Piekrītot komponista Ulda Marhileviča un aktieru lūgumam, izrādē “Tobāgo!” Sīmaņa Zaķīša lomā, kuru spēlēja pērnā gada nogalē aizsaulē aizgājušais aktieris un režisors Valdis Liepiņš, nu redzēsim dziedošo aktieri Vari Vētru (62).

Kā vēsta žurnāls “Kas Jauns”, savulaik tieši Varis Vētra, kurš no Dailes teātra aizgāja jau pirms daudziem gadiem, bija viens no pirmajiem, kurš, uzzinot par Valda Liepiņa cīņu ar depresiju un alkoholismu, sniedza viņam palīdzīgu roku. Šobrīd viņš neslēpj, ka piedalīties izrādē, kurā savulaik pats atveidojis hercogu Jēkabu, bijis grūts lēmums.

“Situācija ir diezgan dīvaina… Tagad lasu, skatos ierakstus, pētu, bet, godīgi sakot, neizjūtu sevī tādu lielu gandarījumu otra iepriekš veidotā darbā līst iekšā. Otrkārt, saistībā ar Valda aiziešanu krietnu laiku negribējās pat tai lietai pieskarties, pāri bija tāds kā smagums.” Galvenā motivācija tomēr piedalīties bijusi iet palīgā kolēģiem.

Tiem, kuri sekojošo šai izrādei nenoslēpts ir fakts, ka mūžībā devies ne tikai Valdis Liepiņš, kurš pēdējais spēlēja Sīmaņu Zaķīti, bet arī aktieris Harijs Spanovskis, kurš bija pirmais šīs lomas atveidotājs. Vai Vari Vētru nebiedē šādas likumsakarības? “Pēc scenārija tur jau mirst visi pēc kārtas, un galīgi nesaskatu, ka šajā jautājumā varētu būt kāda bīstamība.

Pirmajā iestudējumā izrādi spēlējām vairāk nekā simt reižu, vairāku gadu garumā un nevienam nekas slikts nenotika. Harijs Spanovskis vēl ilgi dzīvoja. Šobrīd, kad ir aizgājis Valdis, tā no malas varētu likties. Bet tad jau sanāk, ka tikpat labi aktrisēm nav ieteicams spēlēt Annu Kareņinu, jo lielākā daļa, kas viņu atveidojušas, ir mirušas.”