“Gribēju pastāstīt un lūgt padomu, ko iesākt ar attiecībām, kas izveidojušas jau vairāk kā divus gadus atpakaļ… Vai draudzība starp vīrieti, kuram ir 35 gadi, un sievieti, kurai ir 48 gadi, var pāraugt mīlestībā? Kā tas būtu iespējams, un vai vispār ir iespējams šīs lielās gadu starpības dēļ?

Abi bijām pazīstami jau sen un katram aiz muguras izirušas iepriekšējās attiecības, tā, atbalstot un palīdzot pārvarēt šos krīzes brīžus, esam turējušies tuvu viens otram jau divus gadus, bet nekad no vīrieša puses neesmu izjutusi vēlmi pēc seksuālām attiecībām, jo uzskatām savas attiecības par labu draugu attiecībām… Reizēm man šķiet, ka tās nav īstas, ka ir kāds cits iemesls tam, ka viņš negrib, lai šī draudzība pārtaptu mīlestībā, likās, ka viņš baidās tuvoties, jo materiāli esmu labi nodrošināta, bērni izauguši, ko nevarētu teikt par viņu.

Bieži esam kopā braukuši gan ekskursijās, gan apmeklējuši kino, koncertus. Labprāt draugs bieži man uztic savu mašīnu personīgajām vajadzībām. Kad mēģināju par šo jautājumu runāt, atbilde bija īsa un strupa: “Esam taču tikai labi draugi, vai ne?”
Šķiet, ka laiks pielikt punktu šim attiecībām, ja šai draudzībai nav nākotnē lemts pāraugt mīlestībā… Visu laiku ir sajūta, ka neviens vīrietis taču nevēlas sev draudzeni ar 13 gadu starpību. Vēl gan zinu, ka viņam ir bijušas gadījuma attiecības ar vairākām jaunām meitenēm vienlaicīgi, kuras tad arī no manis kā labas draudzenes netika slēptas, bet paskaidrots, ka tas nav pagaidām nekas tāds nopietns.

Kā man rīkoties? Gribas kaut ko vairāk par draudzību, bet negribas arī, lai pazustu šis draugs, ja nekas vairāk nav iespējams,” vēstulē padomu lūdz kāda Cālis.lv lasītāja.

Atbild psihoterapeite M.psych Benita Griškeviča

Labdien!

Jūsu attiecības ir sākušās kā draudzība, un Jūs tajā esat tiktāl uzsilusi, ja drīkst lietot paralēles ar temperatūru, lai attiecības pāraugtu jaunā tuvības līmenī. Savukārt vīrieša formulējums – tikai labi draugi – norāda, ka viņš vēlas saglabāt nemainīgu šo iepriekšējo attiecību temperatūru. Viņš Jūs atvēsina, jo acīmredzot esat viņam vajadzīga tieši šajā lomā – draudzene, partnere, palīgs un padomdevējs, uzticības persona. Stāstīdams par savām meitenēm, viņš izslēdz to, ka Jums varētu būt sāpīgi to klausīties, jo lolojat pret viņu siltākas jūtas. Viņš it kā izvairās Jūs redzēt sievietes – mīļākās lomā.

Jūsu izjūtas ir pretrunīgas – no vienas puses vēlēšanās pēc lielākas tuvības, no otras puses, nevēlēšanās zaudēt šo vīrieti kā draugu. Jūsu ziņā ir sajust un novērtēt, vai spējat palikt draugos, ja vēlaties būt mīļotā sieviete, un viņa izvēle – palikt tikai draudzībā – sāp kā atraidījums. Vēlēšanās pārtraukt attiecības pavisam var būt Jūsu aizvainojuma diktēta.

Tāpat pastāv arī jautājums, vai, palikdama šajās nevienlīdzīgajās attiecībās, radīsiet spēku un telpu pati sevī kādām citām attiecībām, kurās varētu atrast piepildījumu nākotnē. To ir vērts apdomāt.

 

calis