Kokteilis
Mīli

TOP 5 mīti par vīrieša un sievietes lomu attiecībās0

Foto: pexels

Divu cilvēku attiecības nebūt nav viegli izskaidrojamas. Turklāt katram ir viedoklis par savu lomu attiecībās ar mīļoto cilvēku. Neskatoties uz to, ka dzīvojam sabiedrībā, kuras vērtība ir dzimumu vienlīdzība, jāatzīst, ka lielākā daļa sieviešu un vīriešu joprojām turpina orientēties pēc dažādiem stereotipiem, kas skar konkrētas dzimuma lomas attiecībās un ikdienas dzīvē.

Patiesībā šie stereotipi un pieņemtās lomas attiecībās ir visnotaļ muļķīgi un maldīgi priekšstati. Jāsaka, ka vīrieši un sievietes ir krietni līdzīgāki nekā varētu likties.

Lūk, esam apkopojuši TOP 5 mītus par dzimuma lomām attiecībās:

1. Sievietes ir romantiskākas nekā vīrieši

Tas, ka sievietes ir skaistas, mīlošas un romantiskas būtnes nebūt nenozīmē, ka vīrieši nespēj būt romantiski. Ir pierādīts, ka laimīgs vīrietis savas mīļotās sievietes dēļ ir gatavs darīt visu. Mīlēt, lolot, pārsteigt un likt justies īpašai. Dažkārt vīrieši ir pat krietni romantiskāki par sievietēm.

2. Vīriešiem attiecībās sekss ir svarīgāks nekā sievietēm

Pilnīgas muļķības! Kā vīrieši, tā sievietes intīmās attiecības uzskata par vienu no svarīgākajiem attiecību elementiem. Tāpēc ir muļķīgi domāt, ka sievietēm tas nav svarīgi. Bieži vien sievietes seksuālās fantāzijas ir daudz spilgtākas nekā vīrieša. Un seksa kvalitāti un tajā gūtās emocijas ir vienlīdz svarīgas abiem partneriem.

3. Sievietes nesaista ikdienišķs sekss bez emocijām

Patiesībā vīrieši nemaz nenovērtē to, cik izslāpušas pēc fiziskas tuvības un kaisles spēj būt sievietes. Sabiedrībā dziļi ir iesakņojies uzskats, ka sieviete vēlas ļauties tikai emocionāli piesātinātam seksam. Patiesībā tā nebūt nav.

4. Vīriešu un sieviešu viedoklis par attiecībām ir atšķirīgs

Nepārtraukti tiek uzsvērts, ka vīrieši un sievietes ir no dažādām pasaulēm. Turklāt tas esot iemesls, kāpēc šie dzimumi reizēm nespēj saprasties. Arī tās ir muļķības. Katram sabiedrības loceklim ir savas intereses, vērtības, standarti un cerības, ko viņi sagaida no attiecībām. Ja viņi nepiedzīvo to, ko cerēja, tad šīm attiecībām nav nākotnes. Runa nav par dzimumu, bet gan par personīgajām interesēm un veidu, kā realizēt mērķus.

5. Tikai vīrieši attiecībās ir vardarbīgi

Izdzirdot vārdu savienojumu “vardarbība ģimenē”, cilvēki automātiski domā, ka visos gadījumos vardarbības veicinātājs un inscenētājs būs vīrietis. Tomēr jāatzīst, ka arī vīrieši var būt vardarbības upuri ģimenē. Pētījumi liecina, ka nelaimīga sieviete attiecībās var būt krietni bīstamāka par agresīvu vīrieti.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 19. līdz 26. jūlijam: kādas vēlmes piepildīsies?
2 dienas
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kurus tu negribētu redzēt starp saviem kolēģiem
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Kalnciema kvartālā notiks “The Bad Tones & Egomašina” bezmaksas koncerts
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VV
Vivanta Volkova
Latvijā
Vienos ziedos… Dzintra Lūse pēc vīra mīklainās nāves atjauno izdemolēto baznīcu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
LKS valdes locekli VDD tur aizdomās par komunistiskā genocīda publisku noliegšanu 1
1 stunda
LE
LETA
Kultūra
Rundāles pili UNESCO sarakstam varētu pieteikt nākamā gada septembrī
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
4 stundas