Ja jebkad esi vēlējies dzīvot klusā, ainaviskā pilsētā kalnos, tagad ir īstais brīdis. Šveices pilsēta Albinena, netālu no Leikerbādes, kas atrodas Valē kantonā, balsos par iniciatīvu, kas piedāvātu nerezidentiem naudu, ja tie vēlētos dzīvot ciematā vismaz 10 gadus, vēsta resurss businessinsider.com.

Jaunajiem iedzīvotājiem plāno maksāt 25 tūkstošus franku (aptuveni 21 300 eiro) par katru pieaugušo un 10 tūkstošus franku (apmēram 8500 eiro) par katru bērnu, raksta pilsētas avīzē.

Mazā ciemata iemītnieki pēdējos gados lielā skaitā to pametuši, un tas arī rosināja domas par šo balsošanu. Pašam ciematam ir tikai 240 iemītnieki, un masveida aizbraukšana ļoti manāmi ietekmē pilsētas ekonomisko darbību.

Daudzi aizbraucēji ir tieši jauni cilvēki, it īpaši ģimenes. Saskaņā ar Šveices ziņu aģentūras ATS vēstīto, vietējā skola bija jāslēdz pēc tam, kad nesen pārvācās vēl trīs jaunas ģimenes.

Nav arī tā, ka ciemats nav apdzīvojams – gluži pretēji. Mazais ciemats, kaut arī ne jebkādā veidā metropole, ir ļoti skaists, tīrs un no tā netālu pat ir jauks SPA. Protams, tajā nav daudz darba (un pabalsts no pilsētas nav gluži pietiekams, lai aizstātu gada algu), bet netālu ir lielākas pilsētas, kurās var strādāt. Vai pat labāk, iespējams, vari dabūt attālinātu darbu un strādāt no savām jaunajām skaistajām Šveices mājām.

Ja esi viens no tiem cilvēkiem, kas vēlas atstāt stresa pilno pilsētas dzīvi aiz muguras, ir daži kritēriji, kuriem tev ir jāatbilst.

Ne tikai tas, ka tev jāpiekrīt dzīvot ciematā vismaz desmit gadus, pretendentiem ir jābūt zem 45 gadu vecuma. Ciematā izvēlētajam īpašumam jābūt vismaz 200 tūkstošu franku vērtam (ap 170 tūkstošiem eiro), un tam jābūt tavām “galvenajām” mājām, nevis otrajam mājoklim.

Ja tu pārvācies projām, pirms ir pagājuši 10 gadi, tev pilsētai ir jāatmaksā investīcija.

Desmit gadi klusā, skaistā Šveices pilsētā neizklausās nemaz tik slikti!