Kokteilis
Iekārto

TOP 7 būtiskākās kļūdas, ko pieļaujam, iekārtojot dzīvojamo istabu0

Foto: Fotolia

Tava mājokļa dzīvojamajai istabai ir jābūt ērtai un jāizskatās mājīgai. Tā ir telpa, kurā uzņemt viesus – draugus un ģimeni, kurā jūs varat kopā varat izklaidēties, dalīties stāstos un vienlaikus, tā ir telpa, kas atspoguļo tavu personību. Nereti kļūdas tiek pieļautas izvēloties nepareizos aksesuārus un dekorus telpas labiekārtošanai.

Lūk, 7 populārākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj iekārtojot savu dzīvojamo istabu:

1. Nepareizās krāsas izvēle

Foto: Pixabay

Droši vien katrs ir sastapies ar sajūtu, kad iztēlojies lielisku krāsu, kādā nokrāsot dzīvojamās vai jebkuras citas istabas sienas, tad aizej uz veikalu, iegādājies krāsu, taču brīdī, kad nokrāso sienas, konstatē, ka tas nebūt nav tas tonis, kādu tu biji iztēlojusies. Šādā situācijā apsver vairākus faktorus un pirms pieļauj šādu kļūdu, izmēģini krāsas paraugus uz neliela sienas fragmenta. Tas tev palīdzēs saprast, kā šī krāsa izskatās dažādos dienas un mākslīgajos apgaismojumos. Tāpat arī ļoti būtisks aspekts ir apzināties, ka pirms pārkrāso sienas, sienu tonis ir jāsaskaņo ar telpā esošajām mēbelēm. Mēbeļu tonim viennozīmīgi ir jāsaskan ar sienas krāsām.

2. Aksesuāru izvēle dzīvojamajā istabā

Dekori un aksesuāri telpā palīdz radīt pareizo noskaņu un radīt līdzsvaru. Taču nereti tieši pārlieku lielā  dekoru daudzveidība un to daudzums padara telpu smagnēju un sarežģītu. Savukārt, ja aksesuāri telpā radījuši lieku jucekli, šāda telpa tās iedzīvotājus var sākt burtiski vai smacēt. Tāpēc, ja vēlies telpu personalizēt ar aksesuāriem, dažādiem dekoriem un tekstūru, esi piesardzīgs, lai nepārspīlētu.

3. Mēbeles

Foto: Shutterstock

Viena no būtiskākajām kļūdām, kas tiek pieļauta dzīvojamajā istabā, ir pārāk daudzu mēbeļu izmantošana tajā. Plānojot dzīvojamās istabas iekārtojumu, ir jāpārplāno mēbeļu izmērs un stils, lai tas atbilstu telpai un tās parametriem. Mēbelēm jābūt funkcionālām un minimālām.

4. Spilveni

Fot: Shutterstock

Spilveni ir būtisks dzīvojamās istabas aksesuārs, taču, ja to ir par daudz, tie kļūst par neērtību.  Tādās situācijās parasti spilveni tiek samesti uz grīdas, lai cilvēki varētu ērti sēdēt uz mēbelēm. Izvēloties spilvenus dzīvojamās istabas dīvānam, pārliecinies, ka tie, pirmkārt, iederēsies interjerā. Otrkārt, tiem jābūt ērtiem un praktiskiem.

5. Nepietiekams sēdvietu skaits

Publicitātes foto/pixabay.com

Pārliecinies, ka tavā dzīvojamajā istabā ir pietiekami daudz vietas un tā ir sakārtota tā, lai tajā pietiktu vietas visiem viesiem, un būtu ērti. Ierasts,  ka aicinot viesus, dzīvojamajā istabā tiek salikti visi mājās esošie krēsli, taču tas nav pareizi. Lielisks risinājums dzīvojamajā istabā ir liels un ērts dīvāns, uz kura viesi var justies patiešām ērti un komfortabli. Mūsdienu dīvānu risinājumi piedāvā daudz un dažādus risinājumus, piemēram, moduļu dīvāni, kuru vari izjaukt un izvietot telpā atbilstoši vajadzībām.

6. Vadu māksla

Publicitātes foto/pixabay.com

Viena no būtiskākajām kļūdām dzīvojamajā istabā ir nesakārtotu vadu lērums, kas stiepjas no lampām, tehnikām un citām elektriskajām iekārtām istabā. Labs risinājums, lai paslēptu vadus ir iebūvētās mēbeles, kas palīdz vadus nomaskēt. Taču, ja nevēlies istabu iekārot ar lielām iebūvētajām mēbelēm, esi radošs. Vadus iespējams var paslēpt arī aiz grīdas līstēm, paklāja un zemajām mēbelēm. Taču, vari būt pavisam radošs un no vadiem veidot mākslas darbus uz sienām, piestiprinot tos ar speciālām skaviņām.

7. Skats aiz loga

Foto: Shutterstock

Padomā par skatu aiz sava loga. Ja tu sēdi savā dzīvojamajā istabā, un aiz loga paveras nekārtīga un pārblīvēta ainava, tas viennozīmīgi mainīs arī visu tavu istabas dizainu un kopējo noskaņu telpā. Neļauj skatam aiz loga nomākt tavu dzīvojamo istabu, tāpēc padari istabu gaišu, mājīgu un papildini to ar svaigiem, zaļiem istabas augiem un gaišiem interjera elementiem.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv