Esam apkopojuši visinteresantākos faktus par skūpstiem – par visromantiskāko nodarbošanos, kas saista divus cilvēkus. Un tā – ko jūs par skūpstiem pat nenojautāt!

1. Mīļotā cilvēka skūpsts dāvā tādu pat psiholoģisko stāvokli, kā meditācija vai nodarbošanās ar jogu.

2. Seksologi apgalvo, ka skūpsta laikā ir iespējams sasniegt orgasmu!

3. Skūpsta laikā cilvēki viens otram nodot turpat vai 3000 baktērijas, kas “dzīvo” viņu mutēs. Tiesa, praktiski visas tās ir nekaitīgas un nekādus draudus nerada.

4. Saskaņā ar pētījumiem, 66% cilvēku skūpsta laikā aizver acis. Pārējie izvēlas saņemt baudu, vērojot emocijas partnera sejā.

5. Skūpsta laikā tiek nodarbināti 29 sejas muskuļi. Tādā veidā, skūpstu var pielietot arī kā aktīvu treniņu, lai aizkavētu krunciņu veidošanos.

6. Statistikas dati liecina, ka pirms laulībām, vidēji viena sieviete ir skūpstījusies ar 7 – 9 vīriešiem.

7. Vairums cilvēku skūpsta laikā galvu noliec uz labo pusi.

8. Vidēji cilvēks aizvada 20 160 minūtes (aptuven divas nedēļas) no savas dzīves, skūpstoties.

9. Ātrs romantisks skūpsts sadedzina aptuveni 2-3 kalorijas, kamēr kaislīgs franču skūpsts palīdz tikt vaļā no 5 kalorijām.

10. Jebkāda veida skūpsts kavē hormonu veidošanos, kas savukārt izraisa trauksmi un stresu. Zinātnieki uzskata, ka trīs skūpsti, kas ilgst vien 20 sekundes, spēj uzlabot garastāvokli visai dienai un iznīcināt stresa hormonus organismā, kas izraisa arī augstu asinsspiedienu un bezmiegu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem