Kokteilis
Baudi

Uzticības un mīlestības pārbaudījums ledus baletā “Apburtā princese”0

Publicitātes foto

Ar slavenā Pētera Čaikovska baletu “Apburtā princese” 6. martā “Arēnā Rīga” viesosies Sanktpēterburgas Valsts ledus balets (bijušais Ļeņingradas Valsts ledus balets), ko 1967. gadā dibinājis izcilais krievu horeogrāfs Konstantīns Bojarskis.

Tas ir krievu klasiskā baleta Sanktpēterburgas skolas tradīciju turpinātājs un pasaulē vienīgais klasiskais ledus balets, kurā apvienotas krievu klasiskā baleta skolas un daiļslidošanas tradīcijas, un tas ir pielīdzināms slavenajām Maskavas Lielā teātra un Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta trupām.Kopš 1980. gada baleta vadītājs ir tā galvenais baletmeistars, Krievijas nopelniem bagātais mākslinieks, pasaulslavenā Marijas teātra bijušais solists Konstantīns Rassa­dins. Trupā ir aptuveni 20 slidotāju, kam piešķirts Krievijas Sporta meistara goda nosaukums par gūtajām uzvarām Viskrievijas un starptautiskajās daiļslidošanas sacensībās. Pēdējo piecpadsmit gadu laikā “Apburtā princese” guvusi atzinību uz labākajām ASV, Kanādas, Nīderlandes, Vācijas, Ķīnas, Dienvidkorejas, Taivānas, Grieķijas, Portugāles, Spānijas, Īrijas un daudzu citu valstu skatuvēm. Neskaitāmu valstu skatītāji alkst ieraudzīt pasaulslaveno trupu.

Brīnumskaista mūzika, izcila horeogrāfija un daiļslidošana, pasakaini apburoša noskaņa un baleta galvenā ideja – uzticības un mīlestības pārbaudījums, no kura atkarīga izrādes varoņu dzīve un laime, – tas viss ir ļāvis ledus baletam kļūt par vispāratzītu pasaules mākslas meistardarbu uz daudziem gadu desmitiem.

LA.lv