Kokteilis
Baudi

Tumšie kaimiņi no Losandželosas – “The Neighbourhood”0

Publicitātes foto

12. februārī “Arēnā Rīga” uzstāsies Losandželosas grupa “The Neighbourhood”. Dodoties pasaules turnejā, spēcīgā tumšās popmūzikas grupa prezentēs viņu trešo studijas albumu ar tādu pašu nosaukumu – “The Neighbourhood”. Latvijas publikai, iespējams, šī būs arī pirmā tikšanās ar iesildītājiem – ASV mūziķiem “Health” un Yeek.

“The Neighbourhood” tika dibināta 2011. gadā un muzicē žanrā, ko varētu dēvēt par tumšo popmūziku vai tai pietuvinātu indīroku. Grupas mūzikā jaušams arī hiphopa, ritma un blūza mūzikas, kā arī alternatīvajai mūzikai raksturīgu ģitāras melodiju sajaukums. Žurnāls “Rolling Stone” raksturo grupas daiļradi kā “noskaņu pilnu” un “melanholisku”, īpaši uzsverot mūziķu emocionalitāti un ekspresiju. Savukārt harismātisko “The Neighbourhood” līderi Džesi Razerfordu dēvē par šīs desmitgades Kurta Kobeina iemiesojumu.

Kolektīva dalībnieki ir bērnības draugi, viņi visi mācījušies vai dzīvojuši kaimiņos. Savam nosaukumam grupa izvēlējās vārda “neighbourhood” britu rakstības variantu, jo amerikāņu versija jau bija aizņemta. Lai arī par grupas dibināšanas gadu uzskatāms 2011. gads, tās pirmais pilna garuma albums “I Love You” tika ierakstīts divus gadus vēlāk. Albums debitēja “Billboard 200” albumu topā 39. vietā, bet jau dažus mēnešus vēlāk dziesma “Sweater Weather” ieguva milzu popularitāti un izvirzījās visvairāk klausīto singlu topu virsotnēs.

“”The Neighbourhood” dziesmu teksti ir eksistenciālu motīvu piepildīti. Tajos skartas personiskās tēmas – cilvēku bailes un vājības, mīlestība un tuvinieku zaudēšana, panākumi un skaudība, uzmācīgās idejas. Tomēr tas viss ir pasniegts atbrīvotā manierē, bez pārspīlējuma. Razerfords atklāti runā par personīgajām un intīmajām lietām. Viņš burtiski izliek savas emocijas uz papīra, pēc tam pārvēršot izjustas rindas dzejā un akordos. Šī atklātība lielā mērā arī saista miljoniem fanu visā pasaulē,” tā par grupas līderi saka koncerta rīkotāji “Bravo events”.

Savu trešo albumu “The Neighbourhood” izdevuši 2018. gada martā. 12. februārī, pasaules turnejas ietvaros, “The Neighbourhood” prezentēs albumu Latvijas publikai. Koncertā “Arēnā Rīga” skanēs ne tikai jaunas dziesmas, bet arī kompozīcijas no agrākiem albumiem.

“The Neighbourhood” iesildīs divi Latvijā līdz šim neredzēti mākslinieki. Pirmais no tiem ir trokšņu roka grupa no Losandželosas “Health”. Pirms viņu pirmā albuma izdošanas 2007. gadā grupa bija pazīstama ar saviem spēcīgajiem dzīvajiem priekšnesumiem. Kompozīcija “Die Slow” no grupas otrā albuma kļuva par pagrīdes hitu un joprojām ir viena no mūziķu vizītkartēm. Šī gada 1. februārī iznāca ceturtais “Health” albums.

Savukārt otrs iesildītājs – Yeek – ir jauns mūziķis, dziesmu autors un producents no Floridas, kas spēlē indī, hiphopa un R’n’B stilā. Pats izpildītājs savu mūziku sauc par eksperimentālo indī, pankmūziku ar hiphopa nokrāsu. Yeek jau ir ierakstījis vairākus albumus, no kuriem pēdējais – “Blackheart” – iznācis 2018. gada maijā.

Kad un kur?

  • “The Neighbourhood” koncerts “Arēnā Rīga”, 12. februārī plkst. 19.30
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 30,20–35,20

Video dziesmai “Sweater Weather”:

LA.lv