Kokteilis
Dzīvo

TOP 5 iemesli, kādēļ šogad būtu ieteicams ceļot vairāk0

Foto: pixabay

Viens no vadošajiem Amerikas biznesa žurnāliem Inc. ir veicis aptauju, lai noskaidrotu cilvēku populārākās Jaunā gada apņemšanās. Kamēr starp TOP 10 solījumiem sev atrodamas tādas apņemšanās, kā uzlabot veselību, samazināt svaru, izveidot uzkrājumus un apgūt ko jaunu, lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums “Skycop” aicina pievienot savam sarakstam arī ceļošanu. Uzņēmuma eksperti un piedāvā iemeslus, kādēļ šogad vērts ieplānot kādu braucienu uz ārzemēm.

1. Ceļošana vairo prieku

Publicitātes foto

Ir veikti neskaitāmi pētījumi par saikni starp laimes izjūtu un ceļošanu. Kornela Universitātes veiktais pētījums atklāj, ka cilvēki kļūst priecīgāki, pat vienkārši uzsākot ceļojuma plānošanu. Un pats brauciens jau rada vēl lielāku sajūsmu.

2. Ceļošana uzlabo Tavu veselību

Foto: Pexels

Dodoties ceļojumā, cilvēkiem novērojama tendence kļūt aktīvākiem nekā ikdienā ierasts. Visiem zināms, ka fiziskās aktivitātes pazemina asins spiedienu un samazina sirds slimību un insulta rašanās risku. Nav nepieciešama pat pārmērīga sportošana – arī ar pastaigām un peldēšanu var ļoti labi samazināt stresa līmeni, jo tā rezultātā tiek radīti laimes hormoni. Balstoties uz Amerikas Psiholoģijas Asociācijas 2013. gadā veikto aptauju, arī ikdienas vides nomainīšana spēj samazināt stresa līmeni.

3. Ceļošana ir lielisks veids, kā paplašināt savu redzesloku

Publicitātes foto/pixabay.com

Suvenīri nebūs vienīgais, ko atvedīsi sev līdzi pēc ceļojuma. Došanās uz ārvalstīm ikvienā rada iedvesmu apgūt ko jaunu. Vai tie būtu sarunvalodas pamati, vai kāds vēsturisks fakts par apskatīto vietu – ceļojuma laikā iegūsi jaunas zināšanas, kas palīdzēs kļūt par vēl interesantāku cilvēku. Vēl ir tik daudz lietas, ko Tu nezini, bet ko vari atklāt ceļojot.

4. Ceļošana Tev iemāca kaut ko jaunu gan par sevi, gan par cilvēkiem apkārt

Foto: unsplash

Ceļošana ir lieliska iespēja satikt jaunus cilvēkus vai iepazīt tuvāk savus ceļabiedrus. Nav efektīvāka sevis izzināšanas veida kā atrašanās neparedzēta situācijas un problēmu risināšana kopā ar saviem ceļojuma biedriem. Vēl jo vairāk – tiklīdz tu izkāp no savas komforta zonas un sastopies ar problēmsituācijām, kas jāatrisina, tas Tev ļaut redzēt lietas pavisam citā gaismā brīdī.

5. Ceļošana vairo produktivitāti darbā

Foto: Pexels

Kā minēts iepriekš, ka ceļošana samazina stresu. Pat izbraukums uz kādu citu vietu nedēļas nogalē palīdz cilvēkiem atgūties no darba vidē uzkrātajiem pārdzīvojumiem. Bet tas nav viss! Kolumbijas Biznesa skolas profesors Adams Galinskijs ir veicis neskaitāmus pētījumus par saikni starp ceļošanu un radošumu. Viņš ir noskaidrojis, ka ceļošana paaugstina prāta spēju pārslēgties no vienas idejas uz citu, kas ir viens no galvenajiem priekšnosacījumiem, lai spētu radoši domāt.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Francijas pirmā lēdija Bridžita Makrona veikusi sejas plastikas operāciju, lai izskatītos jaunāka
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: gardēži Rīgas centrā bauda svētku restorāna ēdienus
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Sabiedrībā pazīstami vīri Rīgas centrā uzspēlē aizraujošu basketbolu
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Burovu ievēlē par Rīgas mēru 2
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Dienas gaitā termometra stabiņš pakāpsies līdz +25 grādiem
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
58 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Īpašnieki gribēja stutēt “PNB banku” ar naftas biznesu
6 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Rīgā piestājusi viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām “Melnā pērle”
4 minūtes