Raidījums “Latvijas Sirdsdziesma” ar jaunu sparu ieskandina 3. sezonu! Velga Vītola un Guntis Skrastiņš turpinās arī šajā sezonā meklēt sirdsdziesmu, sumināt jubilārus, iepazīstināt ar Latvijas radošajiem cilvēkiem un vētīt Latvijas televīzijas plašos ierakstu arhīvus.

Mūziķi aptaujai ir sarūpējuši skanīgas dziesmas un ar nepacietību gaida, kad tās sasniegs skatītājus, jo visiem gribas zināt, vai izdevies sacerēt patiesu sirdsdziesmu. “Turpinām šūpoties dziesmu viļņos. Tā liegi no finālbalsojuma Lielvārdē esam pa Daugavas viļņiem iešūpojušies jaunajā sezonā,” smaidot stāsta Velga un atklāj: “Latvija nav liela, bet arī šogad skatītājiem būs interesantas tikšanās ar māksliniekiem. Visi ir ražīgi pastrādājuši. Jau septembrī būs sen neredzētas tikšanās. Ar jaunu dziesmu piedalīsies brāļi Ziemeļi, kas aptaujā nekad nav piedalījušies, viņi arī pastāstīs par saviem radošajiem plāniem. Arī Normunds Rutulis piedalīsies pirmo reizi. Viņam ir sagatavota jauna programma ar Maestro Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmām, vienas dziesmas vārdu autors ir arī Guntars Račs. Turēsimies pie vērtībām un meklēsim, atklāsim jauno. Ikviens var sarūpēt skanīgu, sirsnīgu dziesmu, ko piedāvāt “Latvijas Sirdsdziesmai”. Turpināsim vecās, labās tradīcijas.”

Velgai, ieminoties par tradīciju turpināšanu, lūdzu atklāt, kas vēl skatītāju sagaida jaunajā sezonā. “Iepazīstināsim ar jaunumiem mūzikā. Tāpat kā pagājušajā gadā ceļosim pa Latviju un meklēsim latviešus, kuri dzied un godā mūsu tautas tradīcijas, un šogad arī apskatīsim ģimenes dziedošās tradīcijas. Varu atklāt, ka septembra mēnesī ciemosimies pie Reiniku ģimenes – Artūra, Daces, Laura un Rūtas Tērvetē. Viņi sen nebija kopā saaicināti. Vētīsim un cilāsim seno dziesmu apcirkņus. LTV ir plašs ierakstu arhīvs. Tā ir tāda vērtība. Ir tādi ieraksti, ko reizēm paši mākslinieki pat neatceras. Ir interesanti atskatīties, kas ir bijis un kā tas ir mainījies. Arī šajā gadā daudziem māksliniekiem ir apaļas vai pusapaļas jubilejas gan Artūram Reinikam, gan Mirdzai Zīverei, gan Dainim Porgantam. Sumināsim jubilārus!”

Skatītāji ir tie, kas izvēlas sirdsdziesmu. Arī šogad viņiem tas būs jādara. “Balsošana tāpat kā iepriekš – LTV1 mājaslapā, un anketa būs atrodama “Latvijas Avīzes” pielikumā “Nedēļa Kabatā”. Arī šogad 1. vietas ieguvējs iekļūs lielajā finālā, bet 2. un 3. vietas ieguvēji mazajā finālā. Arī šogad reizi mēnesī starp anketas balsotājiem izlozēsim kādu, kas saņems izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatu,” stāsta Velga un smaidot teic: “Mēs jūs aicinām dziesmotā ceļojumā visas sezonas garumā!”