Kokteilis
Ceļo

TOP 8 galamērķi, kurp doties janvārī: ziemas burvība, miers un vulkāniski piedzīvojumi0

Foto: pixabay

Esi nolēmis doties ceļojumā janvārī, lai izbaudītu ziemu kādā ļoti krāšņā vietā, taču nezini, kur doties? Šādā situācijā ir bijis teju ikviens. Neatkarīgi no tā, vai tu meklē vietu, kur gozēties saulē, izbaudīt iepirkšanos vai piedzīvot kaut ko līdz šim nebijuši, šis TOP 8 galamērķu saraksts tevi iedvesmos nākošajam ceļojumam.

1. Park Sitija, Jūta

aaa
Slēpošanas un snovošanas cienītājiem ir īstais laiks doties uz Park Sitiju. Tieši ziemas mēnešos šī pilsēta ir apbrīnojami skaista. Turklāt, tā atrodas vien 32 jūdzes uz dienvidaustrumiem no Soltleiksitijas. Šī gleznainā kalnu pilsēta spējīga piedāvāt teju visu, ko sirds kāro: sākot ar aizrautīgu slēpošanu nedēļas nogalēs, mājīgu bāru un restorānu apmeklēšanu, dažādu ziemas aktivitāšu izbaudīšanu, tostarp iespēju izbraukt ar suņu pajūgu vai sniega motociklu.

2. Keiptauna, Dienvidāfrika

sss
Vasara Keiptaunā ilgst no novembra līdz februārim, un janvāris ir piemērotākais laiks, lai dotos izbaudīt Keiptaunas burvību. Šajā periodā dienas ilgums Keiptaunā ir 14 stundas. Šajā pilsētā iespējams nobaudīt kā gardu nacionālo virtuvi, lieliskus vīnus, sērfot skaistās pludmalēs un izbaudīt saules peldes. Ja dodies uz Keiptaunu, ir vērts uzkāpt Tafelbērha kalnā, apmeklēt Akmens pludmali, kurā dzīvo pingvīni vai doties uz kādu no populārajām vīna darītavām.

3. Bazilikata, Itālija

ddd
Ja vēlies izrauties no ikdienas cilvēku pūļiem un pilsētu trokšņiem, tev noteikti ir jādodas uz Bazilikatu. Tā ir viena no kultūrvēsturiski bagātākajām pilsētām Itālijā, kas tevi aizvedīs atpakaļ uz 12. gadsimtu. Bazilikata ir reģions Itālijas dienvidos, kas robežojas ar Kampāniju, Apūliju un Kalabriju. Ap Potencas pilsētu esošā Potencas province līdz 1871. gadam tika saukta par Bazilikatas provinci, taču aptvēra tikai daļu no mūsdienu Bazilikatas reģiona.

4. Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti

fff
Dubaija ir pilsēta Apvienotajos Arābu Emirātos, kas atrodas valsts ziemeļaustrumos pie Persijas līča. Tikai dažās vietās pasaulē iepirkšanos uztver tikpat nopietni kā Dubaijā. Tieši janvārī visa mēneša garumā ilgst iepirkšanās festivāls, kura laikā par ļoti zemām cenām var iegādāties augstas klases dizaineru apģērbu. Šis festivāls Dubaijā notiek jau 24.gadu.

5. Kolonija del Sakramento, Urugvaja

ggg
Ja vēlies izbaudīt mazliet saules, patīkamu siltumu un kultūru, tad Kolonija del Sakramento Urugvajā to atradīsi. Pilsētu dibināja portugāļi 17. gadsimtā, un tā ir viena no vēsturiskākajām Urugvajas pilsētām. Pirms 22 gadiem pilsēta saņēma UNESCO pasaules mantojuma statusu. Šeit var baudīt romantiskas kafejnīcas un patīkamu mūziku un skaistākos saulrietus, iepazīt pilsētu, klīstot pa mazām, bruģētām ieliņām.

6. Kailua, Havaju salas

hhh
Havaju salas ir īstā vieta, kur ļauties vulkāniskiem piedzīvojumiem. Janvāris ir īstais laiks, lai dotos ceļojumā uz Lielo salu, jo īpaši tāpēc, ka beidzot ir atjaunota iespēja tūristiem apmeklēt Havaju salu vulkānu nacionālo parku. Apmeklējot šo salu, tev būs brīnišķīga iespēja apbrīnot divus aktīvus vulkānus, kas atrodas pašā parka centrā. Savukārt, ja pēc parka apmeklējuma vēlēsies izbaudīt luksusa atpūtu, kūrortā Four Seasons Hualalai par to noteikti parūpēsies.

7. Kīvesta, Florida

jjj
Ja vēlies izbaudīt luksusa klases atpūtu, gozējoties izsmalcinātās pludmalēs, vērojot saulrietu jahtu piestātnēs, apmeklējot greznus restorānus un mākslas galerijas, tev ir jādodas uz Floridu. Tieši šādu šarmu spēj piedāvāt šikā kūrortu pilsēta Kīvesta.

8. Puketa, Taizeme

kkk
Janvāris ir īstais laiks, lai dotos ceļojumā uz Taizemi. Puketā tu atradīsi dažas no pasaules skaistākajām pludmalēm, nepārspējamu viesmīlību un neiedomājami gardu Āzijas virtuvi. Turklāt tieši Puketā atrodas visaugstākās klases viesnīcu piedāvājumi visā Taizemē.

LA.lv