Kokteilis
Baudi

Tuvojas Lielā Stāstu nakts Katlakalnā0

Foto: Pexels

Sestdien, 23.martā no plkst. 18.00 Katlakalna Tautas namā norisināsies ikgadējs tradicionālās kultūras sarīkojums – IV LIELĀ STĀSTU NAKTS, kurā pulcēsies Stāsti un stāstnieki no dažādām vietām Latvijā un pat viesi no ļoti tālām zemēm.

Vakaru sāksim ar Sirmās stundas iezīmēšanu un vakara iedziedāšanu, ko vadīs mājinieki, Katlakalna folkloras kopa Rāmupe. Pēc Stāstu nakts svinīgas atklāšanas uz pirmajiem stāstiem vecmāmiņas izaicinās mazbērnus vai otrādi. Aija Vitmane šo stāstu laiku kūrēs, bet dalībnieču vidū ceram sastapt mūsu kaimiņnovada stāstnieci Doles Anitu, Stāstu nakts viešņas no Kuldīgas, Rcavnas un Rīgas. Savus stāstus pieteikuši arī Katlakalna ģimeņu folkloras kopas “Lizda “dalībnieki.

Nākamais Stāstu nakts laiks būs veltīts brīnumu pasakām. Tās stāstīs ciemiņi no Auļukalna – Inita Šalkovska un Mikus Čavarts. Viņi pasakas stāstīšanā iesaistīs arī daudzveidīgus mūzikas instrumentus, ritma un skaņu rīkus.

Austrumu teiku un pasaku laikā pieskarsimies gluži eksotiskai zemei Japānai – viņas skaņās un balsīs ievedīs šobrīdējais LU Folkloristikas nodaļas apmaiņas students Sho Mastumoto, japāņu valodas tulks un stāstnieks, arī pētnieks un folkloristikas doktorants Uģis Nastevičs, stāstniece Gunta Saule un viesi no Vidzemes stāstnieku kopienas. Japāņu pasakas japāniski un latviski, latviešu pasakas latviski un japāniski, varbūt arī japāņu attēlu stāsti kamišibai – tas viss mūs sagaida šai laikā.

Akmeņu noslēpumu un teiku burvībā un tās stāstos klausītājus ievedīs Gunta Saule, liepājniece, dzintara ķērāja un mezglotāja Ilze Vainovska ar dzintara stāstiem un mezglošanas darbnīcām, kā arī Latgales kultūras un valodas kvēls patriots, arīdzan akmeņu sajutējs, ieraudzītājs un pētnieks Ivars Logins.

Naksniņu lakam katrs Stāstu nakts ciemiņš aicināts ņemt līdzi groziņā kārumus pašam un draugam, ko likt kopīgā mielasta galdā, bet pēc tam ļausimies danču un rotaļu laika burvībai. Mums muzicēs, kā arī deju un rotaļu soļus ierādīs muzikanti no Lizuma un no Rīgas etnokopas Dārdi.

Pēc pusnakts iedvesmosimies un iedvesmosim arī citādiem nakts stāstiem – kādi tie būs, to rādīs laiks, bet te jo īpaši stāstīt un klausīties varēs it visi sanākušie, sabraukušie un vēl izturīgie. Te lieti noderēs Stāstu nakts krusttēva un mūsu drauga Gunta Pakalna stāsti un ierosinājumi. Sagaidām arī stāstu spēles un turnīrus un citus stāstus – kas zina, varbūt tiešām līdz pašam saullēktam. Un ja būs noskaņojums, tie, kuri vēlēsies vai šai gadā vēl nebūs Lielās dienas saullēktu baudījuši, varēs doties uz netālo Daugavmalu svinēt saullēktu.

Ieejas maksa Stāstu naktī – simbolisks ziedojums (1,- EUR) stāstniecības izaugsmei Katlakalnā.
Lielā Stāstu nakts notiek īpaši pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 19. līdz 26. jūlijam: kādas vēlmes piepildīsies?
2 dienas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus tu negribētu redzēt starp saviem kolēģiem
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Kalnciema kvartālā notiks “The Bad Tones & Egomašina” bezmaksas koncerts
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
LKS valdes locekli VDD tur aizdomās par komunistiskā genocīda publisku noliegšanu
52 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Rundāles pili UNESCO sarakstam varētu pieteikt nākamā gada septembrī
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
3 stundas