Kokteilis
Veselam

Top 5 emocijas, kas samazina mūža ilgumu2

Foto – Shutterstock

Skaudība

Foto – Shutterstock

Psihomatikas zinātnieki uzskata, ka visas slimības būtībā rodas mūsu “nervu dēļ”. Viņi nosauca piecas galvenās emocijas, kas liek mums slimot.

Pētnieki no Austrālijas noskaidroja, ka tiem, kam skauž, par 2,5 reizēm biežāk nekā citiem – rodas lielāka iespējamība iegūt infarktu. Skaudībai ir negatīva ietekme uz nervu sistēmu, kas izraisa hormonu nepareizu darbību organismā, kādēļ pasliktinās sirds muskuļu barošanās. Mācieties priecāties par citu veiksmi un izturieties pret to neitrāli. Bet savu enerģiju labāk saglabāt, lai varētu sasniegt paši savus mērķus!

Greizsirdība

Foto – Shutterstock

Īpaši bīstama šī sajūta ir vīriešiem. Greizsirdīgajiem samazinās testosterona izstrāde, tādēļ rodas metaboliskais sindroms: aptaukošanās, impotence, paaugstināts asinsspiediens, pasliktināta insulīna veidošanās organismā, un uzkrājās kaitīgie tauki asinīs.

Pārmērīga paškritika

Foto – Shutterstock.com

Pārspīlēta vainas sajūta sagrauj organisma imūnsistēmu. Pārmērīga paškritika cilvēkus var padarīt trakus. Viņi sāk biežāk slimot, pieņemot to kā pelnītu sodu un pārstājot cīnīties par savu veselību. Pēc amerikāņu pētnieku datiem, tāda uzvedība var novest ne tikai pie ilgstošas saslimšanas, bet arī pie kāda audzēja rašanās.

Sevis žēlošana

Foto – Shutterstock

Sajūta, kad cilvēks ir ievainots, liek viņam bieži vien sevi “priecēt” ar liekiem tortes gabaliņiem un ar taukainām sviestmaizēm naktīs… Tajā pašā laikā pārmērīgais līdzjūtīgums organismā rada hormonālo nestabilitāti: palielinās acetilholīna un insulīna līmenis. Tādēļ cilvēkam aug apetīte – ir pastāvīgs izsalkums. Taču viss, ko viņš apēd, organismā ātri pārveidojās taukos. Sevis žēlošanas dēļ, var saslimt ar aptaukošanos, aknu un kuņģa slimībām.

Skopums

Foto – Shutterstock

Pēc zinātnieku domām, skopi cilvēki visbiežāk saslimst ar kuņģa-zarnu trakta slimībām. Tāpat ir iespējamība saslimt ar anoreksiju un bulīmiju. Turklāt skopi cilvēki nereti cieš no aizcietējumiem. Saskaņā ar psihomatiku – tajā slēpjas viņu nevēlēšanās zaudēt to, kas bija uzkrāts, pārmērīgi strādājot.

Saistītie raksti

Taču zinātnieki un ārsti uzskata, ka emocijas cilvēkam ir tikpat svarīgas kā pārtika un gaiss. Vienkārši vajag mācēt kontrolēt sevi.

Iemācieties sevi kontrolēt un ar jūsu veselību viss būs kārtībā!

Avots: passion.ru

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Nedēļas nogalē “Engure Cafe” pagalmā bezmaksas koncertā uzstāsies “The Sound Poets” un “Laika Suns”
19 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Katrīne Sauliete: “Brīži, kad sēžu noraudājusies vai rāju bērnus, – tas paliek ārpus mana profila. Sociālajā vidē vajag laimīgus cilvēkus”
Intervija 20 stundas
ZD
Zane Dzene
Kokteilis
VIDEO: īsais kurss Itālijas kino vēsturē
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Cīņa par latviskiem bērnudārziem Rīgā vairs nav bezcerīga?
40 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas un Slovākijas Tatros dzīvību zaudējuši pieci cilvēki
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zināms, cik no 47 glābējsilītes bērniem atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs
11 minūtes
LE
LETA
Dabā
Diena gaidāma silta un vējaina
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Prezidenta padomnieku biroja vadītājai Kucinai noteikta 3968 eiro mēnešalga
15 minūtes