Pirms nepilniem trīs gadiem aizsākās vienas no pēdējo gadu skandalozākajām un kaislīgākajām attiecībām starp aktrisi un mākslinieci Elīnu Dzelmi un miljonāru, uzņēmēju, “Olainfarm” prezidentu Valēriju Maliginu. Jau pēc pusotra gada abi Tukumā pareizticīgo baznīcā mija laulības gredzenus, bet pērnā gada 9. decembrī 52 gadu vecumā Maligina sirds apstājās uz mūžu.

Neoficiālā versija – pie vainas sirds nepietiekamība, taču patiesie miljonāra nāves iemesli būs zināmi šomēnes. Kā vēsta žurnāls “Kas Jauns”, uzņēmēja paziņas uzskata, ka viņu pazudināja lielā kaisle pret sievu Elīnu. Abi dzīvoja te kopā, te šķirti un pat uzvirmoja runas par vardarbību Maliginu ģimenē, lai gan tā arī netapa skaidrs, kurš kuru fiziski ietekmējis.

Operdziedātāja Inese Galante, kura kultūras un mākslas mecenātu Valēriju Maliginu pazina daudzus gadus, neilgi pēc viņa nāves atklāja, ka Maligins pēdējo gadu laikā daudz enerģijas atdevis, lai dzīvotu intensīvi. “Viņš dzīvoja uz 150 procentiem, it kā gribēdams nodzīvot 101 dzīvi.”

Operdziedātāja arī atzīst, ka Elīna bija īpaša sieviete miljonāra dzīvē. “Kādreiz viņš bija cits – tāds mierīgs un nosvērts. Kad sākās attiecības ar Elīnu, viņš kļuva mazliet cits…”. Viņa uzskata, ka Maligins pats sev izvēlējies šādu likteni un uz to atvērtām acīm gājis.

Tiesa, pēc vīra pāragrās nāves Elīna Maligina uzsver, ka nav vainīga viņa nāvē un pēc kārtējās salabšanas abi bijuši patiesi laimīgi un kaluši kopīgus nākotnes plānus.

Interesants skaidrojums šāda veida attiecībām ir populārajai Krievijas psiholoģei Veronikai Stepanovai, kura par sievietēm, ar kurām kopdzīvē vīrieši sevi pazudina, ir pat runājusi lekcijās. Arī pasaulē termini – liktenīgā sieviete un melnā atraitne nav nekas svešs.

Viss sākoties ar vētrainu romānu, bet pēc aptuveni trīs gadiem vīrietis to vairs netur, sāk savīst un nomirst vai arī bankrotē, nokļūst cietumā, sāk pastiprināti lietot alkoholu…Viņam it kā tiek ieslēgta pašiznīcināšanās programma.

Spilgtā, skaistā, aktīvā un sabiedriskā sieviete, kura zina savu vērtību gan savas draudzenes, gan vīriešus māk iespaidot un ietekmēt. Šī sieviete panāk, ka viņā momentā iemīlas. Viņa ir ļoti spējīga manipulatore un attiecībās liela nozīme ir kaislei, kas savukārt balstās uz asām izjūtām.

Psiholoģe uzskata, ka šāds uzvedības modelis izveidojas jau bērnībā un vēlāk pilnveidojas. Tomēr būtiskākais ir tas, ka viņa neizvēlas kādu nepieredzējušu puisi, kuru pēc tam nogalina. Viņa izvēlas gatavu, tādu, kurš jau pats ieslēdzis šo pašiznīcināšanās programmu.

“Šāds vīrietis un sieviete ir kā magnēti, kas viens otru pievelk, – viņš meklēja viņu kā sava stāsta beigas, bet viņa meklēja viņu. “Šādiem vīriešiem parasti ir kaut kāda vainas apziņa. Viņi kaut kādā veidā ir nogrēkojušies un nespēj sev to piedot,” skaidro speciāliste.