Šo svētdien, 7. janvārī, norisināsies otras prestižākās kino balvas “Zelta globuss” pasniegšanas ceremonija. Arī “Betsafe” bukmeikeri seko līdzi kino jaunumiem, tādēļ arī šogad ir publicējuši savas prognozes. Ar 30% iespējamību nominācijā “Labākā drāma” šogad laurus varētu plūkt filma “Slepenie dokumenti” (“The Post”), kas Latvijas kinoteātros tiks izrādīta, sākot no 26. janvāra. Citās nominācijās šī filma nav starp favorītēm, taču nominēta ir vēl 5 kategorijās.

Atšķirībā no pagājušā gada, kategorijā “Labākā drāma”, nav izteiktu līderu vai nominanti, kuru iespējas iegūt balvu līdzvērtīgas nullei. Bukmeikeri uzskata, ka vienai no šī gada apspriestākajām filmām “Ūdens forma” (“The Shape of Water”), kas kopumā ir nominēta 7 kategorijās, iespēja iegūt balvu “Labākā drāma” ir 25%. Filmas galvenajai aktrisei Sallijai Hokinsai iespēja kļūt par gada labāko drāmas aktrisi ir 36% un filmas režisora iespējas iegūt “Zelta globusu” kā gada labākajam režisoram ir 32%. Par “Labākās drāmas” titulu šogad cīnīsies arī tādas filmas kā “Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri” (“Three Billboards Outside Edding Missouri”), “Denkerka” (“Dunkirk”) un “Sauc mani savā vārdā” (“Call Me by Your Name”) ar attiecīgi 20%, 15% un 10% iespējām iegūtu balvu.

Kategorijā “Labākais mūzikls vai komēdija” līdera pozīcijās ir neviennozīmīgi vērtētā filma “Laiks lidot” (“Lady Bird”), kuras iespējas iegūt prestižo kino balvu ir 60%. Tuvākā sekotāja šajā kategorijā ir filma “Prom!”(“Get Out”) ar 27% iespēju iegūt balvu. Šajā kategorijā ir nominētas arī “The Disaster Artist” ar 7% iespēju uzvarēt. Šajā kategorijā vismazākās iespējas uzvarēt ir filmām “I Tonya” un “ The Gratest Showman ”. Bukmeikeri šo filmu iespējas novērtējuši ar 3%.

Šogad visizteiktākais līderis ir kategorijā “Labākais drāmas aktieris”. Vislielākās iespējas uzvarēt šajā kategorijā ir Garijam Oldmenam par galveno lomu filmā “Fantoms” (“Darkest Hour”), viņam ir 63% iespējas iegūt prestižo balvu. Tuvākais sekotājs ir Timotijs Šalaments ar 20% iespējām iegūt šo balvu. Nominācijā “Labākais mūzikla vai komēdijas aktieris” līderu pozīcijās uz balvu ierindojies Džeims Franko ar dalību filmā “The Disaster Artist”.

“Labākās aktrises” balvai nominēta Francisa Makdormanda, viņas iespējas uzvarēt novērtētas ar 50%. Labākā režisora titulu šogad centīsies iegūt ne tikai filmas “Ūdens forma” režisors, bet arī Kristofers Nolans par filmu “Denkerka”. Viņa iespējas uzvarēt ir 55%. Latvijas filmu entuziasti noteikti ir pamanījuši režisora Andreja Zvjaginceva jaunākās filmas “Nemīlestība” (“Loveless”) nominēšanu kategorijā “Labākā filma svešvalodā”, kurā filmējas arī pašmāju aktieris Andris Keišs. Tās iespējas uzvarēt ir 25%. Jāpiebilst, ka Zvjaginceva filma “Levitāns” 2014. gadā tika apbalvota ar “Zelta Globusu” kā labākā filma svešvalodā un Kannu kinofestivālā Zvjagincevs, kopā ar Oļegu Ņeginu plūca laurus par labāko scenāriju.