Kokteilis
Baudi

Uz 60 muzikālām pieturām aicina Laimis Rācenājs0

Publicitātes foto

VEF Kultūras pilī 21. augustā mūziķis Laimis Rācenājs par godu 60 gadu jubilejai savā dzimšanas dienā kopā ar klausītājiem atskatīsies uz savām “60 pieturām” mūzikā. Laimim patīk ceļot un dziedāt dažādās pasaules valodās, tāpēc koncerts būs kā ceļojums pa dažādiem žanriem – no džeza ritmiem līdz dažādu tautu mūzikai. Uz skatuves muzicēs “Laimis Rācēnājs & HIS ORCHESTRA”, šarmanto dāmu kolektīvs “Neaizmirstulītes”, gruzīnu ansamblis “Sapheravi”, savukārt ar Meksikas sauli un pozitīvu enerģiju uzlādēs karstasinīgie “Mariachi Baltica”.

Jubilārs uz skatuves ir jau vairāk nekā 40 gadu. “Laimis Rācenājs ir viens no Latvijas neparastākajiem estrādes māksliniekiem, kurš mīl muzicēt visdažādākajos žanros, dziedājis 20 dažādās pasaules valodās un pabijis vairāk nekā 50 pasaules vietās. Īpaši tuvas ir Latīņamerikas tautu melodijas un kultūra. Pēc pasaules uzskata – kosmopolīts un sava ceļa gājējs,” stāsta producents Ingus Leontjevs. Pats mūziķis par mūziku teic: “Es visu laiku skatos un mācos, kādam vajadzīgam gadījumam vai nevajadzīgam vai pats sev… Es skatos uz tām dziesmām, kas ir sen, sen sarakstītas, tad arī es neko jaunu nemeklēju.  Es nemeklēju jaunu, bet es meklēju to, kas ir vecs un skaists. Un, ja tas nav kaut kur pacelts, tad gribas to pacelt, kas ir jau aizmirsies.”

Mākslinieks daudz ceļojis vienatnē un fotogrāfijās fiksējis pieredzēto, īpaši dabu un dzīvnieku pasauli, kā arī vietējo iedzīvotāju ikdienu eksotiskajās valstīs ārpus Eiropas. “Laimis uzskata, ka fotogrāfija ir labākais veids, kā atcerēties ceļojumu sajūtas, tāpēc tās tapušas bezgala daudz. Tuvojoties 60. jubilejai, mākslinieks nolēmis tās parādīt plašākai publikai, līdz ar to koncerta apmeklētājiem būs iespēja iepazīt arī Laimja fotogrāfa (ne)talantu, aplūkojot spilgtākās ceļojumu fotogrāfijas no Meksikas, Laosas, Kostarikas, Birmas, Argentīnas, Čīles, Kubas, Gruzijas un citām zemēm,” stāsta I. Leontjevs.

Laimis mūziku studējis Igaunijā, kļuvis par savdabīgu latviešu džeza izpildītāju, viņa talants novērtēts gan Austrumos, gan Rietumos. Šobrīd Laimis muzicē kopā ar retro dāmu ansambli “Neaizmirstulītes”. Kopš 2016. gada Latvijai ir sava mariači grupa “Mariachi Baltica”. Tie ir braši vīri un sievas, kas tērpušies autentiskos rančero kostīmos un sombrero, bruņojušies ar mariači instrumentiem: viuelu, gitaronu, ģitāru, trompetēm un vijolēm, izpilda oriģināldziesmas un skaņdarbus no mariači zelta fonda. “Kā citam patīk krāt markas, tā man ir hobijs interesēties par mūziku. Kamēr neesmu sev kādu tēmu izsmēlis, tikmēr man patīk to darīt. Es nezinu, kas būs nākamā mūzika, ko spēlēšu. Tagad strādāju ar grupu “Mariachi Baltica”. Repertuārā ir meksikāņu dziesmas, bet lielu kolektīvu ir grūti sasaukt kopā. Grupā ir trīs vijoles, divas trompetes. Vēl dziedu arī muzikālajā apvienībā “Neaizmirstulītes”. Neko neplānoju. Turpināšu to, kas iesākts,” stāsta jubilārs.

Kad un kur?

  • 21. augustā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils, Rīgā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 10 – 40
LA.lv