Kokteilis
Ceļo

Varēs iejusties dzīvnieku ādā un izzināt, kā pielāgoties izdzīvošanai briesmu pilnā pasaulē0


Zeltainā indesvarde.
Zeltainā indesvarde.
Publicitātes foto

Rīgas Zooloģiskajā dārzā visu februāri nedēļas nogalēs norisināsies Tropu mēneša aktivitātes, kuras tiks veltītas dzīvnieku maņu iepazīšanai, informē Zooloģiskā dārza pārstāvji.

Nedēļas nogalēs no plkst. 12 līdz 15 zoodārza Tropu māja kļūs par pētniecisku staciju, kurā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt, kā dzīvnieki pielāgojas izdzīvošanai briesmu pilnajā pasaulē. Ar spēļu, uzdevumu un pētījumu palīdzību varēs iejusties dzīvnieku ādā un saprast, kā tie izmanto acis, ausis, degunu, ūsas vai arī vēl kādus “slepenos” ieročus.

“Centīsimies saprast, kā redz dzīvās radības, kā dzird sikspārņi, mēģināsim medīt, kā to dara čūskas. Kopā ar apmeklētājiem mēģināsim uzbūvēt pasaulē garāko čūsku,” – par paredzētajiem pasākumiem informē Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Tāpat katru sestdienu un svētdienu no plkst. 12.15 līdz 13.30 notiks Tropu mājas ekskursijas gida pavadībā.

Tropu mēneša ietvaros Tropu mājā būs apskatāmas jaunas dzīvnieku sugas – aklā alu zivs un cecīlija, kas lieliski demonstrē, kā izdzīvot ar ļoti ierobežotām redzes spējām. Sestdienās un svētdienās ciemos ieradīsies arī Madagaskaras žņaudzējčūska un jūras krupis.

LA.lv