Kokteilis
Baudi

Valmiermuižā notiks jauns mūzikas festivāls “Tinte”0

Valmieras pusē izsludināts jauns vienas dienas mūzikas festivāls – 13. jūlijā Burtnieku novada Valmiermuižas parkā norisināsies festivāls “Tinte”, kurā uzstāsies populāri Latvijas mūziķi un grupas, tostarp Intars Busulis, “Carnival Youth” un “Double Faced Eels”. Festivāla mazākie apmeklētāji aicināti izbaudīt notikuma bezmaksas daļu.

Viens no Vidzemes pazīstamajiem mūzikas bāriem “Tinte” līdz šim ik gadu vasarā vērienīgi svinējis dzimšanas dienu, rīkojot ballīti ar dažādu žanru mūziķu piedalīšanos. Kad ar “Tintes” pagalmu un Valmieras tirgus laukumu, kur atradās skatuve, kļuva par šauru, pērn bāra jubilejas pasākums tika organizēts Valmiermuižā. Dzimšanas dienas ballītes pārtapšanu festivālā tā organizētāji – bāra “Tinte” pārstāvji – skaidro ar pavisam vienkāršu iemeslu: pēc svinībām apmeklētāji esot pauduši, ka šī vairs neesot dzimšanas dienas ballīte, bet gan festivāls. Līdz ar to tika nolemts turpmāk jubileju svinēt bārā, bet vasaras vidū organizēt vērienīgu festivālu.

Uz festivāla lielās skatuves uzstāsies Latvijā labi zināmi mūziķi: Intars Busulis, “Double Faced Eels”, duets “Olas”, Miks Dukurs ar grupu, Mickeen un citi.

Piemēram, jauniešu iemīļoto grupu “Carnival Youth” būs iespēja sastapt vēl pirms viņu rudenī gaidāmā jaunā albuma “Good Luck” iznākšanas un šim notikumam veltītas koncertturnejas. Grupa pēdējo mēnešu laikā paguvusi priecēt ar virkni jaunu singlu (“Birthday”, “Phantom Planet”, “Desktop”) no gaidāmā albuma. Starp tiem arī viņu jaunākais singls “Boys Do Cry”. Dziesmas svaigi iznākušajā videoklipā grupa pievēršas mūsdienās aktuālajam jautājumam par vīriešu un sieviešu identitāti. “Kāds ir īsts vīrietis un ko nozīmē būt sievišķīgai sievietei? Dzīvojot drošībā un labklājībā, viena no lietām, kas spēj saraudināt un ievainot vīrieti, ir tieši sieviete. Asaras vīriešu acīs raisa emocijas, kas rodas no dažādiem jūtu sarežģījumiem, pārdzīvojumiem, siržu lūšanas. Šajā klipā tas tiek parādīts stilizētā un pārspīlētā veidā, ieturot septiņdesmito gadu “B kategorijas” kino tradīcijas un specifikas,” skaidro grupas dalībnieks Roberts Vanags.

Ar svaigiem muzikāliem jaunumiem nule priecējuši vēl kādi festivāla dalībnieki – grupa “Triānas parks”, kas šogad svin savu 11. gadskārtu. Apvienība vasaras pirmajā pusē laidusi klajā romantisku dziesmu “Tiekas divatā”. “Dziesma ir par to, ka mīlestība ir spēcīgāka par matemātiku, galu galā – viens plus viens ir trīs,” skaņdarbu raksturo grupas dalībnieki.

Līdzās izklaidēm, radošām darbnīcām un interesantām aktivitātēm dienas programmā uzstāsies grupa “Very Cool People” ar koncertprogrammu “Pa apli” kopā ar Kristīni Prauliņu. “Very Cool People” ir instrumentālās mūzikas grupa, kura spēlē džezfanka un “fusion” mūziku, tomēr, kā skaidro paši mūziķi, auditorija, kurai domāta VCP mūzika, nav tikai džeza cienītāji un mūziķi, bet arī cilvēki, kuriem iepriekš ar šo žanru nav bijusi nekāda saskarsme. “VCP cenšas sarežģītu un nopietnu mūziku padarīt viegli uztveramu un saprotamu jebkuram cilvēkam,” tā grupa. Šajā pasākuma sadaļā uzstāsies arī pazīstamie reperi Ansis un Edavārdi.

Saistītie raksti

Pirmajā festivālā “Tinte” ir padomāts par ģimenēm ar bērniem, piedāvājot festivāla dienas daļu no pulksten 12 līdz 18 apmeklēt bez maksas. Vēlāk gan, lai uzturētos festivāla teritorijā pēc pulksten 18, būs jāiegādājas ieejas biļete.

Kad un kur?

  • Festivāls “Tinte” – Valmiermuižas parkā 13. jūlijā, ieeja no plkst. 13:00
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 15
LA.lv