Kokteilis
Dzīvo

Uzzini: bīstamākās 5 vietas sporta klubā, kur var saķert infekciju0

Foto: Pixabey.com

Sporta inventārs un duškabīnes ir lieliska vide, kur vairoties baktērijām. Šīs ir piecas vietas un lietas sporta klubos potenciāli ir visbīstamākās jūsu veselībai. Izlasiet un centieties sevi pasargāt!

Skriešanas celiņi

Skriešanas celiņi ir ļoti populārs trenažieris jebkurā sporta klubā. Treniņu laikā uz tiem nokļūst sviedri, siekalas, izdalījumi no deguna un citas nepatīkamas lietas. Pētījumos ir atklāts, ka uz skriešanas celiņa ir turpat 100 reižu vairāk baktēriju, nekā uz koplietošanas dušas krāna. Tāpēc pēc treniņa uz skriešanas celiņa ieteicams ar antibakteriālajām salvetēm noslaucīt rokturus (virsmu, kur pieskarsieties ar rokām) un to pašu izdarīt pēc treniņa ar rokām.

Trenažieri ar svariem

Tieši tāpat kā ar skriešanas celiņiem, pirms un pēc treniņa notīriet trenažieru rokturus ar antibakteriālālajām salvetēm, bet pabeidzot nodarbību noteikti nomazgājiet rokas. Ja nav pieejams ūdens, izmantojiet antibakteriālo spreju vai salvetes.

Vingrošanas paklājiņš

Izmantojot paklājiņu sporta zālē Jūs uz tā kāpjat ar kājām, svīstat, bet pēc tam to sarullējat un izmantojat nākošajā treniņā. Tā darīt nedrīkst! Lai nepieļautu baktēriju vairošanos, paklājiņu var sarullēt tikai pēc tam, kad tas ir pilnīgi izžuvis. Turklāt tas ir arī regulāri jāapstrādā ar antibakteriālu spreju un jāmazgā veļas mašīnā.

Baseins

Diemžēl daudzi baseina apmeklētāji pirms iekāpj baseinā, nemazgājas dušā. Viņu sviedri, kosmētika un citas vielas, kas izdalās no organisma, sajaucās ar hloru baseina ūdenī un deaktivizē to. Bez tam, baseinā tāpat var atrasties arī dažādi mikroorganismi, kas izraisa diaereju, infekcijas un ādas iekaisumus. Tāpēc katru reizi pēc baseina apmeklējuma noteikti nomazgājieties dušā, izmantojot ziepes.

Ģērbtuves un duškabīnes

Lai nesaslimtu ar sēnīti, ģērbtuvēs un duškabīnēs uzturaties tikai čībās un noteikti ņemiet līdzi savu dvieli. Pēc treniņa dvieli ievietojiet maisiņā un izmazgājiet uzreiz pēc tam, kā esat nokļuvis mājās.

Šie ieteikumi var palīdzēt jums izvairīties no nopietnām saslimšanām, piemēram, ādas infekcijām un ne tikai. Rūpējieties par savu veselību un esiet veseli!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv