Kokteilis
Dzīvo

Uzmanies! 10 dāvanas, kuras nevajag dāvināt0

Publicitātes foto/pixabay.com

Ne visas dāvanas ir vienlīdz labas. Ir lietas, kuras nevajag dāvināt, ja vien nevēlies otram kaitēt. Saskaņā ar tautas ticējumiem, dažiem priekšmetiem piemīt negatīva enerģija, kura tiek aktivizēta dāvināšanas laikā. Tādēļ esam sagatavojuši to lietu sarakstu, kuras nekādā gadījumā nevajadzētu dāvināt.

Pulkstenis

Publicitātes foto/pixabay.com

Saskaņā ar ticējumiem pulksteņa dāvināšana sola drīzu šķiršanos no cilvēka, kuram to uzdāvināji. Tu pat nepamanīsi, ka sākat viens no otra attālināties. It kā viss ir labi, bet jūs vairs tik bieži nekontaktējaties un jau itin drīz pavisam pazūdat no otra redzesloka. Savukārt ķīnieši apgalvo, ka pulkstenis atņem atvēlēto laiku tam, kuram to dāvājat. Tādēļ šīs valsts iedzīvotāji par šādu dāvanu nudien nebūs sajūsmā.

Grāmatas

Publicitātes foto/pixabay.com

Lai gan daudzi apgalvo, ka tieši grāmata ir vislabākā dāvana, tici, tā gluži tas nav. Drīzāk šāda dāvana neder visiem. Nedrīkst dāvināt grāmatas, pat „Kamasutru”, precētiem pāriem, jo tās var novest pie nodevības un ģimenes skandāliem.

Trauki

Publicitātes foto/pixabay.com

Trauki simbolizē ģimenes pavardu un labklājību, tādēļ tiem jābūt veseliem un tīriem. Ja esi nodomājusi, piemēram, jaunlaulātajiem dāvināt ultramodernu trauku komplektu, tad akurāti tajā ieliec dažas monētas. Citādi tu nejauši šai ģimenei novēlēsi nelaimi un nabadzību.

Asi priekšmeti

Publicitātes foto/pixabay.com

No dāvanu saraksta ieteicams izslēgt arī nažus, šķēres, zobenus un citus aukstos ieročus. Tiek uzskatīts, ka asi priekšmeti sevī uzkrāj milzum daudz negatīvās enerģijas un spēj nelaimei nolemt ne vien to, kuram priekšmets uzdāvināts, bet visus mājiniekus. Un ja vien pēc tam nevēlies uzklausīt bēdu stāstus, ka cilvēkam pēkšņi neveicas, tad padomā par daudz interesantāku un drošāku dāvanu.

Spogulis

Publicitātes foto/pixabay.com

Mūsu senči spoguli uzskatīja par kaut ko mistisku un pret to izturējās ar lielu bijību. Viņi ticēja, ka šis priekšmets spēj glabāt ne tikai labo, bet arī slikto enerģiju un spēj to arī nodot citiem cilvēkiem. Tādēļ lai nevilšus sev nepaņemtu svešas ciešanas un neveiksmes, labāk kā dāvanu nepieņem spoguli un centies neskatīties arī svešos spoguļos.

Naudas maks

Publicitātes foto/pixabay.com

Nav ieteicams dāvināt un pieņemt kā dāvanu arī naudas maku. Tu vari zaudēt finanšu labklājību un kādu laiku palikt bez ienākumu avota. Taču, ja esi nolēmusi dāvināt tieši šo aksesuāru, tad ieliec tajā nedalāmu monētu (derēs arī ķīniešu veiksmes monēta), kura neitralizēs negatīvās enerģijas ietekmi un kļūs par savdabīgu naudas magnētu.

Nauda

Publicitātes foto/pixabay.com

Ne velti daudzas tautas uzskata, ka naudas dāvināšana nav labais tonis. Saskaņā ar daudziem ticējumiem, dāvināt tik dāsnu dāvanu, tu it kā otram cilvēkam atdod visu savu labklājību un veiksmi. Tādēļ nebrīnies, ka pēc laika tava nauda burtiski sāks iztecēt caur pirkstiem, bet apdāvinātais pēkšņi strauji kļūs bagātāks. Labāk neizaicini likteni un daudz apdomīgāk pieej dāvanu izvēlei.

Pērļu rotas

Publicitātes foto/pixabay.com

Pārsteidzoši, bet nevēlamo dāvanu sarakstā ir iekļuvušas arī pērļu rotas. Tiek uzskatīts, ka pērles simbolizē neremdināmās atraitņu asaras un tādejādi kā dāvana var apdāvinātajam dzīvē atnest smagus pārbaudījumus, zaudējumus, tuvinieku nāvi un citas nepatikšanas. Tādēļ arī ieteicams pērļu rotas pirkt pašām, bet nepieņemt tās kā dāvanu.

Lakats

Publicitātes foto/pixabay.com

Pašā lakatā nekā slikta nav, ja vien tas nav paredzēts asaru slaucīšanai. To gan vajadzētu izslēgt no iespējamo dāvanu saraksta. Šī lieta simbolizē zaudējumus un nepatikšanas, tādēļ tiek uzskatīts, ka tiklīdz cilvēkam to uzdāvināsi, tu viņam nodosi visas bēdas un nelaimes, kādas vien tev bijušas. Tas neattiecas uz kakla vai galvas lakatiem, tie ir visnotaļ aktuāli.

Medikamenti vai medicīnas ierīces

Publicitātes foto/pixabay.com

Varētu domāt, kuram gan ienāktu prātā dāvināt medikamentus vai citus ar medicīnu saistītus priekšmetus? Bet bijuši arī tādi precedenti. Saskaņā ar ticējumiem, tādas dāvanas ne tikai atgādinās apdāvinātajam par viņa veselības stāvokli, bet nejauši var arī izprovocēt pašsajūtas pasliktināšanos vai piesaistīt smagas slimības. Tādēļ, ja vēlat cilvēkam veselību, nekādā gadījumā nedāviniet viņam medicīnas preparātus.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 noderīgas aplikācijas koncertu un festivālu apmeklētājiem
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Vasaras izskaņā Lucavsalā notiks viens no lielākajiem brīvdabas tehnoloģiju festivāliem Eiropā
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latvijā radīts pirmais bezgrēka saldējums: tikpat garšīgs, bet mazāk kaloriju
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai reģionālās augstskolas saglabāsies? Saruna ar Ventspils Augstskolas rektoru Kārli Krēsliņu
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
9 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Mostas “slēpti ārzemju aģenti”
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: “Liepāja” un “Ventspils” soļo tālāk, “RFS” sāpīgs zaudējums un Eirokausu sezonas beigas
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Kādi izskatīsimies vecumā: “FaceApp” tapusi Krievijā. Vai tā ir droša?
3 stundas