Pēkšņas iegribas dēļ esi nogriezusi īsus matus un tagad nevari sagaidīt, kad tie ataugs? Vai pēdējoreiz ar gariem matiem lepojies vien bērnudārza vai vidusskolas izlaidumā, jo pēcāk nekad nav bijusi pacietība tos ataudzēt? Tad tev jāzina vairāki vienkārši (un ne tik vienkārši) likumi.

Ievēro diētu

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

Tā gan, jo diētas palīdz ne tikai cīnīties ar liekajiem kilogramiem, bet arī atsaucas uz veselību un matu augšanu. Protams, šajā gadījumā nevajag atteikties no iecienītākajiem produktiem, vēl vairāk – nevajag sev atteikt kādu ēdienreizi. Diētai ir jābūt labi sabalansētai: tev uzturā jālieto pietiekami daudz B grupas vitamīni (rieksti, zaļie dārzeņi, olas, zivis), cinks (zemesrieksti, pupiņas, zirņi), proteīns (gaļa, pupiņas, piena produkti), kā arī dzelzs (lēcas, zirnīši), kā trūkums organismā var būt viens no matu zaudēšanas iemesliem.

Masē galvas ādu

Masāža lieliski stimulē asinsriti mazajos asinsvados, kas baro matu folikulas. Eksistē daudz dažādu masāžas veidu, kas stimulē matu augšanu, bet būtiski ir atcerēties sekojošus ieteikumus: jāmasē enerģiski un vēlams to darīt stundu vai divas stundas pirms galvas mazgāšanas, jo masāža stimulē ne tikai asinsriti, bet arī tauku dziedzeru darbību. Ja nevēlies vai tev ir slinkums masāžu veikt pašrocīgi, vari doties uz indiešu galvas masāžu, kura turklāt palīdzēs tev atbrīvoties no stresa.

Nemoki matus

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

Ikdienas matu mazgāšana, frizūru veidošana, krāsošana – tas noteikti nepalīdzēs tikt pie gariem un veselīgiem matiem. Piemēram, pārlieku bieža šampūna lietošana noved pie tā, ka organisms izstrādā mazāk dabīgās eļļas, kas piemīt mūsu matiem, palēlinot to augšanu. Savukārt tādas darbības kā krāsošana, matu termo apstrāde, matu galus padara sausus un lūstošus, tādēļ ikreiz jāsaīsina.

Dzer kafiju

Tas ir labākais ieteikums visiem kafijas cienītājiem. Nesen vācu zinātnieki atklājuši, ka kofeīns stimulē matu augšanu, bloķējot ķīmisko savienojumu DHT, kas pazīstams kā matu fotikulu bojātājs. Tomēr jābūt piesardzīgiem: pārāk daudz kafijas ne pie kā laba nenovedīs. Vēl vairāk, vienkārša tās dzeršana tev nedos nekādus pamanāmus rezultātus. Bet var iegādāties speciālus šampūnus matu augšanas stimulēšanai, kuri satur kofeīnu. Saskaņā ar jau minēto vācu zinātnieku pētījumiem, tie par 25 procentiem var paātrināt matu augšanu.

Pārstāj veidot ciešas frizūras

Vēl viens no matu trausluma iemesliem – pārāk stingras matu gumijas, kuras lietojot pārāk bieži, mati kļūst trausli un lūstoši. Tādēļ vislabāk matus nēsā izlaistus vai izvēlies pareizas matu gumijas (vēlams, lai tajās nebūtu metāla detaļas un tās būtu spirāles formā).

„Neaizsedz” matu folikulas

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

Netīrumi, eļļas, dažādi kosmētiskie līdzekļi var traucēt veselīgu matu augšanu, jo matu folikulas var aizsērēt. Lai no tā izvairītos, ļauj matu sakņu zonai periodiski atpūsties no sausajiem šampūniem un matu apjoma līdzekļiem.

Regulāri apgriez matu galiņus

Un diemžēl ne tādēļ, ka tas paātrina matu augšanu, jo tas ir kārtējais mīts. Tomēr regulāri apgriežot trauslos un sašķēlušos matu galiņus, mati izskatās daudz veselīgāki. Turklāt, ja to nedarīsi, mati turpinās augt trausli un gala rezultātā tev būs jāšķiras vairs ne tikai no viena, bet pat no pieciem sešiem centimetriem. Sanāk, ka nogriežot matu galiņus, tu nepaātrināsi matu augšanas procesu, bet saglabāsi to veselīgo stāvokli.

Attīri galvas ādu

Galvenais uzdevums – rūpīgi atbrīvot galvas ādu no atmirušajām šūnām, kosmētisko līdzekļu pārpalikumiem un ādas taukiem. Šāds ādas pīlings galvas ādai ir ļoti noderīgs un efektīgs pret blaugznām, matu izkrišanu un pastiprinātu taukainību.

Vērsies pie profesionāļiem

Publicitātes foto/pixabay.com
Publicitātes foto/pixabay.com

Ja ievēro visus likumus, bet mati spītīgi joprojām nevēlas augt, tad labāk vērsies pie speciālistiem, jo slikts matu stāvolis var būt arī dažādu saslimšanu vai veselības problēmu pazīme – šādos gadījumos dārgi šampūni un neskaitāmas procedūras matu augšanas jautājumu nespēs atrisināt. Līdzēs tikai ārstēšana.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem