Kokteilis
Baudi

VIDEO: aizkustinošs stāsts par cilvēkiem un suņiem0

Publicitātes foto

Sentimentālās filmas “Suņa dzīves jēga” turpinājums “Suņa ceļojums” turpina Beilija dzīvesstāstu, un šajā daļā Ītens viņam devis nepārprotamu uzdevumu – sargāt viņa mazmeitiņu Sīdžeju.

2017. gadā iznākušās filmas “Suņa dzīves jēga” režisors bija neviens cits kā Lase Halstrēms, taču kinokritiķi rauca degunus, ka viņš, viens no Holivudas importētajiem eiropiešiem, parakstījies uz ko tik vienkāršu un sentimentālu. Skatītāji gan bija daudz pielaidīgāki – 22 miljonu budžets atpelnījās ar milzu uzviju (vairāk nekā 200 miljoni ASV dolāru), un ne viens vien meklēja kabatas lakatiņus, lai noraustu gan aizkustinājuma, gan skumju asaras. 19 nedēļas “New York Times” bestselleru listē sabijušā V. Brūsa Kamerona romāna ekranizācija bija tik ļoti pārliecinājusi producentus, ka tie deva zaļo gaismu turpinājuma tapšanai, un šī gada 17. maijā amerikāņi pirmie varēja iepazīties ar Beilija tālākajām gaitām. Tiesa, dažādos kažokos, izmēros un dzimumos viņš ieguvis dažādus vārdus.

Lase Halstrēms no režisora pirmajai filmai kļuvis par izpildproducentu otrajā, un “Suņa ceļojuma” stāsts aizsākas Ītana un Hannas fermā, kur laimīgu dzīvi vada arī viņu mīlulis Beilijs. Suņa uzmanība pilnībā pievērsta mazulītei Sīdžejai, kura ir Ītana un Hannas mazmeitiņa, viņu mirušā dēla un viņa sievas Glorijas meita. Diemžēl mātes jūtas viņai ir daudz mazāk izteiktas par vēlēšanos turpināt dzīvi, kāda tā bija pirms Sīdžejas piedzimšanas, un, kad Ītans un Hanna piedāvā savu palīdzību, jaunā sieviete apskaišas un, savākusi mantas, ar meitiņu nozūd no viņu dzīves. Uz ilgiem gadiem un bez jebkādas komunikācijas. Savukārt Beilija gadu nasta ir pārāk smaga, un, aiziedams no šīs pasaules, viņš uzklausa sava Ītana lūgumu – vienmēr parūpēties par Sīdžeju.

Viņas dzīve nav neko priecīga, jo Glorijai rūp ne mātes loma, bet tusiņi, randiņi un alkohols. Beilijs Sīdžejas dzīvē uzrodas kā mīlīgā bīglu jaunkundze Mollija, un abas kopā pavada ilgus gadus – gan draudzējoties ar Trentu un viņa Rokiju, gan cenšoties pasargāties no Glorijas vienaldzības un Sīdžejas neveiksmīgajiem soļiem pieaugušajā dzīvē. Protams, arī Mollija aizies, taču Beilijs atdzims gan kā Mastifs, gan klēpja sunītis, un, pateicoties viņam, sakārtosies gan Sīdžejas dzīve, gan attiecības ar apkārtējiem. Viss, lai skaisti un laimīgi – atbilstīgi jau pirmajā filmā iepazītajam uzstādījumam, kas priekšplānā izcēlis sentimentu un četrkājaino mīluļu gudrību. Tas, protams, nav kinostāsts, kas varētu sagaidīt labus vārdus no kinokritiķu puses – kino pasaulē bagātīgi izsmalcinātās skatīšanās kārpiņas nepieļautu tik sentimentāla stāsta slavēšanu. Uz lielā ekrāna to iedzīvinājusi divas “Emmy” balvas ieguvusī, televīzijā savu meistarību kaldinājusī un ar “Suņa ceļojumu” pilnmetrāžas kino debitējusī Geila Mankuso.

Emocionālā saite, kas vieno Beiliju un Ītanu/Sīdžeju, šajā filmā izklāstīta, talkā ņemot dažādas tēmas – bērnības traumas, attiecības starp vecākiem un bērniem, aprēķina attiecības, un tā varētu turpināt ilgi –, savukārt filozofisko līniju autori ļauj risināt katram skatītājam pēc savas pieredzes un ticības iespējamai reinkarnācijai un brīnumiem. Stāstu par suņiem, cilvēkiem un viņu apbrīnojamiem piedzīvojumiem ir daudz, un “Suņa ceļojums” ir to vidū, turklāt atšķirībā no tik daudziem iedzīvināts Holivudas ģimenes filmu formātā, cienot tradīcijas un apzinoties, kāds spēks piemīt sentimentam. To gan gaiņā Džoša Gada aizkadra teksts – viņam jau otrajā filmā lemts runāt Beilija balsī, un suniskais pasaules skatījums saliek arī komiskus punktus brīžos, kad cilvēku pasaulē iezadzies kas pārāk laimīgs vai skumjš.

“Suņa ceļojums”/”A Dog`s Journey”

  • ASV, 2019
  • Režisore: Geila Mankuso
  • Lomās: Deniss Kveids, Marga Helgenbergere, Betija Gilpina, Ketrīna Preskota, Henrijs Lau, aizkadra teksts – Džošs Gads
  • No 14. jūnija kinoteātros

Filmas treileris:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: “Very Cool People” kopā ar Kristīni Prauliņu izdod jaunu singlu
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Lūznavas muižā jau šonedēļ notiks mākslas un garšu festivāls “Mākslas pikniks”
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Krāšņais festivāls “Jubilāru salidojums”: jau šīs nedēļas nogalē Limbažos
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Ministri eksperimentēs? Valdība dosies mēnesi ilgā atvaļinājumā
1 stunda
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Sandra Dieziņa: Vai nepieļaus “universāla partijas cilvēka” nonākšanu amatā? 1
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Rīgas “Dinamo” puiši Liepājā sāk gatavoties 12.KHL sezonai
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Otrdien daudzviet Latvijā stipri līs un dārdēs pērkons
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Šovakar Latvijā būs vērojams daļējs Mēness aptumsums
1 stunda