Kokteilis
Dzīvo

Varat nobučot manu presi, bet es palikšu “slikta mamma”!0

Foto:@diaryofafitmommyofficial

Spriežot pēc atsauksmēm uz bildēm un video sociālajos tīklos, kur jauna sieviete filmē kamerā sava bērna histēriju vai ļauj bērniem našķoties ar “fast food” ēdienu vai negatavo vakariņas tā kā pieņemts “citu ģimenēs”, reti kāds ir pakļauts sabiedrības kritikai vairāk par sievietēm, kas ir mātes.

Sabiedrībā nosoda sievietes par to, ka viņas ar bērniem sēž mājās līdz skolas vecumam, par to, ka viņas atstāj bērnus auklēm un dodas strādāt, par to, ka viņas atdod bērnus bērnudārzos, par to, ka viņas atļaujas būt sievietes un dodas uz skaistumkopšanas salonu, par to, ka viņas lūdz palīdzību savām mātēm, par to, ka viņas “nepareizi” baro savus bērnus, par to, ka viņas “nepareizi” viņus audzina un par daudziem, daudziem citiem iemesliem. Mātei, sabiedrības acīs, ir jābūt ideālai, neskatoties uz aksiomu, ka neviens, absolūti neviens cilvēks, nevar tāds būt 24 stundas diennaktī. Bet arī sievietes, kas ir mātes, ir dzīvi cilvēki. Un šāda attieksme pret mātēm, brīnieties vai nē, valda absolūti visās pasaules malās.

Sia Kūpere ir fitnesa trenere no Floridas (ASV) un viņai Instagram ir izveidots profils, kura nosaukumā ir vārdi “slikta mamma”. Viņa regulāri tiek kritizēta no Instagram sekotājiem par to, kā viņa audzina savus bērnus. Amerikānietei visu laiku tiek pārmests, ka viņa ir slikta māte, bet viņa to uztver ar apbrīnojamu humoru.

Viņa pat speciāli fotografē dažādas provokatīvas bildes, kur viņa pozē ar laptopu vai vīna pudeli, bet viņas bērni – našķojas ar “sliktu” ēdienu, lieto planšeti vai ir apzīmējušies ar flomāsteriem. Taču Sia ir pārliecināta, ka īstās “sliktās mātes” ir tās, kuras tērē savu laiku, lai nosodītu citas mammas.

Foto:@diaryofafitmommyofficial

Pie šīs fotogrāfijas Sia raksta: “Neļaujiet nevienam likt justies jums vainīgai. Tikai jūs pati zināt, kas ir vislabākais jums pašai un jūsu ģimenei. Jums ir tiesības gan būt mammai, kuras vienīgās rūpes ir mājoklis un bērni, un strādāt attālināti, un strādāt birojā. Izlemt to varat tika jūs pati.”

Foto:@diaryofafitmommyofficial

“Mani kritizēja par to, ka es nodarbojos ar sportu grūtniecības laikā, pirms un pēc tās, visticamāk, “pametot” bērnus auklei. Bet es domāju, ka nevar izpatikt visiem, īpaši sievietēm, kurām nepietiek laika vai naudas, lai sportotu. Varat nobučot manu presi, bet es palikšu “slikta mamma”.

Foto:@diaryofafitmommyofficial

“Ja es saņemu 1 centu par katru apvainojumu, kas vērsts pret mani, es būtu ļoti bagāta. Mani kritizē gan par to, ka es atļaujos strādāt no mājām, gan par to, ka dažreiz dzeru vīnu, gan par to, ka dažreiz ļauju bērniem ēst “fast food”, gan par to, ka neslēpju no viņiem planšeti. Bet īstās “sliktās mammas” ir tās, kas regulāri nosoda citus. Universālas “būt mammai” receptes nav un tas, kas labi darbojas vienā ģimenē, kādā citā var izrādīties neefektīvi vai pat kaitīgi.”

Foto:@diaryofafitmommyofficial

“Tieši šādi es parasti gatavoju pusdienas vai vakariņas. Mans dēls grib man palīdzēt, bet meita grib uz rokām. Tāpēc paldies, ka veikalu maltītēs visas sastāvdaļas jau ir noteiktas, tas ļoti atvieglo ēst gatavošanu.”

Foto:@diaryofafitmommyofficial

“Mēs esam staigājuši visu dienu un esam noguruši. Tāpēc, jā, es izmantoju proteīnu kokteiļus, kas paredzēti lietošanai tieši bērniem.”

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: TV šova dalībnieks Vitālijs “iespiests stūrī” atzīstas vēl lielākos melos līgaviņām – patiesībā viņš nemaz nav brīvs vīrietis!
6 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 4 zodiaka zīmju pārstāvji, kuros vienlaicīgi mīt divas personības
19 stundas
AG
Alise Grieze
Kokteilis
Tavs un mīļotā dzimšanas datums norāda: cik saderīgs pāris jūs esat un kāda būs jūsu nākotne
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība dod zaļo gaismu teritoriālās reformas turpināšanai
28 minūtes
LE
LETA
Dabā
Arī tuvākajā diennaktī vietām gaidāms stiprs lietus un krusa
40 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Kreituse: Tiem, kas paši aiziet no darba, pabalsts jāmaksā vienu mēnesi
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polijā atceras PSRS agresiju
36 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Ukrainā nodedzināta Nacionālās bankas eksprezidentes māja
28 minūtes