Pretēji populārajam uzskatam, ka melnā krāsa saistās ar negatīvām enerģijām un emocijām, melno smilšu pludmales ir tiešām eksotiskas un aizkustinošas. Melno smilšu pludmales veidojušās daudzu gadu gaitā, vulkāna izvirdumu rezultātā. Cilvēki iecienījuši melno smilšu pludmales Havaju salās un Islandē. Taču jāsaka, ka arī daudzviet citur pasaulē, un pat Eiropā ir skaistas un tiešām brīnišķīgas melno smilšu pludmales. Dodies uz Grieķiju, Itāliju vai Spāniju un novērtē šo neticamo dabas skaistumu.

Esam apkopojuši TOP 2o skaistākās un iespaidīgākās melno smilšu pludmales pasaulē.

1. Playa Roque Bermejo, Spānija

aaa

Šo iespaidīgo salu arhipelāgs atrodas vistālākajā Spānijas daļā. Izīrē automašīnu, uzlādē kameru un dodies izdzīvot šīs skaistās pludmales burvību.

2. Kaimu, Havaju salas

okl

Šī ir viena no jaunākajām smilšu pludmalēm. Tā izveidojusies tikai 1990. gadā, kad izvirdis vulkāns un Kaimu sala tika pārklāta ar lavu. Šobrīd, kad pagājuši gandrīz 30 gadi, okeāns lavu pārvērtis par melnām smiltīm.

3. Melno smilšu pludmale, Kalifornija

mmm

Šī ir vienīgā melno smilšu pludmale Amerikas Savienotajās Valstīs, turklāt, tā atrodas tikai piecu stundu braucienā no Sakramento. Šī pludmale ir patiešām maģiska un reizē mazliet biedējoša. Tās smiltis ir pārāk raupjas un asas, lai tajās zvilnētu. Un okeāna viļņi ir pārāk bīstami, lai tajos dotos sērfot.

4. Anse Couleuvre, Martinika

nnn

5. Kanāriju salas, Spānija

bbb

6. Persijas līča pludmale, Grieķija

vvv

7. Tangkoko Nature Reserve, Indonēzija

ccc

8. Karību reģions, Dominika

xxx

9. Punaluʻu pludmale, Havaju salas

zzz

10. Karekare pludmale, Jaunzēlande

ppp

Šī dzirkstošā pludmale atrodas tikai 50 minūšu braucienā no Oklendas. Tā ir brīnišķīga vieta pastaigām, romantiskam piknikam un sērfošanai. Turklāt pavisam netālu no tās atrodas Karekare ūdenskritums.

11. Stromboli, Itālija

ooo

12. Miho no Matsubara, Japāna

iii

13. Bali, Indonēzija

uuu

14. Taiti, Franču polinēzija

yyy

15. Reynisfjara, Islande

ttt

Iespējams, ka šī ir viena no slavenākajām pludmalēm Islandē. Ikvienam, kas apmeklē šo vietu, jābūt ļoti piesardzīgam, dodoties ūdens tuvumā.

16. Keawaiki līcis, Havaju salas

rrr

17. Stokksnes, Islande

eee

18. Wai’anapanapa State Park, Havaju salas

www

19. Playa Negra, Kostarika

qqq

20. Dimantu pludmale, Islande

sss

Vēl viena ļoti populāra pludmale Islandē, kas valdzina ar dimantiem līdzīgiem ledus gabaliem.