Kokteilis
Baudi

Toms Odels atgriežas Latvijā ar jauniem stāstiem0

Publicitātes foto

Jaunās koncertturnejas “Jubilee Road Tour” laikā 29. janvārī Latvijā atgriežas slavenās dziesmas “Another Love” autors, prestižās “BRIT Awards” ieguvējs un viens no mūsdienu populārākajiem un pieprasītākajiem jaunajiem dziesminiekiem – Toms Odels.

Odels uzauga Deivida Bovija, Boba Dilana un Leonarda Koena mūzikas ietekmē. Viņa mūzikas pamatā ir ne tikai emocionāla klavierspēle, bet arī atklāti un dziļi teksti, līdzīgi kā viņa elkiem – klasiķiem. Lielākā daļa Toma Odela dziesmu ir klavieru balādes, kurās centrālā loma ir atvēlēta klavieru un balss saspēlei. Tā īpaši novērtējama klātienē, koncertos, kas, nav noslēpums, nereti pulcē lielus sieviešu auditorijas pūļus, acīmredzot, tieši dāmas novērtē izjusto sniegumu. Tomēr ne jau tikai meiteņu mīlulis ir jaunais dziesminieks – viņš ievērojamu atzinību guvis arī no kritiķu puses, par ko liecina prestižu balvu piešķīrumi.

Odelu novērtējusi arī modes industrija – 2015. gadā viņš kļuva par zīmola “Burberry” seju, bet žurnāls “Vogue” nosauca viņu par modes industrijas iemīļotāko pianistu.

Melodiskās popmūzikas žanra karognesēja karjeras pirmsākumi meklējami 2012. gadā, kad klajā nāca jau pieminētais hits “Another Love”, kas uzreiz iekaroja Lielbritānijas visvairāk pārdoto singlu “Top10”, bet arī dažus mēnešus vēlāk nodrošināja mūziķim vietu “BBC Sound of 2013” sarakstā. Turpinot panākumu sēriju, 2013. gada vasarā dienasgaismu ieraudzīja mūziķa debijas albums “Long Way Down”, kas uzreiz kļuva par visvairāk pārdoto Lielbritānijā un ieguva platīna albuma statusu, savukārt pats mākslinieks saņēma prestižo “BRIT Award” balvu.

Neskatoties uz ātri gūtajiem galvu reibinošajiem panākumiem, mūziķis turpināja aktīvu darbu studijā un jau 2014. gada nogalē ierakstīja savu versiju par “The Beatles” dziesmu “Real Love”, kas kļuva par vienu no visvairāk pieprasītajiem singliem Ziemassvētku sezonā Lielbritānijā. Tam sekoja aktīva koncertturneja un albums “Wrong Crowd”, kas iznāca 2016. gada vasarā un ierindojās otrajā vietā Apvienotās Karalistes “Top 40”.

Toms Odels viņa trešo, jaunāko studijas albumu “Jubilee Road” laida klajā 2018. gada oktobrī. Ieraksta pirmie vēstneši “Jubilee Road” un “If You Wanna Love Somebody” jau izpelnījušies ievērojamu klausītāju un kritiķu ievērību. Pats Toms atzinis, ka daudzu albuma dziesmās iedvesmoto stāstu varoņi ir viņa paša kaimiņi laikā, kad Odels prātojis, ka mūzikas rakstīšanu uz laiku liks malā, un pārcēlies uz dzīvi Londonas austrumu daļā – ne velti albuma nosaukumā minēta Londonas iela. Jaunajā albumā ir gan stāsts par mazuli, kurš jau tagad lemts būt par vienu no nākotnes zudušās paaudzes, gan par vīru, kurš mēģina uzlabot dzīvi azartspēlēs, tomēr slīgst tajā arvien dziļāk. Reizē mūziķis atzinis, ka katrā dziesmas stāstā ir arī daļa no viņa paša.

Šī būs jau ceturtā reize, kad Toms Odels uzstājas Latvijā. Iepriekš viņš šeit viesojies jau 2017. gadā “Palladium”, kā arī divreiz “Positivus” festivālā – 2013. un 2015. gadā.

Kad un kur?

  • Toma Odela koncerts 29. 01. 20.00 “Palladium Rīga”
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 39
LA.lv