Viena no spilgtākajām Latvijas grupām “Triana Park” pavasarī laidusi klajā tās jaunāko studijas albumu “Alive”, bet rudenī dodas Baltijas koncerttūrē. Latvijā grupa sniegs divus koncertus – 28. septembrī koncertzālē “Valmiera” un 10. oktobrī Rīgā, RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O Aisteres zālē.

Neveiksme Eirovīzijas konkursā pērn grupai “Triānas parks” tomēr nav cirtusi pārāk smagas rētas, tās sadziedētas un šogad apvienība ar jaunu jaudu dodas pie viņu mūzikas un vēstījuma cienītājiem. Pavasarī klajā nāca “triāniešu” trešais studijas albums, kura nosaukums “Alive” simboliski norādīja visiem šaubīgajiem, ka grupa pilnasinīgi turpina dzīvi, nevis, kā notiek daudzos gadījumos pēc liela mēroga neveiksmēm, izjūk. Jaunais ieraksts sākumā bija pieejams “Spotify” un citās mūzikas straumēšanas platformās, bet nu klausāms arī taustāmā – kompaktdiska – veidolā.

Kopumā jaunajā albuma apkopotas 13 oriģinālkompozīcijas, starp tām ir jau vairāki radio klausītājiem un interneta lietotājiem labi zināmi singli, tostarp jau labi zināmā “Triana Park” Eirovīzijas dziesma “Line”, kā arī vietējo radiotopus iekarojusī “Home”, kurai uzņemts gana savdabīgs, taču visnotaļ iespaidīgs video. “Tas ir stāsts par tiem cilvēkiem, kuri mūsos rada māju sajūtas. Tās nav tikai ēkas, bet gan konkrēti cilvēki, kuri mums liek justies kā mājās, lai arī kur mēs atrastos. To arī vēlējāmies parādīt videoklipā, kas, manuprāt, mums kopā ar klipa režisoru un operatoru Ivaru Burtnieku arī ir veiksmīgi izdevies,” par video stāsta grupas soliste Agnese Rakovska.

Gandrīz visas albuma kompozīcijas Agnese Rakovska iedziedājusi angļu valodā, izņemot precīzi vienu dziesmiņu latviski – singlu “Domas”, kas jau pārskanējis raidstacijas un kam uzņemts brīnišķīgs un vietējam mūzikas tirgum gana neparasts video. “Domas ir tās, kas mūs dzen tālāk, liek doties uz priekšu un meklēt jaunus ceļus. Video ideja ir atdzimšana – katra mūsu izvēle un vēlme ienes jaunu personības aspektu – mēs pārdzimstam labāki. Ja mēs spējam savas vēlmes definēt, mēs spējam tās arī īstenot. Bieži vien cilvēki nemaz īsti līdz galam nezina, ko viņi vēlas. Ne vienmēr tas, ko gribam, ir tas, kas mums tiešām nepieciešams,” tā par dziesmas un video vēstījumu teic Agnese.

“Mēs esam priecīgi nodot šīs dziesmas saviem klausītājiem ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Strādāt studijā un gatavot materiālu ir ļoti laikietilpīgs process, tāpēc pēc radošā darba posma esam gatavi aicināt savus klausītājus uz koncertiem,” par albumu un tam sekojošo Baltijas koncerttūri saka paši grupas dalībnieki. Šobrīd viņi ir četri – nepārejoši ekstravagantā dziedātāja, grupas seja un dziesmu vārdu autore Agnese Rakovska, ģitārists Artūrs Strautiņš, pazīstamais bundzinieks Edgars Viļums un basģitārists Kristaps Ērglis.

Papildu koncertiem Rīgā un Valmierā grupa rudenī uzstāsies arī Viļņā, Kauņā, Tallinā un Pērnavā.

Kad un kur?

  • “Triana park” koncerti “Alive”
  • 28. septembrī plkst. 20.00 koncertzāle “Valmiera” (EUR 12 – 15)
  • 10. oktobrī plkst. 20.00 “Riseba” Arhitektūras un mediju centra H2O Aisteres zālē (EUR 15)
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv