Kokteilis
Mīli

Uzzini, kā iemācīt bērniem būt laimīgiem un atpazīt šos mirkļus0


Laime
Laime
Publicitātes foto

Būt laimīgam – tā ir prasme, kas jāattīsta. Jo agrāk jūs to iemācīsiet saviem bērniem, jo vairāk dzīvē viņi atpazīs situācijas, kad ir laimīgi. Vairums cilvēku uzskata, ka laime – tās ir nejaušības un raugās uz to, kā uz kaut ko netveramu, raksta Moments A Day.
Tomēr tā nebūt nav, jo laimi var atpazīt daudzās ikdienišķās situācijās un ja to spēsiet iemācīt saviem bērniem, jo laimīgāki viņi jutīsies jau agrā bērnībā.

Laimīgi bērni
Publicitātes foto

“Es gluži vienkārši vēlos, lai mans bērns būtu laimīgs”, – tie ir vārdi, kurus var dzirdēt no daudziem vecākiem. Tajā pat laikā visbiežāk pieaugušie ar bērniem par šīm sajūtām runā vien tajos gadījumos, kad viņi ir noskumuši, bēdīgi vai trausmaini.

Pieaugušie reti runā ar bērniem par laimi parastās, ikdienišķās situācijās…

Mums, vecākiem, jāiemācās tā dēvētā “pozitīvā psiholoģija”, jo tas ļaus uz daudzām ierastām lietām paraudzīties ar citu skatienu. Piemēram, pateicība – tā ir vēl viena vienkārša, bet ļoti būtiska laimes sastāvdaļa, ko var praktizēt ar savu bērnu katru dienu. Ja tu viņam (vai sev pašam) pajautāsi, kas viņu dara laimīgu un par ko viņš ir pateicīgs, tad jau pamatā iemācīsi atpazīt ikdienišķās situācijās labas un pozitīvas lietas, kā rezultātā, bērns apgūs atziņu: ikdienā ir daudz labu lietu – vairāk labā, nekā sliktā.

Prasme iemācīt bērniem atpazīt pozitīvo ir patiešām nepieciešama, lai modelētu savu bērnu uztveri. Piemēram, pajautājiet bērnam, kas viņu dara laimīgu un runājiet par to, kas dara laimīgus jūs pašus! Runājiet par to, ka viss labais un pozitīvais ir neatņemama laimes sastāvdaļa. Neaizmirstiet bērniem paskaidrot, ka katram cilvēkam ir viņa stiprās un vājās puses un ka viņa stiprās puses spēj viņu dzīvi padarīt labāku.

Palīdziet bērniem saprast, ka katra problēma ir pārvarama un to risinot, dzīve atkal kļūst labāka.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv