Ir patiešām interesanti veidot TOP galamērķu sarakstu ar skaistām un apbrīnas vērtām vietām visā pasaulē, kurp doties 2019. gadā. Galu galā katram no mums ir savas vēlmes un vajadzības, tāpēc tas ir individuāls jautājums: vai tā ir pasakaina pludmale, augstākie kalni vai kultūrvēsturiski objekti.

Tomēr ir tādas vietas pasaulē, kuras nudien ir vērts apceļot 2019. gadā. Tās ir vietas, kuras spēj apburt ar savu šarmu, vēsturi un pievilcību. Tās ir vietas, kuras visbeidzot var apmeklēt pēc gadu desmitiem slēgtām robežām politisko nekārtību dēļ, kas atjaunotas pēc dabas katastrofām, kā arī atjaunoti un atklāti arhitektūras pieminekļi.

Dzīvesstila portāls kokteilis.lv ir izveidojis lielisku galamērķu sarakstu 2019. gadam. Ja vēl neesi izplānojis savu nākošā gada atvaļinājumu, tad lūk 9 lieliski galamērķi, kas tevi noteikti iedvesmos.

1. Puertoriko

aaa

Pirms gada Puertoriko piedzīvoja patiešām lielus postījumus. Divu nedēļu laikā salu šķērsoja viesuļvētras “Irma” un “Marija”, kas nopostīja mājas, kokus un izraisīja elektroapgādes pārtraukumus visā salā. Turklāt, to atjaunošana ilga pat vairākus mēnešus. Paejot mazliet vairāk kā gadam, sala beidzot ir atguvusi savu krāšņo tēlu, viesnīcas un atpūtas kūrorti ir atjaunoti un atsākuši darbu. Ja 2019. gada atvaļinājumā vēlies baudīt sauli, palmas, okeānu un malkot gardus pina colada kokteiļus, tad Puertoriko būs lieliska iespēja, kur to visu piedzīvot.

2. Kvīnslenda, Austrālija

sss

Kurš gan nevēlētos atvaļinājumā doties uz vietu, kurā ir vidēji 300 saulainas dienas gadā? Brisbena ir “Saulainā štata”- Kvīnslendas – galvaspilsēta ar parkiem, tropiskajiem lietus mežiem un Klusā okeāna piekrasti. Šeit vienlīdz labi izskatās gan modernie biroju un iepirkšanās centri, gan vēsturiskās smilšakmens baznīcas un pirmo kolonistu celtās mājas. Arī Brisbena ir kūrortpilsēta. Pilsēta ir populāra semināru un konferenču vieta, te ir daudz bāru, kafejnīcu, restorānu un lielisku pludmaļu. Šī vieta kļuvusi par vienu no lielākajiem pasaules mākslas un modes centriem pasaulē.

3. Andamanu un Nikobaru Salas

ddd

Balto smilšu pludmales, kristāldzidrs ūdens un džungļi – divas salas, kurās izbaudīt pasakainas brīvdienas. Agrāk, lai apmeklētu šīs salas bija nepieciešama speciāla atļauja, taču šogad šie ierobežojumi beidzot ir atcelti, un beidzot ikvienam ir iespēja apmeklēt šīs skaistās salas Bengālijas līcī. Salu teritorija atrodas 150 km uz ziemeļiem no Indonēzijas Ačehas, no Taizemes un Mjanmas austrumos atdalīta ar Andamanu jūru. Tā sastāv no divām salu grupām: Andamanu salām un Nikobaru salām, kuras atdala Desmitās Paralēles šaurums.

4. Ruanda

fff

Ruanda bija viena no kara nopostītākajām Austrumāfrikas valstīm, līdz šobrīd tā kļuvusi par ilgtspējīgu ekotūrisma meku visā pasaulē. Šī ir vienīgā vieta pasaulē, kurā brīvā dabā vari ieraudzīt kalnu gorillas, kas starp citu ir apdraudētas. Turklāt Ruandas galvaspilsēta Kigali kļuvusi par skaistu un attīstītu pilsētu, kurā iespējams izbaudīt intriģējošu nacionālo virtuvi un tajā darbojas iespaidīgs skaits progresīvu uzņēmumu.

5. Franču Polinēzija

hhh

Franču Polinēzija ir Francijas aizjūras teritorija ar speciālu statusu. Aizņem vairākas salu grupas Klusajā okeānā: Biedrības salas, Tuamotu salas, Marķīza salas, Tubuai salas, kā arī vairākas nelielas salu grupas un atsevišķas salas un atolus. Valsts galvaspilsēta Papeete atrodas uz lielākās no salām Taiti. Tirkīzzils ūdens, saule un pasakaini bungalo uz ūdens, vieta, kur smelties skaistumu, baudīt melno smilšu pludmales, aplūkot augstus vulkānus, rēcošus ūdenskritumus, senus akmens tempļus un brīnišķīgu zemūdens valstību.

6. Kambodža

jjj

Šis ir viens no populārākajiem pēdējo gadu tūristu galamērķiem. Jāatzīst, ka Kambodžā ir daudz vairāk ko redzēt nekā tikai iespaidīgi tempļi. Šo galamērķi iecienījuši piedzīvojumu meklētāji, kas dodas Kambodžas džungļos izpētīt dažādas takas, atklāt ūdenskritumus pašā džungļu sirdī un pasakainas pludmales Kambodžas dienvidos. Taču, ja esi liels filmas Lara Krofta: Kapeņu izlaupītāja fans, tad tev noteikti jāapmeklē arī slavenais Ankorvata tempļu, piļu, ūdenskrātuvju un kanālu komplekss Kambodžā.

7. Matēra, Itālija

kkk

Matēra ir pilsēta Itālijas dienvidaustrumu daļā, Bazilikatas reģionā, Matēras provincē. Pilsēta atrodas mazā upes straumes veidotā kanjonā, 461 kilometra attālumā no Itālijas galvaspilsētas Romas. Šis ir lielisks galamērķis, kur doties ne vien tāpēc, ka tā ir skaista un mierīga vieta, kur atpūsties, bet gan tāpēc, ka 2019. gadā šī pilsēta iegūs Eiropas kultūras galvaspilsētas un UNECO Pasaules mantojuma statusu.

8. Kaira, Ēģipte

lll

Gīzas piramīdas ir bijis viens no pasaulē apmeklētākajiem tūrisma objektiem. Taču sākoties nemierim Ēģiptē, Gīzas piramīdu redzēšana klātienē daudziem bija palicis kā nepiepildīts sapnis. Beidzot Ēģipte ir gatava no jauna uzņemt tūristus, un piedāvāt daudz augstāka līmeņa tūrisma servisu kā līdz šim. Ēģipte ir patiešām skaista un vēsturiskiem dārgumiem bagāta valsts. Ja vēl nezini, kur doties atvaļinājumā, tad Ēģipte būs lieliska vieta, kur apvienot laisku