Kokteilis
Stilo

TOP 6 sezonas aktuālākie matu sakārtojumi0

Foto: AFP/SCANPIX/LETA

Ziema nebūt nav pateicīgākais gadalaiks, cenšoties saglabāt koptu, veselīgu, skaistu sejas un ķermeņa ādu un matus. Līdz ar vēso un mitro laiku aiz loga, mati diemžēl sāk izskatīties nespodri un trausli. Turklāt, šo pāris mēnešu laikā, lielākoties sievietes izvēlas matus sasiet zirgastē vai copē. Tāpēc nav nekāds brīnums, ja pēkšņi, kādā aukstā ziemas vakarā nolem radikāli mainīt savu matu sakārtojumu, sākot ar griezumu, beidzot ar krāsu. Tu vēlies izskatīties satriecoša, veselīga un sakopta.

Modes mākslinieki un frizieri saka, ka šajā pavasarī aktuālākā tendence būs veselīgas, spīdīgas matu cirtas, kas rotātas ar dažādiem aksesuāriem. Tāpēc nost ar garlaicīgajām vilnas cepurēm, lūk, 6 lieliski matu sakārtojumi, kas būs modē šosezon.

1. Veselīgi un dabīgi mati

 


Parasti gan veselīgi mati ir kas vairāk kā tikai modes tendence, tas ir katras sievietes mērķis. Turklāt frizieri atzinuši, ka jau šobrīd, vairāk kā līdz šim, iespējams vērot salonos iegriežamies sievietes, kuras vēlas atdzīvināt, atjaunot un barot savus matus. Sievietes vēlas, lai mati būtu viņu galvenā rota.

Kā tos iegūt: Lai piešķirtu matiem veselīgu izskatu, jāizvairās no pārāk biežas matu mazgāšanas. Bieža matu mazgāšana liedz matiem izdalīt eļļu, kas veicina dabisku spīdumu matos. Turklāt, frizieri vērš uzmanību uz to, ka mazgājot matus divas reizes nedēļā, būtu jāizvēlas dažādi matu kondicionieri vai maskas. Piemēram, vienu reizi izvēloties barojošu kondicionieri, otru reizi dziļi attīrošu vai mitrinošu.

2. Dārgakmeņu matu rotas

 


Frizieri un stilisti uzsver, ka 2019. gada pavasarī ieraudzīsim vēl vairāk mirdzošas un skaistas matu nekā jebkad. Mūsdienās stilīgas ir ne vien rokassprādzes, piespraudes, kaklarotas vai izteiksmīgi gredzeni, arī matu rotas var radīt vēlamo izskatu. Turklāt, šobrīd pieejamas tik daudz un dažādas matu rotas, ka tās sievietes koptēlu var padarīt ne vien stilīgu un šiku, bet arī ļoti klasisku un elegantu.

Kā to iegūt: Matu rotājumi piestāvēs jebkura tipa matiem, griezumiem un krāsām. Tāpēc nebaidies eksperimentēt, un izmēģini ko jaunu un nebijušu savā frizūrā.

3. Ļoti augstas zirgastes

 


Pastāv uzskats, ka zirgastes rada galvassāpes. Taču modes mākslinieki un frizieri īpaši uzsver, ka izteikti ciešas, slaidas un augstas zirgastes šogad būs aktuālākas nekā jebkad.

Kā to iegūt: Zirgastes kļūst augstākas un augstākas. Bet, nākas atzīt, ka tās izskatās lieliski tikai sievietēm, kurām ir biezi un gari mati. Ja vēlies, lai zirgaste izskatītos perfekti, pirms to sasiešanas astē, sapūt matus ar matu laku.

4. Atbrīvojies no sausajiem matu galiem

 


Frizieri apgalvo, ka sievietes dodas uz saloniem, lai atbrīvoties no vecajiem, sausajiem matiem, un izvēlas griezumu, kas matus padara pilnīgākus un veselīgākus. Šo matu griezuma modi vērojām jau pagājušajā gadā, un vari būt droša, ka tā dominēs un būs moderna arī šajā pavasarī.

Kā tos iegūt: Izvēlies griezumu, kas veidots vairākos slāņos, tā vietā, lai pieturētos pie ļoti striktām griezuma līnijām. Stilizēti un viegli mati būs viegli kopjami ikdienā. Turklāt to dabiskā tekstūra ļaus matiem daudz ātrā izžūt un veidot dabiskas matu cirtas.

5. Milzīgas matu sprādzes

 

 

View this post on Instagram

 

God is a woman…who knows the perf holiday party pony🌲 @hairdidbysuzy x @josievilay👱🏼♀️

A post shared by Mane Addicts (@maneaddicts) on


Pēdējā laikā jau noteikti esi ievērojusi, ka modē atgriežas dažnedažādi apģērbi un aksesuāri, kas bija modē 90. gadu laikā. Tā piemēram arī milzīgas matu sprādzes šajā pavasarī kļūs ļoti aktuālas. Jo lielāka sprādze, jo labāk.

Kā to iegūt: Klasiskas metāla sprādzes ir tieši tas, kas nepieciešams, lai iegūtu perfektu zirgastes izskatu, pieglaužot izpūrušos matus. Šīs sprādzes ir nevien praktiskas, bet pat pārdrošas.

6. Īsi un vidēji gari matu griezumi

 


Ja esi pilnībā apmierināta ar saviem garlaicīgajiem, garajiem matiem, tad droši vari turpināt ar tiem sadzīvot. Taču, ja meklē pārmaiņas, tad izvēlies matu garumu, kas reizē akcentēs kā tavu žokļa līniju, tā atslēgas kaulus.

Kā to iegūt: Modē atgriežas īsāki matu griezumi. Ja tomēr tev patīk garāki mati, tad saglabā griezumu, kas ir nedaudz zem plecu līnijas. Citādi izvēlies maigu un neasu griezumu, tas piešķirs tev mazliet atturīgāku un elegantāku koptēlu.

LA.lv