Kokteilis
Ceļo

Tradicionālie Vācijas karnevāli: bērni neiet skolā, tiek gatavotas politiķu lelles un izdalīti 700 000 šokolādes batoniņu0

Foto – Leta/AFP

Vācijas rietumos miljoniem cilvēku pirmdien piedalās tradicionālajās karnevāla parādēs, kurās aplūkojami krāšņi kostīmi un skatītājiem tiek dāļāti saldumi un ziedi.

Karnevāla platformas nereti rotā arī neglaimojošas politiķu lelles, parādes dalībniekiem pasmejoties par cilvēkiem, kas atrodas pie varas.

Ķelnē, Diseldorfā un Maincā krāšņās parādes tradicionāli piesaista lielus cilvēku pūļus – gan vietējos iedzīvotājus, gan tūristus.

Reģionā pirmdien slēgtas skolas, lai arī bērni varētu piedalīties karnevāla izklaidēs.

Ziņu aģentūras vēsta, ka Ķelnē parādes dalībnieki izdalīs skatītājiem 700 000 šokolādes batoniņu un 300 000 ziedu buķešu.

Jau vēstīts, ka tradicionālā karnevālu sezona Vācijā sākās pagājušajā nedēļā un ilgs līdz Pelnu trešdienai, kas šogad iekrīt 14. februārī un iezīmē Lieldienu gavēņa sākumu.

Karnevāli notiek galvenokārt tajās Vācijas daļās, kur izplatīta katoļticība. Šajos reģionos tā ir gadsimtiem sena tradīcija, ko cilvēki ar prieku turpina kopt katru gadu.

Protestantu reģionos Vācijas ziemeļos un austrumos šādi karnevāli nav plaši izplatīti.

LA.lv