Kokteilis
Veselam

Veidi, kā tu, to neapzinoties, tracini savu priekšnieku1

Foto – Shutterstock.com

Ar kaitinošiem kolēģiem, kuri laiku pa laikam izmet kādu muļķīgu frāzi vai arī ar savu uzvedības stilu rada neizpratni, vismaz reizi dzīvē ir sastapies teju katrs no mums, un, ļoti iespējams, arī paši kādreiz esam bijuši frontes otrā pusē – kaitinot līdzcilvēkus. Bet ko iesākt, ja mums, to pašiem neapzinoties, regulāri sanāk aizkaitināt vadību darbā? Iepazīsties ar septiņiem paradumiem, ko apkopojis quickbase.intuit.com un kas, iespējams, piemīt arī tev!

Pieņēmumu pasludināšana par faktiem

Ne vienmēr uz visu ir jābūt atbildei – saprātīgs priekšnieks šo faktu pieņem un ar to rēķinās, tāpēc necenties par visām varītēm atrast risinājumu ikvienai problēmai, īpaši, ja neko prātīgu tāpat nevari ierosināt. Nereti paklusēšana patiešām ir krietni vērtīgāka par tukšām pļāpām, īpaši, ja liec kolēģiem un vadībai rēķināties ar informāciju, kas nav pilnīgi droša.

Kritikas nepieņemšana

Atceries, ka kļūdas, neveiksmes un kritika ir daļa no izaugsmes, tāpēc pieņem objektīvu sava darba vērtējumu pat, ja tas nav tik labs, kā gribētos! Ja pret kritiku attieksies negatīvi, vadībai būs grūti ar tevi sastrādāties, kā rezultātā vērtīgi ieteikumi izpaliks, tā liedzot tev pieredzes gūšanu un izaugsmes iespējas

Ilga runāšana

Tavs priekšnieks, visticamāk, ir aizņemts cilvēks, tāpēc pasniedz informāciju konstruktīvi un neieslīgstot liekvārdībā. Ja 10 minūtes stāstīsi pasaidrojošās detaļas un iemeslus aktuālai problēmai, par ko visu būtu iespējams izrunāt pāris minūtēs, tu ne tikai nokaitināsi vadību, bet arī kaitēsi savam tēlam.

Termiņu kavēšana

Ir tikai normāli, ka reizēm plānotie termiņi ir jāpagarina, tomēr, ja darbu nenodosi laikā, par aizkavēšanos priekšniecību informējot pēdējā brīdī, situācija var izvērsties visai drūma. Lai to nepieļautu, plāno savus uzdevumus un, ja jūti, ka kaut ko nepagūsi laikā, informē par to vadību nekavējoties!

Nedomāšana plašākā mērogā

Ja rēķinies tikai ar savām vēlmēm un vajadzībām, tu parādi, ka nedomā par uzņēmuma, kurā strādā, darbību un attīstību kopumā. Ja tev nepieciešama jauna darba tehnika, tas nozīmē, ka vadībai nāksies atteikt izglītojošu semināru kursu kādam citam darbiniekam, rēķinoties ar budžetu.

Pirms uzstādi savas prasības, izvērtē, cik atbilstošs fons un situācija kopumā ir lūgumiem, ar ko vērsties pie vadības!

Nemitīga negativitāte

Ikvienam gadās melnās dienas, kad viss kaitina un darbi nevedas no rokas. Tomēr uzmanies ar pārmērīgu negatīvu emociju paušanu – šādi cilvēki nepatīk nevienam, īpaši, ja kolēģu loks ir šaurs.

Slēpšanās aiz e-pasta

Saistītie raksti

Protams, reizēm ir ērtāk atsevišķus jautājumus pārrunāt, sūtot e-pastus, tomēr komunikācija aci pret aci vienmēr būs efektīvāka, kā arī, ja situācija paredz konfliktu, risini to tieši!

 

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
15 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
8 stundas