Ja savu balsi šajā trakajā vēlēšanu dienā esi nodevis un vēlies izbaudīt mājīgu rudens vakaru pie TV ekrāniem, tad tev noteikti jāzina par šiem pasaules mēroga izcilajiem kino darbiem par vēsturē zināmiem politiskajiem notikumiem pasaulē.

1. Valsts ienaidnieks (Enemy of the State; 1998)

Publicitātes foto

Īsta asa sižeta drāma, kurā galveno lomu spēlē aktieris Vils Smits. Veiksmīgam advokātam Robertam Dīnam kādā brīdi viņa vecs draugs uztic informāciju. Dīns vēl lāga nav izpratis situāciju, kad pēc dažām sekundēm viņa draugs jau ir nogalināts… Tā sākas Roberta Dīna līdzšinējās dzīves sabrukums. Viņu apsūdz slepkavībā, kurā viņš nav vainīgs. Dīns izrādās ierauts valsts mēroga politiskās intrigās. Viņa apsūdzētāji un pretinieki ir visai nopietns spēks, ko pārstāv Nacionālās drošības aģentūras departamenta vadītājs Reinoldss. Dīns pret to ir pilnīgi neaizsargāts. Viņš zaudē labu darbu, zaudē ģimeni…

Filmas treileris:

2. Trīspadsmit dienas (Thirteen days; 2000)

1962.gada oktobrī ASV izlūklidmašīnas U2 uzņemtās fotogrāfijas atklāj, ka Padomju savienība gatavojas Kubā novietot atomieročus. Šie ieroči spēj noslaucīt lielāko daļu ASV austrumu un dienvidu daļas pāris minutes. Prezidentam Dž.F.Kenedijam un viņa padomdevējiem jāizstrādā plans, kā rīkoties šādā gadījumā. Kenedijam ir jādemonstrē, ka ASV ir pietiekoši spēcīgas, tādēļ Pentagons iesaka sākt mlitārus uzbrukumus Kubai. Tomēr Kenedijs pretojas šai idejai, jo viņu uztrauc, ka tas varētu mudināt Padomju savienību veikt atriebības manevrus Eiropā. Un izskatās, ka atomieroču izmantošana tuvākajā nākotnē būs neizbēgama.

Filmas treileris:

3. Marta Īdas (The Ides of March; 2013)

Foto: Saeed Adyani

„Marta īdas” ir aizraujošs stāsts par ambīcijām, uzticību, nodevību un atriebību. Filma veidota pēc populāras lugas motīviem, un tā stāsta par kādu mārketinga un publisko attiecību ģēniju (R. Goslings), kurš ir gatavs uz visu, lai palīdzētu viņa pārstāvētajam prezidenta amata kandidātam (Dž. Klūnijs) uzvarēt vēlēšanās.

Filmas treileris:

4. Linkolns (Lincoln; 2012)

Foto: David James

1865. gadā, kad Amerikas Savienotās Valstīs norisinās pilsoņu karš, prezidents Abrahams Linkolns cenšas panākt būtisku konstitucionālā grozījuma pieņemšanu, kas uz visiem laikiem Amerikas Savienotajās Valstīs aizliegtu verdzību. Linkolna mērķis ir sarežģīta cīņa ar paastāvošo iekārtu, lai pieņemtu grozījumu, nepieciešams savākt attiecīgu skaistu balsis, turklāt viņam tas ir jāpaspēj izdarīt pirms karš ir beidzies un Amerikā iestājies miers. Visbeidzot Linkolnu moka dilema – izbeigt verdzību vai izbeigt karu..

Filmas treileris:

5. Selma (Selma; 2014)

Publicitātes foto

Patiess un neaizmirstams stāsts, kas raksturo trīs mēnešu periodu 1965. gadā, kad Dr. Martins Luters Kings Juniors vadīja bīstamu kampaņu,lai nodrošinātu vienlīdzīgas kampaņas tiesības pret vardarbīgo opozīciju. Tika organizēti gājieni no Selmas uz Montgomeriju, lai tiktu ļauts balsot afroamerikāņiem, kas rezumējās ar tiesību akta parakstīšanu un tā bija viena no nozīmīgākajām cilvēktiesību kustības uzvarām.

Filmas treileris:

6. Cīņas istaba (War room; 2015)

Publicitātes foto

Filmas pamatā ir stāsts ticību un lūgšanas spēku. Galvenās varones ir divas afroamerikāņu sievietes. Vienas sievietes ģimene iet cauri grūtiem laikiem. Otra ir gados vecāka sieviete, kura savas lielākās dzīves cīņas ir izcīnījusi, uz ceļiem lūdzot Dievu savā Cīņas istabā. Abas satiekas, un Dieva brīnumi var sākties.

Filmas treileris:

7. Tumšākā stunda (Darkest hour; 2017)

Publicitātes foto

“Tumšākā stunda” ir paša Vinston Čērčila izteiktā frāze, kas apzīmē laiku Otrajā pasaules karā no nacistiskās Vācijas iebrukuma Francijā 1940. gada jūnijā. Čērčilam tās ir pirmais gads premjera amatā un viņam bija jāpieņem viens no grūtākajiem lēmumiem karjerā.

Filmas treileris: