Kokteilis
Baudi

Veca mīlestība nerūs0

Publicitātes foto

Pretpoli pievelkas, un, ja divu cilvēku attiecību stāsts sakņojas tālā pagātnē, dzirksteles neapdzēst. Par to ir pārliecināts režisors Džonatans Levins, kura gaumīgajā un pēc vecmodīgas šnites grieztajā komēdijā “Tas tik ir pārītis!” galvenās lomas spēlē Šarlīze Terona un Sets Rogens.

Pirms daudziem, daudziem gadiem Freda dzīvē gadījās divas lietas – viņš līdz ausīm bija iemīlējies savā auklītē Šarlotē, kura, vēl skolniece būdama, kala plānus, kā glābt pasauli, un pusaudža nekontrolējamais organisms viņu iegrūda kaunā, par ko vēl šobaltdien Freds sarkst un bālē. Nu viņš ir pašdestruktīvs, verbālās izpausmēs cenzējams tipiņš, kurš pasauli redz melnbalti, apzināti uzprasās uz konfliktiem un, par spīti žurnālista talantam, palicis bez darba, jo, ideālisma vadīts, pārāk brūķējis muti. Vienīgā drauga iedrošināts, viņš dodas uz kādu ballīti, un tur viņa acu priekšā ir Šarlote – skaista, gudra un veiksmīgi uzkāpusi pa karjeras kāpnēm, jo ir ASV valsts sekretāre darbaholiķe, kura grasās kandidēt uz prezidenta posteni. Un viņai ir nepieciešams kāds, kurš neskaitāmajām sausajām runām spētu iedvest gan dzīvību, gan jokus, vienlaikus uzpucējot viņas publisko imi­džu. Freds darbu pieņem, un laiks, ko abi pavada kopā, ir izaicinājumu pilns – arī abu privātajā dzīvē.

Amerikāņu kinematogrāfistiem patīk pafantazēt par prezidentiem, un komēdijas “Tas tik ir pārītis!” viens no rašanās iemesliem ir šā brīža situācija ASV, realitāti atšķaidot ar “kā būtu, ja būtu” eskeipismu. Nevainojamais tandēms Šarlīze Terona un Sets Rogens tik kontrastējošu varoņu lomās ir tikai viena no šīs filmas veiksmes atslēgām, politiskā parodija un augstās politikas aizkulises, dubultstandartu atmaskošana, pašironija, ideālu zaudēšana vai uzteikšana kā šantāžas rezultāts, melns humors, nojaušami reālās dzīves personāži un tik daudz kas vēl šai filmai nodrošinājis visus priekšnoteikumus gan lieliskiem kases panākumiem, gan arī pozitīvām atsauksmēm no kinokritiķu puses. Un tās nudien bijušas dāsnas, uzteicot aktierus – otrajā plānā filmējies gan Endijs Sērkiss, gan Aleksandrs Skāšgords pievilcīga un iekārojama, taču amizantu noslēpumu glabājoša premjera lomā, Līsa Kudrova un citi –, kuru darbs bijis ne no vieglajiem – klišejiskām situācijām (“Roxette” hits!) un stereotipiskiem varoņiem piešķirt ticamību, ja vien par tādu iespējams runāt situācijā, kad topošā prezidente iemīlas rasistiskā, negatīvisma pilnā un savus uzskatus neslēpjošā žurnālistā, kurš arī savos 40+ ģērbjas kā pusaudzis. Taču centrālā dzīsla šajā komēdijā ir un paliek mīlestība, un Džonatana Levina lentei kājas aug Holivudas zelta laikmeta vēsturē, kad rotaļīgums un smaidu uz lūpām atstājoša pēcgarša bija kinostāsta līdzvaronis.

“Tas tik ir pārītis!”/”Long Shot”

  • ASV, 2019
  • Režisors: Džonatans Levins
  • Lomās: Šarlīze Terona, Sets Rogens, Ošei Džeksons jaunākais, Ravi Patels, Džūna Daiena Rafaēla, Endijs Sērkiss, Aleksandrs Skāšgords, Līsa Kudrova
  • No 3. maija kinoteātros

Filmas treileris:

LA.lv