Kokteilis
Baudi

Udo Dirkšneiders un dēls uzstāsies uz vienas skatuves Rīgā0

Publicitātes foto

22. martā Rīgā klubā “Melnā piektdiena” uzstāsies smagās mūzikas leģenda Udo Dirkšneiders kopā ar viņa grupu “U.D.O.”. Koncerts notiks grupas jaunākā albuma “Steelfactory” turnejas ietvaros un pirmoreiz uz skatuves Rīgā kopā kāps tēvs un dēls Dirkšneideri.

Metālmūzikas leģenda un rokmūzikas vectēvs Udo Dirkšneiders jau vairāk nekā 40 gadu priecē fanus ar savu neatkārtojamo, piesmakušo vokālu, kas pat tradicionālu balādi pārvērš roka dziesmā. Viņš plašāku atpazīstamību guvis grupas “Accept” sastāvā, tomēr jau 30 gadus Dirkšneiders iet pats savu ceļu kopā ar paša dibinātu apvienību “U.D.O.”, kura būs Dirkšneidera pavadone arī šajā koncertā Rīgā. Kopš dibināšanas 1987. gadā grupa “U.D.O.” izdevusi 16 albumus, virkni izlašu un koncertierakstu, kopumā pārdodot vairākus miljonus albumu kopiju. Jaunākais “U.D.O.” albums “Steelfactory” iznāca 2018. gada augustā, un tas ieturēts labākajās “power metal” tradīcijās. Šis ir pirmais albums, kurā pie bungām ir paša Dirkšneidera dēls Svens.

Kā atklāj Udo, atšķirībā no citām reizēm, kad kompozīcijas pamatā sacerējis viņš pats, šoreiz albuma materiāls tapis, sadarbojoties visiem grupas mūziķiem, un tas noticis nepiespiestā gaisotnē: “Mēs vienkārši sākām strādāt pie jauna albuma un skatījāmies, kas no tā iznāks. Dažreiz sanāk nedaudz agresīvāk, dažreiz vairāk melodiski, reizēm pievienojam sintezatoru – pēc vajadzības. Šoreiz man šķiet, ka viss albums ir labs dziesmu kopums. Mums ir patiešām ātras dziesmas, augšējā un vidējā tempa dziesmas, balādes  – viss spektrs.”

Par albuma singlu izvirzīts “One Heart One Soul”, kurā daži saklausa “akceptiskas” asociācijas. Nav jau arī brīnums – pēdējos trīs gadus Dirkšneiders veltījis projektam “Dirkschneider”, ar kuru apceļoja visu pasauli (uzstājās arī Rīgā 2017. gada rudenī), lai vēl pēdējoreiz izpildītu slavenākos “Accept” hitus un tad pievērstos tikai “U.D.O.” materiālam. Komentējot aizrādījumu par līdzību ar “Accept”, Udo smejoties attrauc: “Kad sāc sacerēt dziesmas, protams, ka ir zināma ietekme un arī sajūtas. Bet man ar to nav nekādu problēmu!”

Rīgā Udo, kurš aprīlī atzīmēs 67. dzimšanas dienu, viesojies vairākkārt. Šajā reizē koncertā viņš un grupa “U.D.O.” solījuši nospēlēt gan jaunākā albuma dziesmas, gan zināmākos hitus: “One Heart One Soul”, “Animal House”, “Man and Machine”, “24/7”, “Independence Day”, “They Want War”, “In the Darkness”, “I Give as Good as I Get”, “Metal Machine”, “Thunderball”.

Kad un kur?

  • 22. martā plkst. 20.00 Rīgā klubā “Melnā piektdiena”
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.
  • Cena: EUR 25–30.

Video dziesmai “One Heart One Soul”:

LA.lv