C. K., kurš pievienojās sliktu slavu ieguvušajiem kinoindustrijas sieviešu pazemotājiem un sava pārspēka izrādītājiem, tāpēc žiperīgā sunīša balss nu pieder Osvaldam Petonam, bet Knābja balsi piekrita atveidot Holivudas leģenda Harisons Fords. Komandai pievienojās arī Tifānija Hediša, bet pārējos varoņus ieskaņoja tie paši, kuri savas balsis jau iemēģinājuši oriģinālfilmā: Ēriks Stounstrīts (Grāfs), Kevins Hārts (Pūciņš), Dženija Sleita (Žizele), Leika Bella (Hloja) un citi. Arī otrā filma atklāj, ar ko gan mājdzīvnieki nodarbojas, kad viņu saimnieki devušies savās dienas gaitās.

Maksis, Žizele un Pūciņš

Jaunajā filmā ir vairākas stāsta līnijas, taču centrā, protams, paliek Maksis. Pēc dažiem trīsvientulībā pavadītiem gadiem Keitija iepazīstas ar savas dzīves vīrieti, un nepaiet ilgs laiks, kad jaunajā ģimenē piesakās bērniņš. Laiems aug acīm redzami, un visus eksperimentus savas jaunās dzīves atklāšanā viņš dala ar uzticamajiem cīņubiedriem Maksi un Grāfu. Nu, sākumā abi suņi nav mierā par skaļā mazgabarīta radījuma uzrašanos un to, ka līdz ar viņa parādīšanos abiem samazinājusies saimnieku uzmanība, taču, kad puikiņš paaugas, viņi kļūst par vislabākajām auklēm visā pasaulē. It īpaši Maksis, ja vien viņš katrā nākamajā solītī nesaskatītu milzu apdraudējumu bērna dzīvībai.
Nespēdams tikt galā ar šīm emocijām, viņš iedzīvojas psiholoģiskos traucējumos, ko dzīvnieku ārsts novērš pavisam vienkārši – uzliekot viņam ap kaklu plastmasas konusu, kas Maksim liedz aiz nervozitātes kasīties. Šķietami izārstēts no šādiem niķiem, viņš kopā ar Grāfu, Laiemu, Keitiju un viņas mīļoto pirmo reizi mūžā dodas ārpus pilsētas, kur viņu sagaida gan patriarha esence Knābis, gan viņa personā pārāk ieinteresēts tītars, gan piedzīvojumi, kuros vajadzēs daudz drosmes.
Tikmēr pilsētā palikusī Žižele kaldina skaistās nākotnes plānus, ko izjauc Makša vismīļākās spēļbumbiņas nonākšana īpaši nešpetnu kaķu rokās, tāpēc viņai ne tikai jāapgūst murrātāju prasmes, bet arī jāstāv pretī milzīgam baram ne īpaši komunikablu minču. Savukārt Pūciņš, kurš beidzot bauda lutināta un lolota mīluļa dzīvi, tāpat kā viņa saimniece aizraujas ar supervaroņu komiksiem, un, kad Deizija atklāj, ka lidmašīnā bijusi kopā ar nomocītu tīģeri Hū, kuru vajag izglābt no neģēlīga cirka īpašnieka ķetnām, viņš ir gatavs televīzijā noskatītās prasmes likt lietā arī reālajā dzīvē.

Iemītās takas

“Mīluļu slepenā dzīve 2” ir draisks un ļoti krāsains ģimenes kino, kura joki adresēti gan maziem, gan lieliem skatītājiem. Jaunajā filmā “Ledus laikmeta” Skreta funkcija uzticēta amizantam tītaram, taču daudz lielāku lomu ieņem tipisks patriarhs Knābis. Sentimentalitāte un tradicionālu vērtību slavēšana pavada šīs filmas raitos notikumus, kas visjaunākajiem skatītājiem piedāvā pieredzi, kas bieži vien realitātē nav iespējama, taču pēc filmas noskatīšanās var raisīt garas sarunas ģimenes lokā par drosmi, draudzību, izaicinājumiem un citām lielām tēmām, to vidū – (vēl viena) bērna ienākšana ģimenē, un autori nekautrējas savu skatījumu par dzīves kārtību iebakstīt acīs tiem vecākiem, kuri savas atvases vēlas pārmēru nopolsterēt pret iespējamiem kritieniem.
Protams, priekšroka ir dota vizualizācijai, kas, pateicoties tehnoloģiju attīstībai, ļauj saskatīt ik spalviņu uz tik dažādo mīluļu purniņiem. Emocionālais smagums uzticēts Maksim, kurš, stājies plecu pie pleca ar Knābi, no draiska lielpilsētas švītiņa kļūst par īstu vīru, savukārt viss komisms šoreiz iedalīts kaķiem – gan Hlojai, gan Žizelei, kura par tādu vēlas kļūt. Pārējie varoņi, izņemot vēl joprojām agresīvo Pūciņu un jaunpienācēju Deiziju, turpina izklaidēt ar amizantiem gegiem, kas turpina jau pirmajā filmā aizsāktās tēmas. Pats stāsts, kas piedāvā aizraujošu ceļojumu dažādās tēmās, kas ir ērtas visu vecumu skatītājiem, prātā diezin vai paliks kā īpaši oriģināls. Aizraujošs, izklaidējošs un ļoti krāsains gan, un arī stāties pretī “Illumination” šīs filmas varoņu šarmam ir diezgan bezcerīgi.

“Mīluļu slepenā dzīve 2″/”The Secret Life of Pets 2”

  • Režisors: Kriss Reno
  • ASV, 2019
  • Lomas oriģinālvalodā ieskaņojuši: Osvalds Petons, Ēriks Stounstrīts, Harisons Fords, Leika Bella, Tifānija Hediša, Kevins Hārts; filma dublēta latviešu un krievu valodā
  • No 31. maija kinoteātros

Video rullītis:

LA.lv