Kokteilis
Dzīvo

TOP 9 vietas, ko apskatīt dodoties ceļojumā uz Turciju0

Foto: Vida Press

Tikko kā sākusies ceļojumu un atpūtas sezona siltajās zemēs, un šis ir lielisks laiks izvēlēties ceļojumu tiem, kuriem grūti izturēt lielo vasaras karstumu, kas var sasniegt pat 40 grādus. Pēdējos ziemas mēnešos  dienvidu zemēs pārsvarā ir silts un vasarīgs, taču gaiss ir svaigāks un patīkamāks, jo vidējā  temperatūra ir ap 25 grādiem. Tas ir ļoti labvēlīgi ceļotājiem ar  bērniem – vēsākā laikā var drošāk izbaudīt atvaļinājuma sniegtos labumus, bērni var ilgāk izklaidēties pie baseina vai jūras, izvairoties no pārkaršanas. Atpūtnieki, kas vēlas iepazīt silto zemju pilsētu kultūru, vēsturi un apmeklēt ekskluzīvus dabas nostūrus, nebūs vīlušies, plānojot ceļojumu tagad. Piemēram, dažas Turcijas apmeklētākās vietas, pateicoties mazākai tūristu plūsmai, patīkamajai gaisa temperatūrai un  tieši šajā sezonā ir īpaši valdzinošas.

Ceļojumu operators “Kidy tour” piedāvā TOP 9 apskates vietas Turcijā, uz kurām doties no kāda no populārajiem Turcijas kūrortiem.

Alānija

Liels un moderns kūrorts, tā vēsture ir aizsākusies no pirātu cietokšņa, kura ziedu laiki bija līdz 65.gadam p.m.ē. Skaistākais skats uz Taura kalnu pakājē izvietojušos pilsētu un tās apkārtni paveras no zemesraga, kas iestiepjas Vidusjūrā. Uz rietumiem no tā stiepjas Kleopatras pludmale. Alānijas vecpilsētas līkumotās ieliņas ir atsevišķas pastaigas vērtas.

Attālums līdz Antālijas lidostai – 138 km.

Kemera

Neliela priežu audžu ieskauta pilsētiņa, kas izvietojusies piekrastē, iespaidīgo Taura kalnu pakājē. No Antālijas līdz Kemerai ir ap 40 km, tās pludmalēs pārsvarā ir sīki oļi, kurus vietām nomaina akmeņi, kas ūdeni padara īpaši dzidru. Apkārtnē sarindojušies mazāki kūrorti: Beldibi, Gojņuka, Čamjuva, Kiriša un Tekirova. Ērta satiksme ar Kemeras centru tiek nodrošināta ar vietējiem autobusiņiem, kurus dēvē par dolmuš. Šeit tiek piedāvātas visdažādākās izklaides: atradīsiet gan veikaliņus un iknedēļas zemnieku tirdziņus, gan restorānus un naktsklubus, kuros uzstājas pazīstami izpildītāji, piesaistot apmeklētāju

pūļus pat no Antālijas un Alānijas. Zinātkārāki atpūtnieki nebūs vīlušies, ja apmeklēs netālu esošās bijušās romiešu laiku tirgotāju pilsētiņas Faselas drupas, kā arī Olimpa pilsētas paliekas, kas atrodas netālu no fantastiskas pludmales.

Antālija

Lielākais Turcijas kūrorts Vidusjūras piekrastē, un piektā lielākā Turcijas pilsēta, kurā saplūst Romas un  Osmaņu impērijas mantojums. Antālijas vēsture aizsākas jau 159.gada p.m.ē. un tūristus tā sagaida ar apburošu vecpilsētu, plašiem bulvāriem un tīrām pludmalēm. Vecpilsētas centrā atrodas jahtu osta, kuras piekrastē netrūkst ne restorānu un bāru, ne suvenīru veikalu. Populārākie Antālijas rajoni, kuros ir daudz lielisku viesnīcu – Lara, Kundu un Konjalti. Lai gan Antālijā dzīvo ap vienu miljonu iedzīvotāju, nokļūt centrā nepavisam nav sarežģīti, jo ir ērta autobusu satiksme. Netālu no Antālijas varat apskatīt antīko pilsētu Termesas, Perges un Aspendosas drupas, akvāriju, Dudenas ūdenskritumus un citas apskates vietas. Līdz Antālijas lidostai – 5 km.

Ko darīt un apskatīt Turcijas kūrortpilsētās un to tuvumā?

1. Tahtali Kalns (iespējams doties no Kemeras un Antālijas)
aaa
Tahtali kalns (2365 m) ir vistuvāk jūrai esošais dienvidu piekrastes kalns netālu no Kemeras, Antālijas reģionā. Pacēlāja trases garums – 4350 m, brauciens ilgst 10 minūtes. Paceļoties varēsiet baudīt lieliskās kalnu dabas ainavas, neatkārtojamo piekrastes panorāmu un elpot svaigo kalnu gaisu.

2. Turku tradicionālās pirtis jeb Hamams (Ekskursijas parasti organizē no Kemeras, Antālijas, Belekas, Sides un Alānijas)
sss
Hamams – vissenākā turku pirts tradīcijas saglabājusī procedūra. Tiek uzskatīts, ka tajā var attīrīt ne tikai miesu, bet arī dvēseli. Apmeklēt turku pirti iesakām brīvdienu sākumā, jo tādā veidā labi sagatavosiet ādu saules vannām, bet dvēseli – atpūtai. Ierodoties hamamā, atliek tikai atslābināties un baudīt pirti, jo par visu parūpēsies pirts darbinieki. Vispirms dodieties uz pirti, tur sasils ķermenis, kļūs mīkstāka āda un atvērsies poras. Tad sekos ķermeņa norīvēšana ar īpašu cimdu, putu masāža un relaksējošā eļļas masāža. Pēc šīm procedūrām jutīsieties kā no jauna piedzimuši, bet atvaļinājuma iedegums saglabāsies ilgāk. Niršana (ekskursijas organizē no Kemeras, Antālijas, Belekas, Sides un Alānijas) Lieliski pavadīta diena zemūdens pasaules cienītājiem. Šī ekskursija būs piemērota arī zemūdens peldēšanas iesācējiem. Profesionālie instruktori atklās niršanas noslēpumus. Ar kuģīti iepeldēsiet skaistākajos līcīšos, kur varēsiet ienirt divas reizes (3-7 metru dziļumā). Pēc niršanas jutīsieties izsalkuši un komanda parūpēsies par pusdienām. Šī daivinga ekskursija būs lieliska izvēle tiem, kas lūkojas pēc asākām izjūtām. Tie, kas nevēlas nirt, var braukt līdzi kompānijā saviem draugiem vai radiem un kopā doties peldēties. Brauciens pa kalnu upi (ekskursijas organizē no Kemeras, Antālijas, Belekas, Sides un Alānijas) Ekskursija sastāv no divām daļām: brauciena ar plostiem un pārgājiena pa kanjonu.

Tas būs lielisks izbrauciens tiem, kas meklē aktīvas atpūtas iespējas un vēlas izbaudīt neatkārtojamo Turcijas kalnu dabu, kā arī veldzēties dzidrā kalnu upē. Netālu no Antālijas esošā Kjoprulas (Köprülü) upes trase nav sarežģīta, taču tiem, kas tajā dodas pirmo reizi – adrenalīns garantēts. Ja vēlaties asākas izjūtas, izvēlieties braucienu divvietīgā kanoe.

Tāpat arī piedāvājam Jums izmēģināt pārgājienu pa kanjonu – dosieties pa upes gultni kājām, peldus, rāpjoties pa klintīm, slidinoties, brienot un lēkājot. Šī izklaide joprojām ir jaunums mūsu tūristiem, tāpēc profesionāli instruktori ne tikai iepazīstinās ar pareizas pārgājienu un peldēšanas tehnikas noslēpumiem, nodrošinās ar aizsargķiverēm un glābšanas vestēm, bet arī pavadīs visa pārgājiena laikā.

3. Pamukale un Hierapole (ekskursijas organizē no Kemeras, Antālijas, Belekas, Sides, Alānijas)
ddd
Tūkstošiem gadu minerāliem bagātie termālie avoti ir plūduši lejup pa kalna nogāzi, tā ar laiku izveidojot baltas terases, kuras nodēvētas par Pamukali (turk. – “kovilnas pils”). No seniem laikiem šī vieta tiek uzskatīta par veselības veicināšanas centru, uz kuru dodas cilvēki no vistālākajām zemēm.

Pie pašām Pamukales terasēm atrodas antīkās Hierapoles pilsētas drupas. No bijušajām pilsētas dziednīcām tagad atlikuši tikai fragmenti, bet nav grūti iedomāties, kā viss ir izskatījies agrāk.

Pa ceļam apmeklēsiet tekstilizstrādājumu centru, būs arī iespēja uzzināt ko vairāk par oniksu un tā izstrādājumiem.

4. Džipu safari (organizē no Kemeras, Antālijas, Belekas, Sides un Alānijas)
fff
Vilinošs izbrauciens ar apvidus automašīnām pa Taura kalniem. Iesēžoties džipā atliks vien piesprādzēties, stipri turēties un izbaudīt elpu aizraujošu braucienu – pie stūres sēdēs pieredzējuši autovadītāji. Izbraucienā varēsiet priecāties par brīnišķīgiem skatiem, zaļiem mežiem, upēm, kā arī viesosieties klejotāju nomadu ciemā, Tad sekos ekskursijas interesantākā daļa – aizraujošs bezceļu brauciens. Ekskursijas laikā piestāsim nofotografēties, izpeldēties, papriecāties par skatiem. Visas ekskursijas laikā Jūs pavadīs arī fotogrāfs, kurš iemūžinās iespaidīgākos mirkļus.

5. Zaļais kanjons (organizē no BElekas, Sides, Alānijas)
ggg
Vizināšanās Zaļajā kanjonā – lieliska izvēle tiem, kas vēlas mierīgi pavadīt dienu, izbaudīt sauli, kalnu skaistumu, veldzēties smaragdzaļajā ūdenī. Nonākot šeit, saproti, ka arī uz Zemes eksistē paradīze. Zaļais kanjons ir mākslīgais ezers, kas atrodas aptuveni 70 km attālumā no Alānijas. Kokiem apaugušajā klinšainajā apvidū ir daudz putnu, pa stāvām nogāzēm lēkā kalnu kazas. Tuvāk krastam var redzēt zem ūdens palikušus kokus, kas rada noslēpumainu atmosfēru. Ūdens šeit ir ļoti tīrs un minerāliem bagāts. Pusdienosiet piekrastes restorānā, kur, kā runā, tiek pasniegtas vienas no gardākajām forelēm. Interneta

6. Seldžuku ceļš (organizē no Sides un Alānijas)
hhh
Šī ekskursija būs izbrauciens pa vienu no skaistākajām Turcijas Rivjēras pilsētām – Alāniju. Apmeklēsiet mošeju, seldžuku būvēto pili, kuras vietā tagad atrodas Alānijas vecpilsēta. Iepazīsieties ar pilsētu, tās vēsturi, kultūru un vietējām tradīcijām. Ekskursijas laikā baudīsiet apkārtnes ainavas no panorāmas skatu laukuma kalnos un no kuģīša klāja.

Tieši no jūras vislabāk var apskatīt trīs galvenās vēsturiskās ēkas: sarkano torni, arsenālu un kuģu būvētavu,  bet pils no šejienes izskatīsies vēl iespaidīgāka. Turcijā zelts un ādas izstrādājumi ir neatņemama kultūras sastāvdaļa, tad nu Jums būs iespēja apskatīt un iepirkties labākajos ādas izstrādājumu un juvelierizstrādājumu centros vai jaunākajā tirdzniecības centrā. Neaizmirstiet kaulēties!

7. Sapaderes kanjons (organizē no Alānijas un Sides)
sss
Sapaderes kanjons savaldzinās tos, kas vēlas atklāt citādāku – nezināmo Turciju. Šī vieta ilgu laiku bija nepieejama tūristiem un par to zināja tikai vietējie iedzīvotāji. Šeit varat ieraudzīt visdažādāko sugu putnus, retus augus. Tīrais kalnu gaiss veldzēs gan miesu, gan garu. Ekskursijas laikā apskatīsiet arī Sapaderes ciema mošeju, tuvumā varēsiet vērot tradicionālas turku ģimenes dzīvi, nama saimnieks pacienās Jūs ar tēju. Apskatīsiet stalagmītu un stalaktītu alu, dosieties uz dārzu, kur varēsiet nogaršot svaigus augļus. Šo ekskursiju īpaši iecienījuši tūristi, kas atpūšas Alānijā, jo no šī kūrorta līdz Sapaderei ir vien 40 kilometru.

8. Side (organizē no Alānijas)
aaa
Side – lielisks kūrorts un neatkārtojami skaista antīkā pilsētiņa. Tajā iebraucot, vispirms ieraudzīsiet pilsētas mūrus, kolonnu ielu, strūklakas, tad arī antīko teātri, Atēnas svētnīcu. Elpa aizrausies, ieraugot Apolona svētnīcu jūras krastā. Ekskursijā dosieties kopā ar gidu, kurš pastāstīs šīs pilsētas vēsturi un iepazīstinās ar Turcijas tradīcijām. Jūs arī dosieties izbraucienā ar kuģīti, peldēsieties un pusdienosiet. Būs arī iespēja apmeklēt ādas izstrādājumu un juvelierizstrādājumu centrus.

9. Ormana (organizē no Antālijas, Belekas, Sides un Alānijas)

Ja esat noilgojušies pēc dabas un vēlaties iepazīt Turciju, šī būs lieliska iespēja apskatīt lieliskās kalnu ainavas un pārsteidzošo dabu. Apmeklēsiet pazemes upi klinšainajos kalnos, senos ciemus, kuri līdz pat mūsdienām ir saglabājuši unikālo arhitektūru. Vienkāršie un sirsnīgie vietējie iedzīvotāji visus sagaida ar smaidu. Varēsiet arī apskatīt savvaļas zirgus. Ja domājat, ka Turcijā esat redzējuši visu, aicinām apmeklēt Ormanas ciemu.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas