Kokteilis
Ceļo

TOP 6 vietas, ko apskatīt dodoties ceļojumā uz Ēģiptē0

Foto: unsplash

Eksotiskā Ēģipte ceļotājus no visas pasaules vilina ar krāsaino vēsturi un iespēju savām acīm ieraudzīt vienu no pasaules brīnumiem – piramīdas. Taču ne tikai… Pateicoties izdevīgai cenas un kvalitātes attiecībai, plašajām izklaides iespējām un vienmēr peldēs vilinošajai Sarkanajai jūrai, Ēģipte ir populāra arī tūristiem ar maziem bērniem.

Ēģipte ir pievilcīgs galamērķis visa gada garumā, taču Latvijas tūristi parasti Ēģiptes apmeklējumam izvēlas ziemas sezonu, kad Ēģipte ir patīkami silts, nevis mokoši karsts. Viss, protams, atkarīgs no priekšstatiem par ideālo gaisa temperatūru. Ēģiptē kārtīgi atpūtīsies un izbaudīs brīvdienas tie, kas vēlas pagulēt pludmalē, peldēties siltā jūrā un nogaršot eksotiskus ēdienus, kā arī tie, kas vēlas izbaudīt aktīvu izklaidi. Ļoti populāra ir niršana Sarkanajā jūrā, kuras zemūdens pasaule ir patiešām bagāta.

Nepalaidiet garām iespēju sajust vietējo dzīves ritumu. Apmeklējiet tradicionālās kafejnīcas un nobaudiet kafiju. Uzsmēķējiet aromātisku ūdenspīpi vai izbaudiet atsvaidzinošu, svaigi spiestu cukurniedru sulu. Dodieties pastaigā pa Marina bulvāri vai izmēģiniet burāšanu, kaitsērfingu. Ceļojumu operators “Kidy tour” piedāvā TOP 9 apskates vietas Turcijā, uz kurām doties no kāda no populārajiem Turcijas kūrortiem.

1. Hurgada

aaa

Hurgada ir lielākais Ēģiptes kūrorts, kas aptver autentisko un seno kultūru. Kādreizējais zvejnieku ciemats – Hurgada šodien aicina ienirt eksotiskās pilsētas un tās naktsdzīves kņadā.  Brīvdienas Hurgadā var būt ļoti daudzpusīgas. Šeit piemērotākos pasākumus sev atradīs tie, kuri meklē jautrību, kā arī enerģiski tūristi, kas vēlas dejot līdz rītam un tie tūristi, kas vēlas iepazīt senās pilsētas un austrumu virtuvi, reliģiju un amatniecību. Šīs izklaides atrodamas dažādās pilsētas daļās, tāpēc trokšņainās diskotēkas, netraucēs tiem, kuri vēlas mierīgu atpūtu vai ceļo ar saviem bērniem. Brīvdienas Hurgadā var būt arī mierīgas.

Hurgadas reģions ir vieta, no kuras Ēģipti iepazīt ir visērtāk. No lielākā Sarkanās jūras tūrisma centra, par kādu šodien ir tapis Hurgadas rajons, ir ērti doties apskates un izklaides izbraucienos. Noslēpumainās faraonu piramīdas, Sarkanās jūras spilgtā zemūdens pasaule un Sahāras tuksneša plašumi.

2. Kaira

sss

Kaira — pilsēta, kur valda kņada un haoss. Iepazīšanās ar Kairas Nacionālo muzeju, kurā ir vairāk nekā 100 000 eksponātu un vēl tikpat tiek glabāti muzeja krātuvēs. Cauri Kairai tek Nīla, kas sadala pilsētu divās daļās — rietumu un austrumu krastā. Nīlas rietumu krastā, Gīzā, lepni stāv viens no septiņiem pasaules brīnumiem — faraonu Heopsa, Hefrena un Mikerīna piramīdas, kas atgādina tūkstošiem gadu senu vēsturi. Vidējās piramīdas pakājē redzēsiet skaisto Sfinksu, kas sargā sava valdnieka mieru. Iespēja apmeklēt papirusa rūpnīcu un redzēsiet, kā ražo īstu papirusu. Kairā esot, noteikti jāizmanto iespēja paviesoties Ēģiptes smaržģo eļļu un izsmalcināto juvelierizstrādājumu veikalus.

3. Luksora

fff

Luksora — pilsēta Ēģiptes dienvidos, senā Ēģiptes galvaspilsēta — Tēbas. Jaunās karalistes laiku tempļi ar vairāk nekā 3000 gadu senu vēsturi. Iespēja apmeklēt Karnakas templi — vienu no iespaidīgākajiem un lielākajiem Luksorā. Luksora ir pilsēta, kur tāla senatne apvienojas ar jaunākajām un modernākajām tehnoloģijām. Pilsēta, ko Nīla sadala divās daļās — austrumu un rietumu krastā. Rietumu krastā, Mirušo valstībā, ir iespēja apmeklēt Karaļu ieleju, kur tika atrastas vairāk nekā 60 faraonu kapenes. Luksorā var apskatīt iespaidīgās faraona statujas — Memnona kolosus. Iespēja pavadīt laiku pirmās sievietes faraones Hatčepsutes pēcnāves godināšanas templī. Alabastras rūpnīcā ir iespēja apskatīt, kā senajos laikos ar rokām no marmora tika darinātas dažādas vāzes, svečturi un citi izstrādājumi. Papirusa rūpnīcā iepazīties ar papirusa ražošanu vai doties izbraucienā ar laivu pa Nīlu.

4. Dendera – Luksora

ddd

Dendera — Luksora. Iespēja apmeklēt divas pilsētas Ēģiptes dienvidos — Kenu un Luksoru. Netālu no Kenas pilsētas robežas Denderas ciemā ir mīlestības un mūzikas dievietes Hatoras templis, kurā pat krāsas ir labi saglabājušās. Templis, ko tūkstošiem gadu nosedza smiltis un dubļi, ir lieliski saglabājies.

60km attālumā atrodas Luksora. Ceļš nav garlaicīgs, ved gar apstrādājamiem laukiem un nelieliem ciemiem, ļaujot iepazīt vietējo dzīvi. Luksorā ir iespēja apmeklēt Karnakas tempļu kompleksu, ko veido 22 tempļi. Karnakas templis ir viens no majestātiskākajiem par godu saules dievam Amonam. Iespēja apmeklēt Nīlas rietumu krastu, Memnona kolosus un Medinata Habu Ramzesa III pēcnāves godināšanas templi, kurā iemūžināta tā laika kara tematika. Lieliska iespēja ar laivu nokļūt banānu pussalā, redzēt, kā tie aug un zied, apciemot tās iemītniekus — krokodilu un pērtiķīšus. Pasēdēt Nīlas piekrastē lapenē, iedzert atspirdzinošu karkadē tēju un nogaršot banānus.

5. Gūna

ggg

Gūna (El Gouna) — Ēģiptes Venēcija. Privāta mazpilsēta ar savu lidostu, radio, slimnīcām un skolām, kurās strādā lieliski speciālisti. No putna lidojuma pilsēta atgādina jūras zvaigznes formu. Ir iespēja pabraukāt ar laivu pa romantiskiem ūdens kanāliem, kas caurvijas visai pilsētai. Netālu no Gūnas ir koraļļu rifs, ko dēvē par „Delfīnu māju”, uz turieni brauksim ar jahtu, paredzēta atstāšanās snorkelēšanai. Ļoti bieži netālu no šī rifa var redzēt delfīnus. Tiem, kas vēlas vēl vairāk izklaižu, — izbrauciens ar ūdens „banānu” un zvejošana. Pusdienās jūras veltes atklātā jūrā, jahtā. Ir arī iespēja apskatīt zemūdens pasauli vēl tuvāk — izbrauciens ar batiskafu — kuģi ar lieliem logiem.

6. Tuksneša safari

hhh

Ēģiptē esot, noteikti jāizmanto iespēja redzēt tuksnesi un iepazīt tuksneša ļaužu – beduīnu dzīvi. Viens no ērtākajiem veidiem, kā izbaudīt Saharas tuksnesi, ir izbraucieni ar džipiem, bagijiem un kvadracikliem.  Apmeklējuma vērts ir beduīnu ciems, kur tūristu priekam regulāri tiek rīkotas šova programmas. Ir iespēja vakariņot kopā ar beduīniem, baudīt svaigi ceptu maizi un beduīnu tējas un pavadīt nakti tuksnesī. Beduīnu ciema tuvumā tiek organizētas arī izjādes ar kamieļiem.

LA.lv