Kokteilis
Dzīvo

TOP 5 ceļojumu piederumi, kuriem jābūt līdzi katrā braucienā0

Foto: Pexels

Runā, ka pasauli var apceļot, ja līdzi ir vien pase, bankas karte un telefons. Tomēr daudzi tam nepiekritīs un sacīs, ka nevar iedomāties ceļojumu bez savām iemīļotajām lietām. Ja neskaita čemodānus, drēbes un citas ierastās ceļojumos līdzi ņemamās mantas, ir virkne nieku, kas ceļošanu var darīt vēl daudz patīkamāku un vieglāku. Tūroperators un ceļošanas eksperts “Novatours” ir sagatavojis sarakstu ar lietām, kas noderēs ikvienam ceļotājam vai arī iedvesmos kāda ceļotāja dāvanai.

1. Komfortam

Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/EPA

Ceļojums sākas jau mirkli, kad tiek aizslēgtas mājokļa durvis. Tomēr no šī brīža līdz nonākšanai izvēlētajā galamērķī var vēl nākties pavadīt vairākas stundas dažādos transportlīdzekļos – taksometri, vilcieni, autobusi un, protams, lidmašīnas. Kā arī ne mazāk svarīgs ir fakts, ka braucieni var būt vēlās nākts stundās. Lai arī liekas, ka nogurumu un miegu var uzvarēt, tas tomēr agrāk vai vēlāk pielavās. Miega uzvaras mirklim ir vērts jau laicīgi parūpēties par kakla spilvenu, kas pieejams dažādās variācijās – ir gan piepūšami, gan tādi, kas apvienoti ar kapuci, gan īpaši ergonomiski un ērti pielāgojami individuāliem gulēšanas ieradumiem – ir jāatrod tikai sev piemērotāko.
Tāpat, it sevišķi lidmašīnu pārbraucieniem, ir vērts sarūpēt sev vieglu pledu, lielu lakatu vai vismaz šalli, ko izklāt kā segu. Lai arī avio pārvadātāji iespēju robežās cenšas rūpēties par pasažieru ērtību, temperatūru atšķirības var būt vērā ņemamas.

2. Aptieciņa

Foto – Shutterstock

Galvassāpes, pušumi un citas veselības kaites mēdz pārsteigt visnegaidītākajos dzīves mirkļos, un ceļojums, noteikti, ir mirklis, kurā gribas iztikt bez šāda veida negaidītām problēmām. Plāksteri, dezinfekcijas līdzekļi, medikamenti pret galvassāpēm vai vēdera kaitēm – šiem būtu jābūt katra ceļotāja somā, lai negaidītie, nepatīkamie pārsteigumi būtu daudz vieglāk pārvarami un nebūtu lieki jātērē laiku aptiekas meklējumos. Tomēr ne visus Latvijā nopērkamos medikamentus drīkst ievest citās valstīs. Lai uz robežas negaidītu nepatīkams pārsteigums, ir ieteicams iepriekš pārliecināties par to, vai konkrētos medikamentus drīkst pārvadāt.
Tepat vērts arī iepakot sauļošanās krēmu, kas noderēs gan pludmalē, gan sniegotos kalnos, kā arī higiēnisko lūpu krāsu. Neierasti spēcīga saule, vējš vai sniegs – lūpas ir pirmās, kas ziņo par laikapstākļu maiņām, un tās novērtēs, ja par tām parūpēsies jau laicīgi.
Ilgu pārlidojumu laikā lidmašīnās veidojas sauss gaiss. Šī iemesla dēļ ir ietiecams sarūpēt līdzekli sejas ādas mitrināšanai – izsmidzināmu pūšamo vai mitrās salvetes.

3. Mūsdienu tehnoloģijas

Foto: Pexels

Nedz mūsu ikdiena, nedz ceļojumi vairs nav iedomājami bez mobilā telefona klātbūtnes. Tie pilda navigācijas, fotogrāfa, mūzikas atskaņotāja funkcijas un vēl daudz citu ikdienā jau tik ierastu lietu. Lai uzticamais draugs neatteiktu palīdzību visnepiemērotākajā brīdī, ir nepieciešams sagādāt tam ārējās uzlādes bateriju, kura varēs reanimēt izlādējušos tālruni gan augstu kalnos, gan saules pielietās okeāna piekrastēs vai jebkurā citā pasaules nostūrī.
Tiem ceļotājiem, kas novērtē fotogrāfiju, lieti noderēs foto lēca tālrunim – piestiprini to savai mobilajai ierīcei un fotografē kā ar profesionālu foto aparātu. Vairs nebūs nepieciešams ceļojumu čemodānā līdzi pakot lielo un smago fotoaparātu.
Nereti ceļotājus ārvalstīs mēdz pārsteigt elektrības strāvas rozetes, kas nav piemērotas līdzi paņemtās tehnikas kontaktdakšām. Lai izvairītos no šādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, ir vērst ceļojumu somā līdzi iepakot elektrības rozetes adapteri.

4. Rakstāmpiederumi

Foto: Pexels

Nereti pie valstu robežām, pirms to šķērsošanas, ir nepieciešams aizpildīt dažādus dokumentus. Lai arī šo dokumentu pildīšanas vietās ierasti ir arī rakstāmpiederumi, sava pildspalva patīkami atvieglos un darīs ātrāku šo procesu. Pateicoties savam līdzi paņemtajam rakstāmajam nebūs jādrūzmējas rindā gaidot līdz atbrīvosies kāda pildspalva.

5. Dzeramā trauks

Saistītie raksti
Foto: Pexels

Cilvēkam ikdienā ir jāizdzer aptuveni divi litri ūdens. Tas bieži vien piemirstas ikdienā, un ceļojumos vēl jo vairāk. Ja līdzi būs sava ūdens pildāmā pudele, tā būs kā atgādinājums par ūdens dzeršanu. It sevišķi siltajās valstīs organisms to novērtēs un būs pateicīgs. Kā arī tādējādi izpaliks plastmasas pudelēs pildīta ūdens iegāde, kas ir solis tuvāk rūpēm par apkārtējo vidi, neradot jaunus atkritumus. Ūdens pudeļu klāsts ir dažāds. Iespējams ir atrast gan salokāmas pudeles, gan tādas, kas uztur vēlamu ūdens temperatūru. Atliek atrast vien sev piemērotāko.

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
15 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
5 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
8 stundas