Vācietis Jorans Štainhauers (31) pirmoreiz Latvijā ieradās pirms 11 gadiem studentu apmaiņas programmā un gadu šeit nostrādāja kā sociālais darbinieks, iemācījās latviešu valodu, lai pēc laika Latvijā atgrieztos ar dziesmu “Paldies latiņam”. Nu jau četrus gadus viņš pastāvīgu mitinās šeit, iztiku pelnot ar muzicēšanu un pasākumu vadīšanu, un īrē dzīvokli Rīgā. Lai gan šobrīd Jorans ir no attiecībām brīvs vīrietis, viņa sabiedrotais ikdienas gaitās ir no Ozolnieku patversmes “Ķepu ķepā” paņemtais četrkājainais draugs Tabo.

Žurnālam “Kas Jauns” viņš atzīst, ka Latvijā lielākoties saskata tikai pozitīvo. “Ļoti priecājos, ka latvieši jau no bērnības skatās pāri šķīvja malai. Mēs, vācieši, lielākoties kopš mazotnes uztveram sevi un savu dzimteni tā, it kā dzīvotu pasaules nabā. Jums ir obligāti jāiemācās svešvalodas jau bērnībā. Filmas ir angļu valodā, mašīnas nāk no Vācijas… Tas man dikti patīk, ka jums ir cits skats uz pasauli. Tāds plašs”.

Jorans atzīst, ka Latvijā jūtas kā mājās – gan kā pieaudzis cilvēks, gan kā savējais. Daudzi arī sakot, ka viņš pēc rakstura esot latvietis. “Manā personībā Latvija ir atklājusi ļoti daudz pozitīvā, tāpēc varu justies ļoti brīvs un labs šeit.”

Mūziķis ar nožēlu secina, ka Vācijā Latvijai nav imidža un bieži tā tiekot jaukta ar Lapzemi un daži zina, ka tā ir bijusī Padomju Savienība.

Lielākoties Latviju zinot tikai caur Eirovīzijas dziesmu konkursu, kurā Latviju pirms vairākiem gadiem pārstāvēja arī Jorans ar grupu, un hokeju.

Jautāts, kas viņu piesaistot latviešos, Jorana atbilde ir īsa – pielāgošanās spējas. “Zinu, ka tas ir vēsturiski pamatots, ka latvieši bija spiesti pielāgoties. Latvieši arī ļoti meistarīgi pieprot improvizēšanu. Tas mani ļoti iespaido un iedvesmo.”

It's a boy! #adoptdontshop #latviandogs #laukusuns

A post shared by Jöran Steinhauer (@joransteinhauer) on

Feierabend #feierabend #riga #beer #fiege #avocado

A post shared by Jöran Steinhauer (@joransteinhauer) on

#daltonismo

A post shared by Jöran Steinhauer (@joransteinhauer) on